Класифікація пілінгів

Корекція шкіри

Logo

У сучасній косметології й естетичній медицині пілінг не просто популярна процедура – це одна з найдавніших лікувальних та косметологічних методик. Він також вважається одним із найбільш ефективних методів профілактики й корекції шкіри, що старіє.

Пілінг – контрольований стрес шкіри

Пілінг – це травматична процедура, стрес. В основі контрольованого стресу полягає стадія мобілізації шкіри, яка активізує багато репаративних процесів у шкірі. Пілінг – це стресова процедура, яка, травмуючи шкіру, запускає процеси відновлення й оновлення шкірних структур, що в результаті призводить до покращення багатьох якісних її показників.

Будь-який пілінг призводить до пошкодження шкіри, а потім стимулює захисні та відновлювальні процеси в тканинах, внаслідок чого посилюється синтез колагену й еластину, відбувається оновлення шкіри, підвищується її тонус й еластичність. При цьому зовні спостерігається вирівнювання тону шкіри, звуження пор, покращення текстури, відбувається лікування проблемної шкіри.

Застосування пілінгів з різним ступенем агресивності дозволяє впливати на певні шари шкіри й отримувати необхідний ефект. Реакцією з боку шкіри на пілінг є активізація процесів відновлення: клітини починають інтенсивно зростати й ділитися.

Види пілінгів

Пілінг може бути:

  • хімічним (кислотний та ензимний);
  • механічним (скрабування, мікродермабразія, глибока дермабразія);
  • фізичним (лазерне шліфування).

Існує класифікація пілінгів за складом:

  • монопрепарати (молочний, гліколевий, феноловий тощо у різних концентраціях);
  • комбіновані (наприклад, кислоти AHA + BHA), а також поєднання різних кислот й інших біоактивних речовин.

На сьогодні найбільш популярні комбіновані хімічні пілінги, оскільки вони вважаються більш контрольованими і, відповідно, безпечнішими.

Для хімічних пілінгів використовуються органічні кислоти:

  • для поверхневого пілінгу – фруктові (АНА) та ВНА, а також ензими та пептиди;
  • для серединного – трихлороцтова кислота (ТСА), ретиноїди;
  • для глибокого – фенолова кислота.

Класифікація пілінгів за глибиною впливу на шкірні шари

Поверхневий пілінг

Фактично не дає ускладнень у разі правильного дотримання протоколу. Видаляє частково або повністю роговий шар епідермісу. Ці пілінги найбезболісніші та зазвичай найбезпечніші. Відновлення шкіри відбувається поступово, але досить швидко. Поверхневі пілінги мають накопичувальний ефект. Максимальний результат можна спостерігати після завершення курсу процедур.

До поверхневого виду пілінгу належать: мікродермабразія, скрабування шкіри та хімічні види пілінгів.

При хімічному типі пілінгу відбувається не механічна ексфоліація, коли відбувається порушення цілісності шкіри, а розчинення відмерлих клітин поверхневого шару шкіри під час контакту з компонентами пілінгу. Найчастіше активними компонентами хімічного пілінгу є органічні кислоти, іноді ензими.

Поверхневий пілінг впливає в межах кількох шарів ороговілих клітин епідермісу. Він є щадним видом хімічного пілінгу. Переважно рекомендується для молодої та проблемної шкіри. Використовуються альфа-гідроксикислоти (АНА) у концентрації до 70%, саліцилова кислота 2-5% або трихлороцтова кислота (ТСА) у концентрації до 15%.

Серединний пілінг

Зачіпає епідерміс іноді до базальної мембрани, але може впливати й на дерму, що призводить до отримання яскраво вираженого ефекту омолоджування. Потребує певного відновлювального періоду. Серединні пілінги мають проводити професійні фахівці-косметологи, оскільки цей вид пілінгу за статистикою дає до 10% ускладнень у разі неправильного його виконання.

Надалі може відбуватися дрібно- або крупнопластинчасте лущення. Проводиться цей вид пілінгу для вирішення якихось конкретних проблем, а також боротьби з віковими змінами шкіри. Ефект триває довго. Застосовуються ТСА в концентрації 20-35%, а також розчин Джесснера – поєднання гліколевої кислоти й ТСА. Останнім часом з’явилися нові комбінації ТСА з іншими активними компонентами.

Глибокий пілінг

Залучає  епідерміс і дерму, доходячи іноді й до її сітчастого шару. Використовуються ТСА до 50% або фенол. Цей вид пілінгу проводиться в медичній установі, тому ця процедура належить до хірургічних маніпуляцій. Реабілітаційний період може тривати від місяця до пів року. Глибокі пілінги можуть давати до 35% різноманітних ускладнень. З їхньою допомогою можна прибрати не тільки зморшки, а й рубці. До цього виду пілінгів належать також глибока механічна дермабразія та лазерне шліфування.

Пілінг – процедура абсолютно індивідуальна для кожного клієнта у конкретний момент часу. Залежно від конкретної нагоди вибираються не тільки препарати для роботи з наявною проблемою – акне, гіперпігментацією, ознаками старіння, але й регулюється ступінь інтенсивності дії пілінгу (глибина дії). Протягом усієї процедури косметолог може чітко відстежувати й контролювати глибину проникнення активних компонентів, що дає можливість безпечно та якісно проводити процедуру для досягнення оптимального результату.


Повну версію статті читайте у журналі "Pro Cosmetology by Косметолог" №6, 2018

Читайте також