«Літні» пілінги: залежно від типу шкіри

Правила поведінки: до, під час та після процедури

Logo

Ми маємо можливість розробляти ефективні та безпечні літні комплексні програми для наших пацієнтів. При дотриманні нижченаведених правил вони принесуть естетичне задоволення пацієнтам та забезпечать профілактику фотопошкодження шкіри під час гіперінсоляції.

Для пацієнтів із гіперпігментацією основною метою влітку є запобігання посиленому утворенню пігменту. Таким пацієнтам забороняється засмагати й використовувати пілінги протягом усього сезону! Профілактикою посилення пігменту є адекватне використання сонцезахисної косметики та процедури біоревіталізації, які підвищують біологічний ресурс дерми. Освітлювальні процедури та проведення пілінгів потрібно відкласти на осінньо-зимовий період, щоб уникнути посилення диспігментацій під впливом інтенсивного сонячного опромінювання. Використання препаратів для домашнього догляду з освітлювальним ефектом також обмежене, особливо за наявності в складі препарату кислот чи ретиноїдів.

Для пацієнтів зі шкірою жирного типу, схильною до висипань, проведення хімічних пілінгів у цей період також є небажаним. Однак, враховуючи позитивну дію гліколевої кислоти на таку шкіру й те, що шкіра щільна і, зазвичай, малочутлива, можемо рекомендувати пацієнтам використання у вечірній час у домашньому догляді косметичних засобів із концентрацією гліколевої кислоти до 8% з обов’язковим використанням сонцезахисної косметики зранку. Таким чином, зменшуються прояви гіперкератозу та закупорки протоків сальних залоз і ризик виникнення постзапальної пігментації. Особливу увагу потрібно приділити правильному вибору та використанню сонцезахисної косметики для таких клієнтів. Це мають бути емульсії з полегшеною основою, щоб не посилювати подразнення шкіри продуктами розпаду жирних кислот себуму.

Пацієнти з чутливою шкірою та неадекватно посиленою реакцією на мінімальне подразнення в період гіперінсоляції мають, у першу чергу, обирати максимальний захист від сонячних променів. Це пов’язано з порушенням цілісності епідермального бар’єру та зниженням його захисних функцій, дегідратацією та підвищеним ризиком гострого фотопошкодження шкіри. Відповідно, така шкіра сильно реагує на застосування кислот. Тому влітку «кислотна» косметика та пілінги не застосовуються для клієнтів із реактивною шкірою.

Подібна ситуація складається і для пацієнтів, що мають шкіру сухого типу. Вона також потребує посиленого антиоксидантного захисту, інтенсивної гідратації та пунктуального використання сонцезахисної косметики. А проведення пілінгів у салоні та використання косметичних засобів, що містять кислоти, у цей період небажані.

Найменш ризикованим є застосування гліколевих та комбінованих пілінгів влітку для пацієнтів з нормальним типом шкіри та комбінованою (жирна – нормальна) з незначними проявами фотоіндукованого та хроностаріння. Це проявляється в ефекті гіперкератозу (матова шкіра, актинічні зморшки), порушенні бар’єрної функціі епідермісу, що призводить до підвищення трансепідермальної втрати вологи та зниження тонусу дерми. Застосування поверхневих пілінгів із гліколевою кислотою та засобів для домашнього догляду дає змогу відновити процеси кератогенезу. Проведення процедур у цьому випадку дає мінімальний ризик в разі дотримання таких рекомендацій. 

Правила поведінки: до, під час та після процедури

Домашня підготовка препаратами, що містять 5–8% гліколевої кислоти, проводиться протягом 12–14 діб ввечері. Зранку обов’язковим є нанесення сонцезахисної косметики з SPF>20 з регулярним поновленням її протягом кожних двох годин. Застосування препаратів із високим вмістом гіалуронової кислоти (0,1% та більше) сприяє посиленню результату. 

Також позитивно впливає на стан шкіри проведення процедур біоревіталізації перед початком підготовки до пілінгу та, за необхідності, під час курсу процедур. У цьому випадку для введення біоревіталізаторів (також можливо і пролонгованої дії) застосовується техніка мікропапул із посиленим введенням у проблемних зонах. 

Після проведення достатньої передпілінгової підготовки призначається салонна процедура пілінгу, яка проводиться ввечері. Для процедури застосовується розчин із низьким вмістом гліколевої кислоти (20–25–30%) або комбіновані розчини для поверхневого гліколевого пілінгу. Після демакіяжу та попереднього очищення на висушену шкіру наноситься робочий розчин. Залежно від складу, він витримується на шкірі протягом 3–7 хвилин та нейтралізується чи змивається водою, не допускаючи появи еритеми. 

Для завершення догляду застосовуємо відновлювальні сироватки, які містять гіалуронову кислоту й антиоксиданти, заспокійливі та зволожувальні маски, та завершуємо нанесенням захисного крему. У домашніх умовах під час відновлювального періоду (3–4 дні) клієнти використовують відновлювальні та зволожувальні креми та сироватки, які не містять гліколевої кислоти, та захист від сонця. Виникнення в цей час відчуття сухості та стягнутості шкіри є неприпустимим і свідчить про занадто сильну дію пілінгу. Процедури проводяться з проміжками в 14 днів, в середньому 4 рази за курс.

«Літні» пілінги для тіла

Цікавою й ефективною процедурою є, на наш погляд, робота з гліколевою кислотою на тілі. Оскільки шкіра на ньому значно щільніша та менш чутлива, ніж на обличчі, стає можливим використання розчинів із високою концентрацією кислоти (50–70%). Це сприяє покращенню мікрорельєфу, тонізації, зволоженню, зменшенню лущення. Шкіра стає надзвичайно гладенькою та приємною на дотик відразу після першої процедури. А якщо врахувати, що гліколева кислота – ефективний універсальний провідник, то маємо можливість посилити дію антицелюлітних і тонізуючих препаратів. 

Пілінги добре поєднуються з апаратними, мануальними процедурами з догляду за тілом, мезотерапією та обгортаннями. Відразу після пілінгу можливе обмежене використання розігріваючих препаратів, що містять перець і значно стимулюють кровообіг.

Пілінгуючий розчин наноситься на попередньо очищену та знежирену шкіру широким пензлем або безпосередньо руками в рукавичках та витримується протягом 15–20 хвилин. Як правило, за цей час еритема не з’являється. Розчин змивається водою без застосування нейтралізатора, після чого може наноситися обгортання, маски або крем, дія яких посилюється. Курс може включати до 10 процедур кожні 5–7 днів. Засмага виключена під час всього курсу догляду та протягом 14 днів після його закінчення.

Ефективною експрес-процедурою є застосування в один сеанс поверхневого пілінгу для тіла та пролонгованого біоревіталізатора. Особливо вдалим є застосування цієї методики для лікування проблемних зон зі зниженим тонусом шкіри в окремих ділянках (наприклад, внутрішня поверхня бедра, передпліччя, живіт, зона над коліном тощо). У цьому випадку максимально використовується синергія дії гліколевої та гіалуронової кислот (інтенсивна стимуляція синтезу власної ГК та колагену). Така комбінація дозволяє використовувати ефект набряку, що утворюється в дермі у відповідь на подразнювальну та пошкоджувальну дії гліколевої кислоти з низьким рН 1,3–0,8 та високою концентрацією 50–70 %. При одночасному введенні ефіру гіалуронової кислоти за технологією АСР, який потребує достатньої кількості вологи в дермі для запуску синтезу ендогенної гіалуронової кислоти та колагену, ми отримуємо виражений пролонгований ефект. Гель ефіру ГК вводиться технікою серединного напажу відразу, щойно змили розчин кислоти і просушили й обробили шкіру розчином антисептику. Така процедура може проводитися одноразово, перед початком літнього сезону. Враховуючи механізм дії цього комплексу, виражений ефект ми отримуємо через місяць після проведення процедури. 

Таким чином, зважаючи на механізм дії гліколевої кислоти та ії позитивний вплив на шкіру обличчя й тіла, ми маємо можливість розробляти ефективні та безпечні літні комплексні програми для наших пацієнтів. В разі дотримання вищенаведених правил вони принесуть естетичне задоволення пацієнтам та забезпечать профілактику фотопошкодження шкіри під час гіперінсоляції. 

Читайте також