АНА-пілінг для сухої та зрілої шкіра: особливості процедури

М’який і поступовий підхід в інтенсивному відновленні

2024-06-30
Logo

В одній з попередніх статей ми розглянули умови, які забезпечують гарантований результат процедури поверхневого пілінгу при чутливому і жирному типах шкіри. Настав час звернути увагу на суху та зрілу шкіру.

Суха шкіра схильна до гіпотрофії – вона завжди буде тонша за інші типи шкіри. Тому тривалий час велися дискусії про доцільність проведення на ній пілінгів. Однак численні дослідження свідчать, що гліколева кислота шліфує тільки роговий шар, а шар живих клітин при цьому навпаки товщає, тому проведення поверхневого фруктового пілінгу для сухої шкіри не тільки виправдане, але й необхідне.

Передпілінгова підготовка

Терапія сухої шкіри буде проводитися під гаслом «зволоження й захист». Тобто ми маємо забезпечити дві найважливіші для неї речі: відновлення кількості зволожувальних компонентів і захист від втрати води. Альфагідроксикислоти допомагають у вирішенні обох завдань, але вимагають додаткової допомоги. Так, між стимулом і зволожувальним ефектом гліколевої кислоти пройде 10–14 днів, а протягом цього часу навпаки спостерігатиметься підсушуючий ефект гліколевої кислоти. Для цього ми використовуємо комплексні призначення, які дозволяють нівелювати негативний ефект альфагідроксикислот.

Протягом дня навантаження на шкіру вище – це зумовлено і впливом зовнішнього середовища, і нанесенням макіяжу, тож ми не призначаємо засоби із гліколевою кислотою для нанесення в першій половині дня. Краще підібрати адекватну зволожувальну й захисну композицію. У ній крем буде виконувати функцію захисту й пом’якшення, а сироватка – функцію зволоження. Для відновлення захисного бар’єру рогового шару необхідно використовувати засоби, які містять поліненасичені жирні кислоти (омега-3-6-9) і сквален. Для зволоження найкращим компонентом, безумовно, є гіалуронова кислота.

На ніч використовуємо засоби, які містять гліколеву кислоту. Її концентрація має бути в межах 5–8% (чим вища сухість шкіри, тим менше концентрація АНА). Суха шкіра важче реагує на кислотні креми та може довше до них адаптуватися, що проявлятиметься легким почервонінням, відчуттям стягнутості шкіри, але під час сну ці проблеми не будуть турбувати клієнтів. Гліколева кислота дозволить відновити щільність рогового шару та знизити трансепідермальну втрату вологи (ТЕВВ), а також стимулюватиме синтез гіалуронової кислоти в шиповатому шарі епідермісу. Для зниження підсушуючої дії гліколевої кислоти й посилення зволоження епідермісу варто використовувати сироватку, яка містить гіалуронову кислоту.

Призначення домашніх засобів у передпілінговій підготовці має такий вигляд: вранці – очищення м’яким молочком, нанесення зволожувальної сироватки з гіалуроновою кислотою та захисним кремом; увечері – умивання спеціальним очисником з 5–7% АНА, нанесення зволожувальної сироватки з гіалуроновою кислотою та крему з 5–8% АНА. 

Передпілінгова підготовка проводиться впродовж 7–10 днів і залежить від інтенсивності планованого пілінгу.

Пілінг

Для сухої шкіри необхідний м’який і поступовий підхід – особливо на початковому етапі. Тому починаємо з низькоінтенсивних пілінгуючих розчинів або використовуємо їх комбінації, повільно збільшуючи час експозиції й інтенсивність пілінгуючого розчину.

Постпілінгова реабілітація

Це дуже важливий етап для сухої шкіри. По-перше, пілінг завжди пошкоджує бар’єрні функції шкіри, що призводить до підвищення ТЕВВ, а також підсушує роговий шар. По-друге, суха шкіра схильна до гіпотрофії, тому й відновлюється повільніше. Виходячи із цього, у постпілінговому періоді ми маємо забезпечити інтенсивне зволоження, захист, пом’якшення шкіри плюс інтенсивну регенерацію й живлення. Для цього ми використовуємо такі компоненти, як пантенол, алантоїн, гіалуронова кислота, вітаміни, амінокислоти, мікроелементи. Звичайно, повністю виключаємо засоби, що містять фруктові кислоти. Крім того, для сухої шкіри ми можемо збільшити кратність нанесення зволожувальних і захисних компонентів із двох до трьох разів на день. Третє нанесення (обід) не супроводжуватиметься вмиванням, тому для нанесення краще використовувати крем, а додаткового зволоження можна домогтися за допомогою мікроаерозолів з термальною чи талою водою, які призначені для зволоження шкіри крізь макіяж. Особливо важливе таке зволоження в замкнутих кондиціонованих приміщеннях.

Вранці та ввечері – очищення м’яким молочком, нанесення зволожувальної сироватки з гіалуроновою кислотою та захисним кремом. В обід – нанесення захисного крему, протягом дня зволоження мікроаерозолями.

Постпілінговий період для сухої шкіри триває 3–5 днів і залежить від інтенсивності проведеного пілінгу, а також від реакції шкіри на нього.

Зріла шкіра

Для цього типу шкіри характерні прогресуюча гіпотрофія та стоншення всіх шарів шкіри, зменшення кількості колагену, еластину й гіалуронової кислоти, значне зниження біологічного ресурсу, помітні дефекти шкіри (в’ялість, зморшки, гравітаційний птоз, гіперпігментації). Така шкіра, з одного боку, вимагає інтенсивної негативної стимуляції за рахунок пошкодження, а з іншого – має недостатній ресурс для відповіді на таке подразнення. Тому зі  зрілою  шкірою ми поводимося вкрай обережно, поступово підвищуючи інтенсивність, обов’язково призначаємо засоби, що зміцнюють біологічний ресурс шкіри, стимулюють репарацію й регенерацію, та в результаті досягаємо максимально інтенсивної стимуляції шкіри для отримання гарного результату.

У домашньому догляді слід використовувати засоби, які стимулюватимуть синтез колагену для посилення ліфтингового ефекту. До них належать ретинол, вітамін С, трипептиди міді GHK, мелатонін.

Передпілінгова підготовка

Передпілінгова підготовка має відразу враховувати потребу зрілої шкіри в стимуляції синтезу колагену. Найкращим поєднанням буде спільне використання кремів, які містять гліколеву кислоту в концентрації 8–12%, та сироватки з ретинолом. Як показують дослідження, таке поєднання дає можливість збільшити ефективність антивікової дії в 1,5 раза. 

З огляду на недостатність біологічного ресурсу шкіри, нанесення гліколевої кислоти краще проводити один раз на день – увечері. Вранці варто використовувати денний крем з антивіковими компонентами або цільовий засіб – наприклад, зволожувальну сироватку, якщо додатково наявна сухість шкіри.

Отже, призначення домашніх засобів у передпілінговій підготовці має такий вигляд: вранці – очищення м’яким молочком, нанесення сироватки з ретинолом (або зволожуючої, або з вітаміном С) та anti-aging-крему; ввечері – вмивання шкіри спеціальним очисником з 5–7% АНА, нанесення сироватки з ретинолом та крему з 8–12% АНА.

Передпілінгову підготовку проводимо протягом 7–9 днів.

Пілінг

Починаємо з мінімальної інтенсивності пілінгуючого розчину й мінімального часу експозиції. Дуже повільно збільшуємо спочатку час експозиції, а потім інтенсивність пілінгуючого розчину. Вихід на інтенсивні засоби відбувається на 2–3 курсі процедур.

Постпілінгова реабілітація

Це дуже важливий етап при роботі зі зрілою шкірою. Необхідно інтенсивно відновлювати шкіру, не забуваючи при цьому про основну спрямованість домашнього догляду. У постпілінговому періоді до шкіри краще проникають речовини, котрі наносяться на її поверхню. Але в’януча шкіра може зреагувати на пілінгове пошкодження надлишковою сухістю – у цьому випадку необхідно буде підсилити саме зволожувальний компонент. 

Отже, призначення засобів у постпілінговому догляді буде матиме такий вигляд: вранці – очищення м’яким молочком, нанесення зволожувальної сироватки з гіалуроновою кислотою, після повного усмоктування сироватки – нанесення anti-aging-крему; увечері – очищення м’яким молочком, нанесення сироватки з ретинолом та anti-aging-крему.

Постпілінгова реабілітація проводиться протягом 4 днів і залежить від реакції шкіри на проведений пілінг.

Читайте також