Відновлення шкіри після татуажу: як прискорити загоєння?

Головне – не нашкодити!

Logo

Мастити або не мазати шкіру після процедури, щоб прискорити загоєння ураженої ділянки - питання, яким задаються багато майстрів. Давайте розглянемо його з медичного погляду

Катя Наве, дипломована медична сестра, спеціаліст у галузі фізіології процесу загоєння ран Wound Care Specialist, медичний косметолог, автор методик відновлення шкіри після травм, автор і викладач навчальних програм, семінарів, курсів та тренінгів з медичної тематики для фахівців в індустрії краси – косметологів , майстрів татуажу, перманентного макіяжу, мікроблейдингу, майстрів манікюру та педикюру, суддя та спікер міжнародних заходів у галузі косметології обличчя та тіла, мікропігментації та мікроблейдингу, міжнародний тренер з навчання методу плазмового омолодження (Ізраїль)

Людський організм – найскладніша функціональна система. Будь-який вплив на нього зовнішніх факторів призводить до місцевої у відповідь у зоні впливу і реакції всього організму з включенням захисних механізмів. Про це ми вже говорили, і я більш ніж впевнена, що багато хто замислився, перш ніж порушувати цілісність шкірного покриву.

Травма шкіри як один з варіантів впливу на організм викликає ті ж реакції у відповідь. Треба розуміти, що навіть незначне пошкодження призводить до однакових реакцій організму у відповідь, просто вони (реакції) можуть бути виражені не так сильно. Розглянемо, як організм реагує на простий поріз.

Реакція організму на травму

Будь-яка травма – це болючі відчуття. Навіть коли ми прогнозуємо травму і намагаємося максимально знеболити процес, організм відчуває певний стрес та реагує виділенням (так званий стрес гормонів).

Це адреналін, норадреналін та кортизол . Усі три гормони дають певний ефект. Кожен із цих гормонів призводить до певної реакції як місцево, так і всього організму. Природно, що менше травма і що менше пацієнт відчуває стрес, то слабкіша реакція виділення цих гормонів.

Що відчуває людина? Серцебиття, можливо, підйом артеріального тиску, пов'язане з цим запаморочення і навіть нудоту. Організм робить все для мобілізації резервів на боротьбу із ушкодженням. Місцево відбувається спазм судин, особливо дрібних, зменшення кровотечі, в зону ушкодження спрямовуються клітини-киллеры, чи макрофаги, боротьби з можливої інфекцією, тромбоцити – закриття рани і запобігання кровотечі.

Це перший етап реакції, далі це місце організм намагається заблокувати та створити лейкоцитарний вал для обмеження запального процесу.

Не потрібно лякатися можливих реакцій у зоні завдання травми, просто треба пам'ятати про стерильність процесу, про достатнє знеболювання пацієнта, про його хронічні захворювання, які можуть негативно позначитися на процесах загоєння. І тоді все пройде гладко, а організм сам усе зробить правильно. Отже, ми підійшли науково і поглиблено до травми шкірного покриву.

Реакції шкіри у зоні нанесення травми


А що нам тепер робити?
Необхідно якнайшвидше повернути уражене місце, а разом з ним і весь організм у свій фізіологічний функціональний стан. Наведу приклад голчастої стимуляції шкірного покриву з метою омолодження.

Загоює мазь заважає?

Всі погодяться з тим, що, порушуючи цілісність шкірного покриву, ми порушуємо його функції, у тому числі захисну, імунну і всі інші.
Ми цю стимуляцію проводимо навмисно, тобто можемо контролювати рівень ушкодження шкіри. Ми хочемо досягти певних результатів за допомогою застосування вищеописаної реакції для відновлення та відновлення тканини.
І ось постає питання: навіщо тоді заважати цьому процесу? Навіщо відразу після того, як порушується шкірний покрив, намагатися зупинити навмисне викликаний нами процес?
Ми самі собі суперечимо?
Саме тому всі заспокійливі маски, креми, що загоюють, і препарати абсолютно не потрібні в першу добу після нанесення травми. А інакше ми анулюємо свою працю.
Набагато правильніше у перші 24 години після травми дозволити організму зібрати свої внутрішні ресурси та спрямувати їх до «місця події». Тобто безпосередньо після процедури ми просто дозволяємо імунній системі та іншим процесам, що відбуваються в організмі, створити первинну реакцію та розпочати процес самовідновлення. Тільки таким чином можна досягти бажаних результатів.
Будь-які препарати, які потраплять у рану до закінчення терміну 24 години, будуть стороннім тілом і значно сповільнять, якщо зовсім не перешкоджатимуть процесу запалення, який ми навмисно викликали.
Для цього необхідно переконатися, що клієнт може відновити функції, тобто у нього нормальний кровообіг і лімфоток, які допоможуть подати травмованій ділянці харчування та кисень, а також допоможуть вивести звідти продукти розпаду. Що в його крові достатній рівень білків для побудови нової тканини, достатній рівень мінералів та мікроелементів для відновлення тканини.

Головне – не зашкодити

Вводячи під шкіру пігмент, не забуватимемо, що він є стороннім тілом і організм його інтерпретує саме так. Пам'ятаємо, що відбувається процес відторгнення пігменту і оскільки лімфатична система відводить від травмованої ділянки всі токсини і продукти розпаду, в кров'яне і лімфатичне русло потрапляють мікроскопічні частинки пігментів, так що необхідно використовувати інертні і нешкідливі пігменти.
Після процедури нічого не наноситься, навіть якщо клієнту це не дуже приємно. Даємо можливість організму впоратися із порушенням балансу в організмі.
Важливо підготувати клієнта до такої процедури, включаючи застосування препаратів, що пригнічують меланін (щоб уникнути посттравматичної гіперпігментації). Зволожуємо передбачувану зону за допомогою спеціальних препаратів.
Безпосередньо перед процедурою порушення цілісності шкірного покриву (із застосуванням додаткових речовин або без них) проводимо підготовчу коротку процедуру усунення сухого рогового шару, який може перешкоджати фізіологічному процесу відновлення після травми.
Не застосовуємо у попередніх процедурах AHA-кислоти, щоб не впливати на рН шкірного покриву.
Хочете хороші та довготривалі результати? Правильно та грамотно сплануйте свої кроки, підготуйте клієнта та підготуйтеся самі.
Застосування препаратів, що містять жири (жиророзчинні вітаміни А та Е), олії та продукти перегонки нафти (вазелін, мінеральна та парафінова олія), а також спирти (етиловий, метиловий та гліцерин), призводить до ускладнень, які можуть спровокувати рубцювання або неправильне загоєння, включаючи розщеплення пігментів.

Матеріал вперше був опублікований у журналі Permanent №4(12)/2018

Читайте також