Інфекційна безпека для майстрів перманентного макіяжу
Підходити до процедури перманента потрібно свідомо!
Слово «безпека» рідко використовується в контексті індустрії краси, проте насправді список потенційних загроз як здоров'ю персоналу, так клієнтам косметичних салонів/салонів краси/кабінетів перманентного макіяжу досить великий
Що таке інфекційна безпека?
Інфекційна безпека - це комплекс правил та заходів, спрямованих на профілактику виникнення інфекційних захворювань та запобігання можливості передачі інфекції. Сюди входить: обробка рук майстра та шкірних покривів клієнта, дезінфекційно-стерилізаційні заходи, клінінгові заходи, знезараження повітряного середовища, знезараження відходів, захисні бар'єри (рукавички, маски, щитки, халати), техніка маніпуляцій (запобігання реумі ).
Здорові шкірні покриви надійно захищають організм від мікробного інфікування. Будь-яке пошкодження цілісності шкіри, слизових – це вхідні ворота для інфекції. Навіть незначне пошкодження шкіри, наприклад укол голкою, необхідно обробити антисептичними засобами.
Обробка рук є головним засобом для збереження свого здоров'я та здоров'я оточуючих. Виділяють три види захисту під час роботи в зоні ризику:
1) попередня обробка рук, місць поранень та предметів, що використовуються у рановій поверхні;
2) основні заходи дезінфекції, створені задля повне знищення небезпечних мікроорганізмів;
3) остаточна стерилізація.
Перманентний макіяж має бути безпечним!
Професійна інфекційна безпека майстра має враховувати той факт, що всі клієнти можуть бути потенційно інфіковані, у тому числі ВІЛ.
У медицині існує поняття «Внутрішньолікарняна інфекція» (далі - ВЛІ), тобто порушення правил інфекційної безпеки призводить до зараження пацієнта в медустанові. У нашій професії ВЛІ звучить не зовсім коректно, тому що ми не є медустановою, проте ризики зараження існують – і досить великі. Причиною наявності ВЛІ є порушення правил дотримання інфекційної безпеки. Недотримання правил обробки рук, шкірних покривів, робочих поверхонь, утилізації відходів, що стикалися з біологічними рідинами, може призвести до зараження.
Хочемо дати кілька рекомендацій для майстрів, які, сподіваємось, допоможуть їм зберегти здоров'я їхніх клієнтів, та й своє теж. Приходячи до майстра для отримання процедури, клієнт відразу звертає увагу на ті фактори, які повинні охарактеризувати спеціаліста, як відповідального за збереження і власної безпеки, і безпеки своїх клієнтів.
Ось ці фактори:
1. Майстер використовує одноразовий медичний одяг;
2. Майстер використовує стерильний інструмент (його розпакування відбувається у присутності клієнта);
3. Майстер використовує одноразові рукавички, змінюючи їх у міру забруднення; стикаючись з іншими поверхнями, майстер знімає рукавички та змінює їх на нові;
4. Майстер використовує лицьову маску або щиток, маска змінюється кожні 2 години;
5. Волосся майстра та клієнта прибрано в одноразову шапочку;
6. Ватні диски з дезінфікуючими засобами використовуються одноразово;
7. Голки розкриваються у присутності клієнта, після використання утилізуються як відходи класу Б;
8. У кабінеті обов'язково є: ємності для дезінфекції та стерилізації, ємності для відходів класу А і Б, бактерицидна лампа;
9. У кабінеті є аптечка для надання першої долікарської допомоги + аптечка «АнтиСНІД»;
10. Кабінет має бути оснащений раковиною.
Дорогі колеги, пам'ятайте: робота майстра перманентного макіяжу – це передусім відповідальний підхід до своїх дій та їх результату. І, звичайно, постійне зростання та розвиток, допитливість розуму та спрага нових знань. Будьте красивими та здоровими!
Читайте також
- Жирна шкіра та перманентний макіяж: допустимі техніки
- Комплексний перманентний макіяж: складності майстра та побоювання клієнта
- Робота на жирній шкірі: фактори, що впливають на якість перманентного макіяжу
- Тату-пігменти у процедурі перманентного макіяжу: наслідки використання
- Дерматологія для майстрів ПМ: тату-асоційовані реакції
- Можливості перманентного макіяжу: камуфляж
- Репігментація ареол: естетика за допомогою перманентного макіяжу
- Стрілка з розтушовкою у перманентному макіяжі.
- Дезінфекційні заходи у кабінеті перманентного макіяжу
- Перманентний макіяж