Робота на жирній шкірі: фактори, що впливають на якість перманентного макіяжу
На замітку майстрам перманентного макіяжу
Які нюанси роботи на жирній шкірі? Які фактори впливають на якість перманентного макіяжу? Пропонуємо розібратися у цьому питанні
Повторимо великі істини і відзначимо, що перманентний макіяж (від англ. Permanent - стійкий, довготривалий) - це процедура введення барвника (пігменту) в шкіру (в сосочковий шар дерми ).
На якість татуажу можуть впливати такі фактори:
- тип шкіри клієнтки;
- майстерність фахівця з татуажу;
- якість матеріалів, що використовуються майстром ПМ (пігмент, обладнання тощо), колір пігментів, що використовуються в процесі (наприклад, світлі кольори, як правило, зникають швидше, ніж темні відтінки);
- зона, де проводиться перманентний макіяж, може також визначити, наскільки довго зможе триматися перманентний макіяж (наприклад, ПМ губ менш довготривалий, ніж ПМ століття).
Чинники, що впливають на руйнування татуажу:
- метаболічні процеси у шкірі;
- вплив ультрафіолетового випромінювання, що сприяє втраті кольору фарб;
- кількість та глибина пігменту , введеного в шкіру.
Сальні залози, якщо вони нормально виробляють секрет, пом'якшують верхній шар шкіри, активізують антимікробний захист і, певною мірою, допомагають роговому шару протистояти випаровуванню води. Шкірне сало пригладжує рогові лусочки, унаслідок чого створюється рівна поверхня. Від цього шкіра на вигляд здається м'якшою, еластичнішою та зволоженою.
Жінки з жирною шкірою, з надмірним виділенням шкірного сала, розширеними порами, висипом вугрів, входять до групи тих, для кого перманент може стати серйозним розчаруванням. Жирна шкіра є нормою, але має риси: вона товста і виробляє багато сала. Це заважає зміцненню фарби у шкірі, і згодом вона розпливається. Крім того, коригування потрібно робити набагато частіше, ніж клієнткам з іншими типами дерми.
Причини підвищеної жирності шкіри
Власники жирної шкіри часто скаржаться на необхідність мити обличчя кілька разів на день, не можуть впоратися із ще більшою вираженістю жирності при нанесенні сонцезахисних засобів. Така шкіра виглядає грубою і товстою через сальне неприємне переливання, а через розширені часи схожа на апельсинову кірку.
У жирній шкірі знижено або відсутні біохімічні бар'єри, що стоять на шляху кислоточутливих бактерій. Це відбувається через зсув у бік лужного середовища, внаслідок чого бактерії проникають у клітини, розмножуються та провокують утворення вугрів. Тому татуаж робити складніше на жирній шкірі, адже до підвищеної жирності часто додаються запальні процеси та подразнення.
Причинами жирної шкіри можуть бути:
- генетична схильність;
- статеве дозрівання;
- порушення ендокринної системи;
- порушення нервової системи, стреси;
- порушення шлунково-кишкового тракту;
- неправильний догляд та ін.
Працюючи з жирною шкірою, майстри повинні враховувати такі нюанси:
- перманентний макіяж наносити можна, але з умовою періодичних корекцій та дотримання правил догляду;
- даний тип шкіри старіє пізніше, відрізняється підвищеною пружністю та еластичністю;
- з віком стан покращується, жировиділення нормалізується.
Після 40 років на жирній шкірі татуаж брів триматиметься вже довше. Періоди між корекціями збільшаться, та й якість малюнка помітно покращає.
Переважні техніки
Жирна шкіра погано сприймає волосковий малюнок , який передбачає промальовування брів окремими штрихами, що імітують природне розташування волосків. На фото це виглядає природно та правдоподібно. Але через зайву сальність пігмент починає «плисти», волоски збільшуються в розмірах – і через невеликий проміжок часу витончений макіяж виглядає неакуратним.
Як правило, жирна шкіра малочутлива. При пігментації, особливо в області брів, сприймає барвник тільки після повторного введення, на додаток до цього введений пігмент часто темніє. Зайва сальність провокує запалення та вугровий висип, через забиті фарбою пор зона, що зазнала фарбування, сильніше до цього схильна.
3, 6D-методики, такі модні сьогодні, теж не підходять, адже вони також припускають промальовування окремих волосків. Ці техніки мають мінімальну глибину обробки, що можна вважати протипоказанням для людей, які страждають надмірним виділенням сала. Пігмент погано закріплюватиметься і в результаті вийде розпливчаста картина без чітких меж.
Татуаж брів при жирному типі шкіри виглядатиме ефектно, якщо забезпечити правильний догляд:
- щодня здійснювати очищення спеціальними лосьйонами та обробляти тоніками;
- не зловживати спиртовмісними засобами (вони здатні посилювати подразнення);
- брови перед виходом на вулицю у сонячну погоду слід змащувати сонцезахисними кремами з легкою текстурою; в зимовий час є обов'язковим живильний або захисний крем, який також відповідає вашому типу шкірного покриву;
- скрабування та пілінги робіть на будь-яких ділянках, крім пофарбованої зони, так як фарба від цих процедур сильніше вицвітає через прискорення регенерації.