Жирна шкіра та перманентний макіяж: допустимі техніки
На замітку майстрам перманентного макіяжу
Майстри ПМ повинні пам'ятати про те, що шкіра клієнта може стати на заваді йому в роботі - погіршити профарбування або прискорити знебарвлення пігменту. Які нюанси роботи на жирній шкірі? Як майстру працювати з проблемною шкірою у різних зонах обличчя?
У всіх клієнтів, які приходять на процедуру ПМ, структура шкіри приблизно однакова, але інтенсивність роботи сальних залоз у всіх відрізняється.
Виробляючи секрет у нормі, сальні залози пом'якшують верхній шар шкіри, запускають антимікробний захист, запобігають випаровуванню води зі шкіри. У роговому шарі шкірне сало «пригладжує» лусочки, що дозволяє вирівняти поверхню, зробити шкіру візуально більш еластичною, м'якою та зволоженою.
При надмірному виділенні шкірного сала ми спостерігаємо жирний тип шкіри - це пориста, зазвичай товста шкіра, часто з висипом вугрів.
Причини підвищеної жирності шкіри
У жирній шкірі знижено або відсутні біохімічні бар'єри, що стоять на шляху кислоточутливих бактерій. Це відбувається через зсув у бік лужного середовища, внаслідок чого бактерії проникають у клітини, розмножуються та провокують утворення вугрів.
Точкова техніка на жирній шкірі. Фото з архіву Катерини Фастівець.
Причинами жирної шкіри можуть бути:
- генетична схильність;
- статеве дозрівання;
- порушення ендокринної системи;
- порушення нервової системи, стреси;
- порушення шлунково-кишкового тракту;
- неправильний догляд та ін.
Особливості роботи з жирною шкірою
Робота із цим типом шкіри має деякі особливості. Анатомічно це шкіра на товстій «підкладці», що містить велику кількість великих сальних залоз. Товщина шкіри вимагає більш глибокого застосування пігменту, а вироблення великої кількості шкірного сала заважає зміцненню пігменту в шкірі, що призводить до більш частої необхідності корекції, ніж у клієнтів з іншими типами дерми. Також до підвищеної жирності часто додаються запальні процеси та подразнення, що теж ускладнює роботу майстрів ПМ. Коли організм постійно бореться із інфекціями, це прискорює процеси регенерації шкіри. Пігмент сприймається як новий подразник, організм намагається відторгнути його - це призводить до того, що перманентний макіяж може погано триматися і розтікається.
Від типу шкіри залежить як її зовнішній вигляд. При нанесенні перманентного макіяжу саме тип шкіри впливає вибір голок і концентрацію пігменту. Так, на жирній шкірі фахівці рекомендують працювати голками із заточуванням Long або контурними пучковими голками. У разі гіперкератозу – надмірного розростання рогового шару епідермісу – рекомендується працювати голками із заточуванням Long або контурними пучковими голками.
Часто зустрічаються клієнти з жирною, але зневодненою шкірою. Тоді ситуація посилюється лущенням на лобі та в області очей, а також на крилах носа. На такій шкірі добре працювати голками із середнім та тупим заточенням.
Техніки ПМ для жирної шкіри
Майстри ПМ повинні враховувати такі нюанси:
- даний тип шкіри відрізняється підвищеною пружністю та еластичністю, старіє пізніше;
- в анамнезі у таких клієнтів часті запальні процеси та роздратування (майстер повинен пам'ятати, що ПМ не можна наносити на запалену шкіру, доки запалення повністю не загоїться);
- у зоні брів з жирною шкірою працювати найскладніше – щоб зробити ідеальний профарбування та зберегти пігмент, потрібно проводити процедуру максимально делікатно.
На жирній шкірі апаратна волосинка відразу після процедури, можливо, буде виглядати акуратно, але надалі є ймовірність, що вона розпливеться. Тому деякі фахівці рекомендують уникати техніки промальовування волосків під час роботи з такою шкірою. Деякі майстри використовують техніку напилення, при цьому потрібно враховувати, що результат може непогано виглядати в загоєнні, але під час процедури, можливо, виділятиметься зайва сукровиця. Використання точкової техніки та заповнення форми крапками не травмує тканину поруч, і брова зберігає атравматичний вигляд відразу після процедури, і добре гоїться. Мікроблейдинг на жирній шкірі несе ризики рубцювання.
Обов'язково необхідно рекомендувати клієнту періодичну корекцію та посилене дотримання правил догляду, які включають: щоденне очищення спеціальними лосьйонами та тоніками, виключити використання спиртовмісних засобів, використання сонцезахисних засобів з легкою структурою в сонячну погоду та живильний/захисний крем у зимовий час.