Трихопігментація: можливості сучасного перманентного макіяжу

Вирішуємо проблему облисіння

Logo

Імітація волосся за допомогою перманентного макіяжу (трихопігментація) – процедура, затребувана як чоловіками, так і жінками. І відмінна альтернатива дорогій процедурі пересадки волосся та носінню перуків.

Надія Держнікеле , керівник та провідний спеціаліст центру професійної мікропігментації PMC (Рига, Латвія)

Історія

З 2007 року на міжнародних конференціях з мікропігментації фахівці індустрії стали все частіше чути термін «трихопігментація», що позначає нову процедуру, орієнтовану переважно на чоловіків і що дозволяє візуально коригувати поширену проблему випадання волосся. З того часу минуло вже майже десять років, за цей час з'явилося спеціалізоване обладнання, пігменти та методи, що дозволяють досягати найкращих результатів роботи зі складною шкірою голови. Процедура швидко здобула визнання у всьому світі. Виявилося, що далеко не всі чоловіки хочуть миритись із втратою волосся. Даний недолік у багатьох асоціюється з віковими змінами, а мало хто хоче виглядати старшим за свій вік. Динаміка сучасного життя стимулює чоловіка залишатися активним, спортивним, сильним та привабливим у будь-якому віці.

*До речі, цю важливу тему буде розглянуто на Майстер-курсі "Школа естетичної дермопігментації" , який пройде в Києві 9-10 вересня. Подробиці програми та реєстрація - на сайті .

Особистий досвід

Зізнаюся, що коли я тільки дізналася про процедуру трихопігментації, я подумала, що, швидше за все, в нашій країні (Латвії) вона не буде такою популярністю, як, скажімо, в країнах з більш розвиненою індустрією краси та моди. Але я помилялася. Потенційні клієнти стали самі дзвонити та цікавитися трихопігментацією. У нашому центрі представлені всі можливі процедури в галузі декоративної та парамедичної мікропігментації, і закономірно, що трихопігментація швидко зайняла почесне місце в реєстрі наших послуг.

Пігментація шкіри голови візуально коригує такі проблеми:

  • облисіння (андрогенетична, дифузна алопеція);
  • повну чи локальну втрату волосся (Alopecia totalis, Alopecia areata);
  • посттравматичні, післяопераційні, рубці після пересадки волосся.

У процесі пігментації барвник за допомогою спеціального апарату вводиться у верхній шар шкіри мікроточками. Кожна точка повторює індивідуальний голений волосяний фолікул (ефект голеного волосся), що у сукупності створює ілюзію рівномірно поголеної голови. Ця послуга підходить для клієнтів з 3–7-м типом облисіння за шкалою Норвуда, також технологія може створити ефект густоти волосся на місцях їх порідіння (ефект густоти) у разі 2–3 типу облисіння.

Після детального вивчення ринку ми зупинили свій вибір на технології, яку представляє італійська компанія Beauty Medical. Не раз під час професійних конференцій я зустрічалася з Міленою Ларді – головним спеціалістом та викладачем цієї компанії. Її міжнародна репутація та результати роботи говорили самі за себе, що й визначило наш вибір школи.

Технологія

Технологія Beauty Medical – це перш за все апарат Tricotronic, розроблений спеціально для процедури трихопігментації. Особливі налаштування потужності призначені для роботи на різних зонах голови (лобової, скроневої, потиличної, зоні рубця і т. д.), оскільки ділянки шкіри відрізняються товщиною та іншими характеристиками. Вся робота проводиться за допомогою дермографа та спеціальної одноканальної голки, що називається вручну. Крапки ставляться в певному порядку, фахівець сам регулює густоту нанесення точок від дуже щільної в потиличній частині до напівпрозорої на лобовій та скроневій зонах. Наступного дня процедура повторюється: фахівець наносить другий шар точок між точками, поставленими першого дня. Через місяць проводиться ще одна процедура, що коригує. Технологія, коли сам фахівець розподіляє положення і густоту точок, досить ювелірна і трудомістка, але мені вона здається набагато точнішою, ніж, скажімо, ролер, коли крапки неминуче накладатимуться один на одного, розпливаючись після загоєння, а також створюватимуть малюнок видимих точкових. ліній». Припускаю, що ролер може бути використаний лише у разі створення ефекту густоти, коли втрата волосся невелика і клієнт не планує голити волосся. На мою думку, для ефекту «голеного» волосся метод ролера не підходить.

Також особливу увагу хочеться звернути на барвники Beauty Medical, які використовуються для процедури пігментації шкіри голови. Вони одночасно поєднують у собі властивості гідрофільності (для легкого проникнення крізь товщу епідермального шару) та гідрофобності (для стабільної фіксації, без «підтікань» після загоєння). Відтінки пігментів переважно холодні, змінюється лише інтенсивність тону (від середнього до дуже темного). Процедуру не проводять у разі рудого, повністю сивого і зовсім світлого волосся.

Тривалість збереження результату залежить багато в чому від зовнішніх та внутрішніх чинників (сонце, спорт, тип шкіри тощо) – важко гарантувати мінімальний та максимальний термін. Для підтримки інтенсивності ефекту процедуру рекомендується періодично повторювати (приблизно раз на рік-два).

Наш центр тісно співпрацює зі спеціалістами з діагностики шкіри голови та волосся. Визначення типу шкіри голови та своєчасне проведення підготовчої роботи (пілінг, зменшення жирності чи сухості) допоможе у досягненні кращих результатів та сприятиме тривалішому збереженню малюнка.

Що кажуть психологи

Невербальне спілкування – невід'ємна частина щоденного процесу спілкування для людей, і наш зовнішній вигляд формує чималу його частину. Одяг і вибір стрижки передають невидимі сигнали, і повідомлення, що передаються ними, вкрай важливі. Тому, зустрічаючи людину вперше, ми підсвідомо створюємо враження про неї, більшою мірою орієнтуючись на її зовнішній вигляд, ототожнюючи її з кінематографічними, історичними чи іншими загальновідомими соціальними візуальними образами.

Експерти у сфері особливостей спілкування кажуть, що лише 7% спілкування відбувається за допомогою слів, 38% сприйняття інформації досягається за допомогою інтонації та голосу. Більша частина інформації – 55% – визначається жестикуляцією, мовою тіла чи позою, виразом обличчя, зовнішнім виглядом і, звичайно, стрижкою.

Багато людей вважають, що зачіска та волосся мають важливе значення, якщо ми оцінюємо ступінь привабливості людини. Саме тому чоловіки, які страждають на випадання волосся, шукають різні рішення: перуки, ліки, накладне волосся. Багато хто також намагається відростити своє волосся і зачісує його таким чином, щоб була можливість приховати лисіючі частини голови.

Незважаючи на те, що густе волосся майже завжди є привабливою рисою зовнішнього вигляду, існує й інший реальний факт: бритоголовий образ приваблює жінок більше, ніж довге волосся, і це не просто слова.

Ця теорія була продемонстрована Альбертом Манном (університет Вартона в Пенсільванії, США) у науковому дослідженні, надрукованому в журналі про соціальні аспекти особистості, Social Psychological and Personality Science .

Експеримент був проведений за участю 60 добровольців, яким показували фотографії багатьох чоловіків: на першому фото – чоловік із густим волоссям, на другому – цей самий чоловік, але повністю лисий. Ефекту реальності було досягнуто за допомогою програми Photoshop.

Результати дослідження показали, що учасники експерименту належали до образу чоловіка без волосся як до домінантної особистості, сильного та атлетично складеного індивіду високого росту. Повна відсутність волосся також надавала йому таких рис, як владність, мужність і впливовість. У результаті спостерігачі віддали перевагу повністю бритоголовому образу раннім стадіям облисіння.

Бритоголовий образ провокує в уяві концепти авторитетності та сили особистості. Складається враження, що чоловікові нема чого ховати і приховувати, що це образ людини, яка не боїться показати себе. Саме тому автор дослідження пропонує чоловікам, які починають втрачати своє волосся (що відбувається з 35 млн американців щорічно), зупинити свій вибір на такому образі та не побоятися взяти до рук бритву.

Перспективи

У наш час одним з найвідоміших способів корекції проблеми випадання волосся є операція з їх пересадки. Процедура трихопігментації відмінно доповнює результати цієї операції, додаючи візуальної густоти між пересадженим волоссям і камуфлюючи рубці, що залишилися після вилучення фолікулів. Також трихопігментація дуже ефективна як самостійна процедура. Це досить просте, доступне, нехірургічне та оптимальне вирішення проблеми нестачі волосся.

Майстрам на замітку

Базова класифікація ступеня облисіння по Норвуду

1 ступінь. Нормальна передня лінія росту волосся або її мінімальний зсув назад.

2 ступінь. Передня лінія росту волосся набуває форми трикутника (зазвичай симетрична).

3 ступінь. Глибоке симетричне порідіння волосся у скронь: від часткового покриття волосся зі зменшенням густоти до повного облисіння в цих областях.

3 тім'яний ступінь. Втрата волосся в основному припадає на тім'яну зону з помірним порідненням передньої лінії росту волосся. Густота передньої лінії та у скронь більша, ніж при 3-му ступені.

4 ступінь. Поріднення в передньовисочній ділянці більше, ніж при 3-му ступені. Волосся на тіні відсутні або дуже рідкісні. Дві області втрати волосся розділені смужкою помірно густого волосся, яка проходить по верхівці голови. Ця смужка з'єднана з покритим волоссям бічними областями голови.

5 ступінь. Тіменна область облисіння все ще розділена від передньовискової, але вже меншою мірою. Смужка на маківці рідшає і витончується. Тіменна та передньовисочна області збільшуються в розмірах. Якщо подивитися зверху, то ступеня 5-7 мають загальну рису: рідіючі волосся з боків і ззаду голови поступово формують підкову форму.

6 ступінь. Від "містка" через верхівку між бічними сторонами голови залишаються нечисленні рідкі волоски. Передньовисочна та тім'яна області тепер складають єдине ціле і ніяк не розділені. Область порідіння волосся зростає.

7 ступінь . Це найсерйозніший ступінь облисіння. Підковоподібна форма зони облисіння набуває остаточного вигляду: продовжують рідшати бічні та тім'яні області. Волосся також рідшає на потилиці, шиї, в області над вухами.

Матеріал вперше був опублікований у журналі Permanent №2/2016

Читайте також