Комплексний перманентний макіяж: складності майстра та побоювання клієнта

Кардинальний крок до ідеалу за допомогою татуажу

Logo

Часто жінки з побоюванням наважуються на татуаж навіть однієї зони. Тому комплексний татуаж (відразу кількох зон – брів, повік, губ, періорбітальної області, вилиць) – у практиці майстра радше рідкість і винятків із правил, ніж рутина.

Майстри з багаторічною практикою відзначають, що в процесі спілкування з сотнями клієнтів вони помічають ту саму тенденцію – у багатьох клієнтів перманентний макіяж позиціонується як панацея від проблем і, заходячи до кабінету майстра, вони очікують на диво. Як майстру перманентного макіяжу виправдати очікування клієнта? Чи можуть вони зробити це "диво" і чи зобов'язані?

Якщо подивитися на ситуацію з боку клієнта, то важливо визнати, що часто жінки з побоюванням наважуються на татуаж навіть однієї зони (причина цього – величезна кількість негативних відгуків в інтернеті та фотографій жахливого ПМ). Тому комплексний татуаж (відразу кількох зон – брів, повік, губ, періорбітальної області, вилиць) – у практиці майстра скоріше рідкість і винятків із правил, ніж рутина.

Адже комплексний татуаж здатний перетворити, додати яскравості та виразності рисам обличчя, освіжити та скоригувати асиметрію, візуально виправити вікові особливості тощо. Заради справедливості, зауважимо, що виконати таку складну роботу може тільки майстер з великим досвідом та досконалим знанням законів візажистики.

Комплексний ПМ: погляд майстра

Натуральний результат татуажу залежить передусім від вибору пігментів. Від правильності вибору також залежить впевненість майстра в тому, що через рік клієнтка не повернеться на видалення рожевих брів або синіх губ. При малюванні ескізу майстер повинен зробити так, щоб готовий ескіз вийшов абсолютно ідентичним результату, що саме зажив. У роботі користуйтеся косметичними олівцями різних тонів, щоб повністю передати точну картину готової роботи клієнту. Відмальовку обов'язково потрібно починати з брів, далі сформувати верхню частину обличчя - повіки, і лише потім приступати до нижньої частини, гармонізувати губи. Створюючи ескіз одночасно всіх зон і додаючи акценти на обличчі, слід пам'ятати важливі правила візажистики.

Контрастним брюнеткам показано акценти тільки на верхній частині обличчя. Клієнтці із середнім рівнем контрастності можна надати вибір, яку зону обличчя їй хотілося б максимально наголосити. Дівчатам з рівнем контрастності нижче середнього виразні акценти робити не рекомендується - всі їхні риси обличчя мають бути максимально легкими та повітряними. Перестаравшись із акцентами, майстри ПМ ризикують обтяжити, перевантажити обличчя.

Комплексні процедури особливо корисно рекомендувати клієнткам, які почали активні вікові зміни контурів особи. Саме татуаж кількох зон одночасно найбільше підходить до визначення «антивікового ПМ». Якщо до татуажу додати ще ін'єкційні процедури, при цьому провести висвітлення кисетних і глибоких зморшок, а також камуфлювання періорбітальної області, то результат буде настільки ефектним, що дозволить відкласти радикальніші заходи для омолодження на 5-7 років. Важливо пам'ятати, що в антивіковому макіяжі всі лінії повинні бути спрямовані строго вгору, і в жодному разі не спадати!

Думаємо, практикуючим майстрам немає необхідності нагадувати про нескінченну важливість алергопроб перед процедурою. А ось про дозоване використання анестезії згадати необхідно, так як багаторазове нанесення препарату на шкіру дубить її, ускладнюючи роботу майстра.

Послідовність зонування

Відпрацювання кожної зони теж потрібно проводити у напрямку від менш чутливої. Як правило, шкіра брів має найнижчий больовий поріг, тому досвідчені майстри радять починати з неї. Потім – повіки. Якщо, опрацьовуючи повіки, ви робите не просто стрілочку, а акцентне розтушовування, краще залишити міжрічну зону наостанок і відпрацювати її максимально швидко, щоб не спровокувати набряк. І лише наприкінці процедури працюємо на губах.

Максимально поверхова робота – головна вимога до будь-якої процедури перманентного макіяжу та комплексний ПМ не став винятком. Важливо не перестаратися із щільністю та інтенсивністю, працюючи поетапно, пошарово . Краще під час першої процедури створити натуральний, невагомий ефект і потім на корекції додати яскравості, якщо це потрібно.

Комплексний ПМ: погляд клієнта

А тепер поговоримо про основні побоювання клієнтів. Ситуації, коли побоювання переважають бажання клієнтів, найчастіше закінчуються відмовою від процедури. Тому майстер повинен докладно та грамотно пояснити клієнтці переваги комплексного ПМ та розвіяти її страхи.

Застаріле уявлення про те, що татуаж неодмінно має бути яскравим і помітним, і клієнтці доведеться багато років ходити з одним і тим самим макіяжем – одна з таких ситуацій. Насправді сучасний комплексний ПМ – це абсолютний аналог поняття «денний макіяж» у візажистиці. Будь-який майстер знає, що макіяж без макіяжу – один із найскладніших у виконанні. Він не впадає у вічі, а лише підкреслює переваги і візуально згладжує недоліки обличчя. Все виглядає так, ніби ці риси та їхня виразність подаровані самою природою, а клієнтка щодня навіть прокидається красивою. А за потреби особі можна буде надати декоративної «вечірньої ефектності» за допомогою макіяжу.

Також лякає клієнтів очікування болю та тривалість процедури. Адже досить пояснити, що сучасні техніки ПМ через відсутність дискомфорту для клієнта використовуються навіть без застосування анестезії. Поверхня роботи та використання сучасного обладнання гарантує відсутність набряків, а додаткове застосування аплікаційної анестезії робить процедуру безболісною. А ось на її тривалість впливає саме швидкість роботи майстра – досвідчені майстри впораються навіть із кількома зонами за 2-2,5 години.

Тому для ідеального результату потрібно як мінімум дві складові - досвідчений майстер і клієнт, що довіряє. Тільки в цьому випадку можна досягти приголомшливого ефекту і помітного перетворення.

Читайте також