Про типи шкіри та техніки ПМ на кожній з них

Підходити до процедури перманента потрібно свідомо!

Logo

Навіть у разі солідного досвіду майстра велика ймовірність того, що шкіра відреагує на ПМ не так, як ми очікуємо. Щоб цього не сталося, важливо звертати увагу на тип шкіри клієнта

Катерина Фастовець , срібна призерка чемпіонату PM 2016 AWARD у вищій категорії «майстер-стиліст», учасник та доповідач конференцій з ПМ, автор техніки dot work на жирній шкірі, володар головного призу на чемпіонаті «Живописна краса» (2017), володар спеціального Святослава Отченаш на IBF 2017, офіційний тренер PlasM в Україні

Навіть у разі солідного досвіду майстра велика ймовірність того, що шкіра відреагує на ПМ не так, як нам хочеться, і малюнок буде неідеальним. Щоб цього не сталося, важливо звертати увагу на тип шкіри та залежно від нього вибирати техніку роботи

Моя тема найбільше стосується брів, тому що саме в цій зоні різний тип шкіри диктує використання різних технік мікропігментування.

У рекламних роликах та на фото всі майстри демонструють гарні роботи у різних техніках. За клієнткою, по суті, залишається вибрати малюнок, що сподобався, і прийти на процедуру (у кожного з нас зустрічався клієнт з фото на телефоні, «саме ось таких» брів бажаючий). Але фахівцю, перш ніж приступити до процедури, слід з'ясувати, з яким типом шкіри він має справу, і зрозуміти, яка техніка саме на цій шкірі виглядатиме привабливіше та реалістичніше, адже останнім часом ми прагнемо саме натуральності та реалістичності у створенні образу.

Пам'ятаєте, раніше було модно голити і намалювати тоненькі, трохи здивовані брівки? Сьогодні ж красивою роботою вважається та, коли ніхто не здогадується, що це татуаж, а швидше думають, що брови злегка підфарбовані декоративною косметикою.

Типи шкіри

Отже, у ПМ шкіру можна розділити на п'ять типів: суху, нормальну, чутливу, жирну та комбіновану. Що стосується технік нанесення ПМ на брови, то їх існує дуже багато, адже кожен майстер намагається виділитися і знайти свою авторську техніку і придумати для неї гарну назву (останні шедеври зі мною побачених «наноброви» та брови у техніці «смоки-блонд») .

Проте всі техніки можна звести до чотирьох видів нанесення мікропігментації брів:

  • напилення (піксельна/пудрова техніка) ⎼ наноситься легким рухом «маятник», за рахунок чого формується ряд точок, при цьому травмується велика ділянка шкіри;
  • апаратна волосок ⎼ за рахунок повільних зворотно-поступальних рухів руки створюється імітація природних волосків;
  • мікроблейдинг ⎼ ручний безапаратний метод промальовування волосків;
  • точкова техніка ⎼ заповнення малюнка брів крапками.

А тепер пропоную розглянути, якому типу шкіри, яка техніка нанесення ПМ буде найбільш підходящою.

Нормальна шкіра (добрим прикладом такої та сухої шкіри може бути азіатська шкіра) ⎼ чиста, гладка, щільна, без судин, лущень та вугрів. Цій шкірі підходять всі техніки мікропігментації, включаючи мікроблейдинг. Саме на такій шкірі перманентний макіяж виглядає найкрасивіше ⎼ і відразу після процедури, і після загоєння. Також на нормальній шкірі ПМ рідко потребує корекції. Саме роботами на такій шкірі майстри вихваляються та залучають клієнтів.

Волоски (фото 1) та напилення (фото 2) на нормальній шкірі. Фото надані автором

Суха шкіра ⎼ гладка, матова, стягнута. Така шкіра не блищить, злегка лущиться, на ній не видно пір. На такій шкірі також можна застосовувати всі техніки нанесення ПМ, єдина умова: майстру необхідно враховувати, що ця шкіра набагато тонша за шкіру нормального типу, тому працювати треба обережно і поверхово, щоб виключити ризик поглиблення голки в шкіру.

Чутлива шкіра (до неї ж відносимо і вікову ) ⎼ прозора, куперозна, схильна до почервоніння та висипання. Така шкіра чутлива до мила, води, косметики, а також до перепадів температури. Це найнебезпечніша і найважча шкіра в роботі майстрів ПМ. Крім ризику заглибитися, ми можемо відправити клієнта після процедури з червоними бровами, оскільки ця шкіра реагує почервоніння на будь-яку травму. Це точно станеться, якщо ми «подряпаємо» шкіру нашими улюбленими «пікселями». Також дуже небезпечний мікроблейдинг, оскільки епідерміс практично прозорий, лезом ми легко дістанемо навіть до гіподерми. Зате апаратна волосинка, виконана поверхнево і обережно, буде дуже гарна як відразу після процедури, так і після загоєння. А от якщо клієнту з таким типом шкіри захочеться пудрової розтушовки, її можна виконати точково, отримати відмінний результат ⎼ і можна обійтися без корекції.

Жирна та комбінована шкіра в зоні брів однаково схильна до вугрів, має широкі пори та жирний блиск. На такій шкірі апаратна волосинка відразу, можливо, і буде виглядати тонко і злагоджено, але в загоєному вигляді є ймовірність, що вона розпливеться і перетвориться на ляпку. Мікроблейдинг на шкірі цього загрожує рубцюванням. Напилення ж, навпаки, може виглядати непогано в загоєнні, але відразу після процедури вид у брів можливий бордово-фіолетовий, із зайвою сукровицею та синцем. Найвигідніше на такому типі шкіри виглядатиме точкова техніка, де за рахунок заповнення форми крапками не травмується тканина поруч. Брова збереже атравматичний вигляд відразу після процедури і виглядатиме красиво після загоєння.

Точкова техніка на жирній шкірі

Жирна шкіра ⎼ найскладніша

Мені хочеться акцентувати увагу саме на роботі з жирною шкірою та техніці нанесення dot work. Це моя авторська техніка, хоча назву я позичила у колег-татуювальників (у перекладі dot – «крапка», work ⎼ «робота»).

Саме ця техніка викликає найбільшу оману у майстрів і заперечення на кшталт «точками заповнюватимемо довго-довго» і «я до ранку не впораюся». Я розкрию всі секрети, і ви полюбите працювати в цій техніці саме на жирній шкірі, як я люблю. Для початку докладніше розглянемо жирний тип шкіри.

85% слов'янок ⎼ володарки жирної шкіри. Це один із варіантів норми, і при правильному догляді шкіра цього типу набагато довше зберігає молодий і свіжий вигляд, на ній пізніше починають з'являтися зморшки. Для майстра перманентного макіяжу ця шкіра та робота на ній вважається складною. Щоб зрозуміти, чому так, можемо уявити чи спробувати намалювати тонку та гарну лінію на яблуку та на апельсині. Результат: з апельсином робота і складніша, і не такий гарний результат.

Як визначити, що клієнт має підвищену жирність шкіри?

  • Шкіра виглядає грубою та товстою через сальне переливання.
  • Зовні вона справді схожа з апельсиновою кіркою через розширені часи.
  • В анамнезі ⎼ часті запальні процеси та подразнення (нагадаю, до речі, що ПМ не можна наносити на запалену шкіру, доки запалення повністю не загоїться).

Найчастіше причиною проблем жирної шкіри є:

  • статеве дозрівання;
  • гормональний збій;
  • неправильний спосіб життя;
  • спадковість.

Жінки та дівчата, які страждають від вугрової висипки та розширених пір, навіть не підозрюють, приходячи до нас на процедуру, що на їхній шкірі перманентний макіяж виглядає і носиться по-іншому, ніж у власниць сухої чи нормальної шкіри. Оскільки організму доводиться постійно боротися з інфекціями, всі процеси регенерації шкіри проходять набагато швидше, тому пігмент сприймається як новий подразник і намагається відторгнути його. Це призводить до того, що перманентний макіяж може погано триматися і розтікається.

Однак все це не є абсолютним протипоказанням, і ПМ на таку шкіру можна наносити, але з умовою правильного догляду та періодичної корекції.

D ot work: легко, швидко та якісно

Вивчивши всі нюанси шкіри жирного типу і перепробувавши багато технік нанесення, я дійшла висновку, що саме dot work є найзручнішою технікою в роботі з цим типом шкіри.

Переваги перед іншими техніками:

  • не травмується шкіра поряд із точкою; відразу після процедури отримуємо акуратне, точне заповнення з тіньовим переходом замість фіолетово-багряної плями з рясною сукровицею та запаленою шкірою навколо зони ПМ;
  • у загоєнні точки, злегка підтекли (якщо такі є), перетворяться на красиве, рівномірне тіньове заповнення на відміну від апаратного волоска, де волоски, що підтекли, будуть виглядати як плями;
  • ніякого ризику рубцювання на відміну мікроблейдингу;
  • насправді швидкий результат заповнення.

Суть техніки полягає у створенні «пудрового розсипу», або «пікселів», точками.

Основні акценти:

  • працюємо голкою 1 RL;
  • середня (м'яка) швидкість апарату;
  • кут входження голки в шкіру 90°;
  • крапки ставимо концентровано, не розсіюємо. Потрібного результату не буде досягнуто, якщо точки ставити хаотично, потрібен порядок у насиченні;
  • рухаються пальці, а не рука: кисть потрібно зафіксувати та працювати лише пальцями. Важливо: не можна з розмаху всієї руки ставити крапки;
  • рухи схожі на рухи голки швейної машинки. Приблизно повторюємо її рухи: точка біля точки;
  • натискання мінімальне, контролюємо глибину, оскільки голка 1 R ⎼ найтравматичніша (допустимо виділення сукровиці, але не крові!);
  • починаємо заповнення з хвоста брови, щоб контролювати світлу головку, тобто менше заповнити це місце крапками та виконати плавний перехід.

Брови у техніці dot work: до процедури, після першого проходу, після другого проходу

Ось, власне, і вся процедура. Дотримуючись цих порад і посилено практикуючись, ви зможете заповнити брови за два проходи, витративши на це хвилин 3040.

Загалом рекомендації щодо догляду стандартні:

  • перші три дні ⎼ в абсолютній сухості;
  • з третього дня при дискомфорті та стягнутості шкіри ⎼ змастити (вазелін, етоній, бепантен-мазь);
  • уникати перегріву, намокання, не здирати скоринки;
  • не користуватися декоративною косметикою 5?7 днів.

Матеріал був вперше опублікований у журналі Permanent

Читайте також