Малюємо природні брови: практикум для майстрів перманентного макіяжу
Майстер-клас від експерта
Волоскова техніка виконання перманентного макіяжу брів є найефектнішою і однією з найскладніших в даний час, а способи нанесення малюнка волосків постійно вдосконалюються.
Ганна Заболотна , керівник міжнародної академії ПМ та естетичної дермопігментації «Біотек» (Росія), дипломований художник, майстер-викладач міжнародного класу з перманентного макіяжу, естетичної дермопігментації та трихопігментації, переможець першого конкурсу «Контур століття» (2 у Росії та за кордоном, викладач Міжнародного університету ПМ (Мілан, Італія) (Росія)
Цей метод досить універсальний і може використовуватися як для крові, на яких присутні природні волоски, так і при їх відсутності. Волоски можна (і потрібно) з'єднувати і перехрещувати один з одним, головне - щоб кожен з них добре «читався» і не був схожий на попередній. Цю процедуру можна запропонувати клієнтам будь-якого віку та статі. Повноцінний перманентний макіяж брів тримається, як правило, рік-півтора ⎼ все залежить від віку клієнта, його способу життя та кольору пігменту.
Етапи процедури
- Починаємо працювати над створенням ПМ брів із нанесення попереднього ескізу . Для цього я рекомендую використовувати косметичний олівець, колір якого повністю збігається з вибраним пігментом. Робиться це для того, щоб клієнту легше було уявити кінцевий результат. Коли ескіз закінчено, клієнт має разом із вами його перевірити, підтвердити симетричність.
- Волоскова техніка виконується під аплікаційною анестезією . Анестетик дуже зручно наносити пластиковою лопаткою, яка не вбирає в себе засіб. Щоб посилити дію крему для знеболювання, можна накрити оброблювану поверхню оклюзійною пов'язкою.
- Для промальовування волосків завжди використовується голка №1. Існують різні види цього номера, кожен з них використовується для певного типу шкіри та залежно від товщини природних волосків брови.
- Фіксуємо форму брови на шкірі – це перший етап процедури. Для цього по всій формі брови ⎼ від нижньої до верхньої межі ⎼ наносимо штрихи, що імітують природне зростання і напрямок волосків. Сухим ватним диском або серветкою видаляємо залишки препарату, що анестезує. Працюємо, охоплюючи невеликі ділянки, періодично видаляючи зайву фарбу. Перевіряємо, як пігмент фіксується у шкірі. Потім, на вже перфоровану шкіру, можна на 35 хвилин нанести додаткову анестезію. У цей час приступаємо до роботи на другій брові.
- Волоски починаємо малювати від головки брови до хвостика, строго по зростанню, повністю повторюючи природне укладання волосків. Не потрібно робити відстань між волосками надто великою (з очевидними пробілами) або надто маленькою (щоб волоски не зливались в єдину масу). На цьому етапі видаляємо зайвий пігмент зі шкіри якнайчастіше, щоб була можливість контролювати його рівномірний розподіл.
- Після того, як намітний малюнок зафіксований на другій брові, наносимо вторинну анестезію і знову переходимо до першої брови. За намітними штрихами проводимо яскравіші і чіткіші волоски. Кожен із них має бути ідеальним, зі своїм неповторним малюнком, добре промальованим. У міру наближення до хвостика брови нахил волосків має збільшуватись. Від середини брови практично всі волоски починають дивитися вниз. Кожен клієнт має свій малюнок росту волосся, і це потрібно обов'язково враховувати. Не можна малювати волоски строго вертикально, адже у природі волоски перетинаються між собою.
- Я рекомендую працювати на обох бровах по черзі, щоб було зручно контролювати яскравість кольору і симетрію. Постійно переходячи від одного брови до іншого, ми можемо контролювати загальний тон роботи, стежити за гармонією малюнка. Потрібний колір набираємо поступово шарами. Навіть виконана одним кольором, робота може виглядати багатобарвною, якщо міняти натиск голкою та кількість проходів по одній області. Кожна темна волосинка, як і світла, повинна закінчуватися тонкою лінією, що поступово зникає.
- Головка брови промальовується набагато слабше: ця область повинна виглядати світліше, ніж вся брова, саме в цьому випадку досягається ефект натуральності. Волоски тут потрібно розташовувати рідше і вертикальніше. При роботі на самому початку брови руху можуть бути швидшими, щоб волоски не виглядали дуже темними. Це робить голівку прозорішою.
- Кожну волосину починаємо малювати від основи. Натиск голкою ⎼ несильний, під пальцями має відчуватися лише легка вібрація шкіри. У міру наближення до кінчика волоска тиск слабшає. У такий спосіб можна досягти найбільшої природності та правдоподібності малюнка. Не забуваймо постійно перевіряти симетрію, порівнювати брови між собою. Кінці волосків мають бути настільки тонкими, щоб, зливаючись зі шкірою, фарба ставала непомітною.
- Не забуваймо про акценти. Деякі волоски можуть виглядати темнішими і товстішими, як і в житті. Приступаючи до роботи над другою бровою, потрібно якнайчастіше порівнювати її з першою. Повинен повторюватися нахил волосків, їх густота та яскравість кольору.
- Відповідно до канонів побудови брови, хвостик має бути найтоншою частиною, а також перебувати не нижче лінії головки брови. Щоб він не здавався перевантаженим, опрацьовуємо цю зону у фіналі.
- Коли робота майже закінчена, хочеться додати природності - затемнити ту зону, де волоски ростуть найбільш густо, а також доповнити малюнок невеликими штрихами, що імітують пушкове волосся.
- На завершення наносимо ранозагоювальний крем, і тільки після цього процедура вважається закінченою. Тепер дуже важливо зрозуміло пояснити клієнту правила догляду за перманентним макіяжем, звернути його увагу на те, що виконання інструкцій – це 50% успішності результату. Також потрібно доповнити своє оповідання письмовою інструкцією.
- Найголовніше - переконатися, що клієнт задоволений результатом. Після повного відновлення шкіри, через 4?6 тижнів, слід провести огляд роботи і при необхідності зробити корекцію .
Читайте також
- Волосковий татуаж брів: прагнення до натуральності
- Покрокова процедура «Брови у волосковій техніці» від Надії Косолапової
- Комбінування технік у перманентному макіяжі брів
- Стиль 2020: всі тренди та тенденції перманентного макіяжу
- Перманентний макіяж: вчимося малювати природні брови
- Азіатська техніка волоскового татуажу
- Європейська техніка (волосковий татуаж)
- Волоскова техніка перманентного макіяжу брів