Основи трихопігментації для майстра ПМ: осягаємо нові вершини
Трихопігментація для чоловіків та жінок
До майстрів ПМ звертається дедалі більше клієнтів із проблемами облисіння. Причому дедалі частіше серед них зустрічаються представниці прекрасної статі. І наше завдання – зробити якісну процедуру, «повернувши» їм волосся
Ганна Заболотна, керівник міжнародної академії ПМ та естетичної дермопігментації «Біотек» (Росія), дипломований художник, майстер-викладач міжнародного класу з перманентного макіяжу, естетичної дермопігментації та трихопігментації, переможець першого конкурсу «Контур століття» (20) у Росії та за кордоном, викладач Міжнародного університету ПМ (Мілан, Італія) (Росія)
Алопеція – хвороба, з якою можна упокоритися, але, на жаль, не всі можуть жити з нею повноцінно. Це насамперед залежить від того, як ми сприймаємо себе. Однак не варто скидати з рахунків і оточуючих, чия думка дуже часто для нас означає.
Давайте спершу розберемося, що це за недугу і чому, за статистикою, від неї страждають до 75% населення.
Алопеція: види та причини
Алопеція – це випадання волосся на голові або тулубі, що призводить до повного або часткового облисіння. Випадання волосся може відбуватися з різних причин, з яких фахівці виділяють безліч видів алопеції. Найбільш поширеними видами цього захворювання є андрогенетична (андрогенна), дифузна (її ще називають симптоматичною) та рубцева алопеція.
До 95% чоловічої та до 90% жіночої алопеції мають андрогенетичну або андрогенну природу. Механізм її до кінця не досліджений, але достеменно відомо, що винні в ній андрогени - стероїдні гормони, що виробляються організмом обох статей.
Андрогенна алопеція у чоловіків та жінок проявляється по-різному. Якщо у чоловіків випадання волосся локалізується в тім'яній та лобовій зонах, то у жінок воно відбувається в основному в зоні центрального проділу.
Причиною дифузної алопеції часто стають системні збої організму, тому її називають симптоматичною. Вона характеризується рівномірною втратою волосся по всій волосистій поверхні голови та частіше зустрічається у жінок. Хоча спостерігається й у чоловіків.
Що стосується рубцевої алопеції , то назва говорить сама за себе: вона виникає на місці пошкодження волосистого шкірного покриву і з однаковою частотою зустрічається як у чоловіків, так і у жінок.
Мати красиве густе волосся на голові – дуже важливо навіть для чоловіків, не кажучи вже про дами, для яких витончення волосся або його втрата можуть стати справжньою трагедією. А оскільки причиною алопеції, як правило, є системні збої організму, медикаментозне лікування цього захворювання є малоефективним і рідко проходить без небажаних побічних наслідків. (Наприклад, доведено, що кастрація у чоловіків у всіх випадках призводить до зупинки облисіння. Але навряд чи знайдеться хоч один чоловік, який готовий піти на такі заходи заради врятування своєї шевелюри.)
До та після процедури. Фото надані автором.
Єдиним ефективним методом відновлення волосся є їх пересадка. Але, на жаль, і цей метод не є досконалим. По-перше, він не дає стовідсоткової гарантії приживання пересадженого волосся. По-друге, не може ні припинити, ні навіть уповільнити процес випадання. А по-третє, після оперативного втручання з відновлення волосяного покриву залишаються рубці, приховування яких часто потрібна окрема операція.
Як завжди, там, де медицина безсила або малоефективна, на допомогу приходить перманентний макіяж, а точніше, трихопігментація , тобто розділ ПМ, до відання якого входить імітація або малювання волосся там, де це необхідно.
До та після процедури.
Основи трихопігментації
Трихопігментація – це безпечне та ефективне рішення не тільки при андрогенній та симптоматичній алопеції, але й при випаданні волосся на рубцях після пересадки та взагалі у разі утворення будь-яких рубців.
Треба визнати, що ефективність трихопігментації теж має межі. Наприклад, на голові, повністю позбавленої волосся, робити їх імітацію недоцільно: навіть при майстерно виконаній процедурі все одно буде помітно, що це татуювання, яким і є трихопігментація за своєю суттю. Тому оптимальний ефект може бути досягнутий у випадку, коли навколо зони, що постраждала від алопеції, все-таки присутні залишки волосся.
До та після процедури.
Ще один важливий момент: треба враховувати, що результат процедури залишається на шкірі надовго. Тому трихопігментація у цій галузі проводиться лише у ситуації, коли облисіння протягом багато часу не прогресує.
Щоб зрозуміти принцип техніки малювання волосся, необхідно вивчити природу волосяного покриву голови. Для початку потрібно розглянути, як росте пряме і хвилясте волосся. Вони можуть збиратися в пасма або розпадатися на окремі локони. Голова людини рухається більш активно, ніж будь-яка інша частина тіла, внаслідок чого волосся змінює своє становище. Форма голови - кругла, і волосся росте з коріння під нахилом по всій її поверхні. Реалістичність зображення волосся досягається відтворенням хвилястих ліній різної довжини, які повторюють форму черепа чи окремих пасм. Пряме волосся може або рівно лежати на поверхні голови, або стирчати вгору.
Крім того, що волосся згинається в різні боки, воно завивається назовні і всередину. Окремі пасма, зображені світлішими тонами, начебто ще й вигинаються у бік «глядача». Темніші тони створюють враження, що локони згинаються всередину. Чим контрастніше тону, тим об'ємніше виглядає волосся.
Дуже важливо, використовуючи різні тони під час малювання, змінювати щільність нанесення штрихових ліній, натиск і різновид голки.
За допомогою накладання різної кількості шарів штрихування можна досягти гранично плавного переходу тонів. Перехід між тонами стане майже непомітним, якщо довжина всіх ліній буде різною. При цьому краї штрихування мають бути нерівними, щоб перехід між тонами вийшов природним.
До та після процедури.
Особливості проведення процедури
Починати малювати волосся необхідно з коріння. Якщо ж починати з кінців волосся, є ризик надати їм різкого, обрубаного вигляду. Дозвольте працювати на вас природному ефекту звуження, що виходить наприкінці олівцевого штриха або при подальшій роботі машинкою.
Волосся може бути як рідким, так і густим. Рідкі потрібно малювати тонкими лініями одиницею. Чим тонша лінія, тим більш насиченою буде текстура волосся. Малювання кучерявого волосся забирає більше часу і терпіння, ніж пряме. Волосся не виглядатиме кучерявим, якщо їх малювати тільки хвилястими лініями. Для реалістичного зображення потрібно приділяти особливу увагу кожному локону. Окремі пасма слід частково перекривати іншими, тим самим посилюючи враження глибини та обсягу.
Слід пам'ятати, що волосся на голові - це безліч окремих локонів, які складаються з безлічі окремих пасм. Тому не можна зафарбовувати, затушовувати або заливати суцільним кольором ділянку, над якою ви працюєте.
Мистецтво трихопігментації не терпить квапливості. Найбільший ворог реалістичного зображення – нетерпіння. Часто не терпиться завершити роботу, ще не встигнувши її до ладу почати. Якщо за цим не стежити, рука починає швидко рухатися, і це відразу ж відбивається на результаті.
Волосся буває м'яким і жорстким. Щоб імітувати текстуру м'якого волосся, можна використовувати невеликий пучок з кількох голок або невеликий плоский пучок. (Занадто великі пучки голок дадуть дуже розпливчасту лінію.) Плоска голка дозволить робити м'які, широкі штрихи, які створять враження, що волосся змішане разом.
Якщо ви будете використовувати плоский пучок для більшої частини малюнка, то потрібно все одно пройтися деякими областями одиницею, щоб виділити та відокремити пасма. Але, якщо мати штрихи дуже близько один до одного, буде важко відрізнити одну лінію від наступної.
У разі імітації жорсткого волосся слід використовувати лише голку №1, що досить логічно. Ця методика абсолютно протилежна техніці малювання м'якого волосся. Але, як вам відомо, одиниця – найтравматичніша голка. А шкіра голови – найтонша на тілі людини.
Якщо ви недосолили їжу, ви завжди зможете виправити це потім, але якщо ви її пересолили, то вже нічого не вдієш. Те ж саме станеться, якщо ви занадто сильно тиснути голкою на шкіру - обов'язково залишаться темні, дуже важко виправляються плями. Тому, коли ви малюєте волосся, будьте обережні з тиском на голку, особливо коли маєте справу зі світлими ділянками у блондинок та світловолосих брюнеток.
Колір підбирається максимально природний: для уродженців середньої смуги це переважно сіро-коричневі відтінки, часто з оливковим відливом. Навіть якщо клієнт – світлий блондин, відтінок підбирається трохи темніше, ніж його волосся, під колір коріння. Як і в перманентному макіяжі брів, цілком виключений чорний, оскільки в результаті він дає негарну та неприродну синьову.
Ніякого особливого догляду після процедури не потрібно. Зазвичай результат процедури набуває остаточного вигляду, коли завершується процес загоєння, тобто через місяць. Але, враховуючи індивідуальні особливості шкіри, краще не піддавати зону процедури небажаним фізичним, хімічним та іншим впливам – наприклад, вплив сонячних променів – протягом двох місяців.
І насамкінець: незважаючи на те що, за статистикою, алопеція переважно чоловіча хвороба, багато клієнтів, які бажають пройти процедуру трихопігментації, – це жінки, які не бояться експериментувати. Нам залишається лише висловити свою підтримку. При грамотному виконанні трихопігментація завжди дає вражаючий ефект.
Щоправда, щоб здобути такий результат, фахівець повинен мати найвищу кваліфікацію, пройти спеціальну підготовку. Крім того, якісне виконання трихопігментації можливе лише на висококласному обладнанні та з використанням пігментів, призначених виключно для даної процедури. Не кажучи вже про те, що справжній майстер повинен мати навички художника, мати почуття стилю, симетрії та достатній досвід.
Матеріал вперше був опублікований у журналі Permanent №2(10)/2018
Читайте також
- Жирна шкіра та перманентний макіяж: допустимі техніки
- Комплексний перманентний макіяж: складності майстра та побоювання клієнта
- 7 причин, або Чому ламаються лазери для видалення ПМ?
- Робота на жирній шкірі: фактори, що впливають на якість перманентного макіяжу
- Тату-пігменти у процедурі перманентного макіяжу: наслідки використання
- Інфекційна безпека для майстрів перманентного макіяжу
- Репігментація ареол: естетика за допомогою перманентного макіяжу
- Перманентний макіяж губ: коригуємо форму
- Стерилізація в кабінеті перманентного макіяжу: методи та засоби
- Стрілка з розтушовкою у перманентному макіяжі.
- Техніки трихопігментації
- Трихопігментація
- Мікропигментація
- Перманентний макіяж