Анестетики: запобіжні заходи для майстра ПМ

Чим бувають небезпечні поверхневі анестетики?

Logo

Оскільки перманентний макіяж є інвазивною процедурою, необхідно ретельно дотримуватись правил, що забезпечують безпеку здоров'я клієнта. Такому важливому питанню, як анестезія, і присвячено цей матеріал

Оскільки перманентний макіяж є інвазивною процедурою, необхідно ретельно дотримуватись правил, що забезпечують безпеку здоров'я клієнта. Такому важливому питанню, як анестезія, і присвячений цей матеріал у рубриці «Абетка майстра ПМ-початківця»

А - Анестезія

Анестезія, у тому чи іншому вигляді, дуже широко використовується в медицині, стоматології, а останнім часом ще й у косметології. Варто зазначити, що анестезію почали використовувати ще в XIX столітті, отже, це далеко не новомодний винахід. Щоправда, найпопулярніша на сьогодні знеболювальна речовина, лідокаїн, була відкрита лише 1944 року. До цього багато вчених працювали не покладаючи рук над створенням низькотоксичного ефективного анестетика.

Так як для майстрів перманентного макіяжу цікавіша поверхнева аплікаційна анестезія, поговоримо про неї. Щоб мати уявлення про знеболювання шкіри, потрібно розібрати і переваги, і недоліки. Для тих, хто ще не розібрався із цим, ми пишемо цю статтю. Пам'ятайте, що фахівець має бути грамотним у всіх суміжних із його професією областях.

Переваги поверхневої анестезії:

  1. Знеболює шкіру без проколів та дискомфорту;
  2. У малих дозах потрапляє у кров;
  3. Дозволяє проводити безліч хворобливих процедур людям з будь-яким рівнем чутливості.

Але переваги і так досить очевидні, про них багато не говоритимемо. А ось на недоліках варто зупинитися детальніше, щоб сформувати розуміння, що використовувати поверхневі анестетики потрібно акуратно.

  1. Високі концентрації анестетиків у кремах можуть надавати токсичну дію. Анестетики через шкіру потрапляють у кров, як і і при ін'єкційному введенні. Щоправда, токсичні не всі знеболювальні речовини, але це тема окремої статті. У зв'язку з токсичністю деякі засоби не показані до застосування вагітним жінкам і людям з порушеннями роботи імунної системи.
  2. Іноді відзначається негативний вплив анестетиків на процес загоєння шкіри після процедури. Це пов'язано навіть не з самою знеболювальною речовиною у складі, а з компонентами кремової основи. Часто анестезуючі мазі містять трансдермальні провідники, які сприяють проникненню знеболювального у шкіру. І сама кремова основа здатна надавати дратівливий вплив.
  3. Алергічні реакції виникають у людей з непереносимістю лідокаїну або іншої речовини, що діє. Про це клієнт повинен говорити своєму майстру, щоб можна було підібрати відповідний знеболюючий засіб.

Очевидно, анестетики можуть створити деякі труднощі, але це не привід відмовлятися від них. Якщо використовувати знеболюючий крем в помірних кількостях та з обережністю, то жодних проблем не виникне.

Запобіжні заходи

Існують запобіжні заходи, які допоможуть майстрам та їх клієнтам уникнути ускладнень при використанні поверхневої анестезії:

  • Завжди робити алергопробу. В ідеалі за добу до процедури, хоч часто це і не зручно. Але принаймні безпосередньо перед процедурою нанесіть анестетик спершу на зап'ястя, щоб оцінити реакцію шкіри. Якщо алергія є, нехай краще запалиться ділянка шкіри на руці, ніж на обличчі. Наприклад, такий тест можна провести під час малювання майстром ескізу.
  • Якщо клієнт не дуже чутливий до болю, краще взяти анестетик послабше. Навіщо вкотре давати організму високу концентрацію анестезії, коли йому вистачить і низькою? Замість підвищення концентрації лідокаїну спробуйте зробити пілінг перед нанесенням анестетика, включити релаксуючу музику.
  • Клієнт не повинен зловживати анестетиками. Якщо раз на місяць використовувати сильний знеболюючий крем, це нормально. Але якщо всі неприємні процедури робити з 10% анестезією і використовувати його щотижня, наприклад для корекції форми брів, то це може бути небезпечно для здоров'я.

Читайте також