Чемпіонати з ПМ: шляхи розвитку майстра мікроблейдингу

Увага конкурс!

Logo

Рано чи пізно будь-який майстер відчуває потребу продемонструвати свої здібності якомога більшій кількості знаючих людей і отримати нагороду і визнання. А де це зробити, якщо не на чемпіонаті?

Аліна Александрова, сертифікований майстер-експерт національного рівня Brow Artist, художник-візажист (стаж ⎼ більше 10 років), лінержист, технолог-методист навчального центру SHleyf, викладач авторського курсу ручних технік татуажу fast and easy, point tip, «Корекція брів робота над помилками», суддя 3-го та 5-го відкритого міжнародного конкурсу Luxury Lashes & brows (2015⎼2016), суддя першого відкритого чемпіонату України Brow Pro (2016), суддя 2-го відкритого міжнародного чемпіонату beauty WEST (2016), спікер форуму «Брова від А до Я» (2016), суддя чемпіонату Brow Expert (2017), суддя міжнародного чемпіонату Microbleding and brow design (Молдова, Кишинів, 2017), доповідач Науково-практичної конференції з перманентного макіяжу (Київ, 2017)

Рано чи пізно будь-який майстер відчуває потребу продемонструвати свої здібності якомога більшій кількості знаючих людей і отримати заслужену нагороду і визнання. А де це зробити, якщо на конкурсі? Пропонуємо поговорити про чемпіонат у сфері ПМ і, можливо, переконати тих, хто ще не наважився поборотися за призове місце, зробити перший крок

Конкурс ⎼ шлях до успіху. Людину, яка займається своєю улюбленою справою, часто цікавить питання, чи процвітає вона в цьому виді майстерності? Допомогти йому може конкурс, одне із завдань якого полягає в тому, щоб отримати такі необхідні кожному учаснику орієнтири. Учасника вже оцінюють не улюблені клієнти, родичі та друзі, кому дорого все, що роблять їхні близькі, а команда професіоналів та досвідчених майстрів. Конкурс дозволяє виявити сильні та слабкі сторони майстра, збільшити швидкість роботи. Наприклад, учасник конкурсу виконує завдання не на своєму звичному місці в тиші та спокої, а можна сказати практично в «спартанських умовах», причому за досить короткий час. Після таких випробувань для тих, у кого ніяк не виходило робити швидко та якісно ту чи іншу процедуру, обов'язково навіть після першої участі, вже на звичному робочому місці, помітний позитивний результат, маленька перемога.

Декілька рекомендацій від мене як від судді

Перед тим, як подавати заявку на участь, обов'язково прочитайте умови конкурсу. Найчастіше майстри у технічних видах конкурсу починають виявляти творчість, забуваючи про основні критерії. Безумовно, в індустрії краси без творчості не обійтися, але не треба витрачати свої сили на те, що судді оцінять лише словами, а не на оціночному аркуші. Виграє однаково той, хто за всіма критеріями отримає найвищі оцінки. Що це означає? Тільки одне: щоб зайняти перше місце, потрібно зробити роботу на найвищі бали за всіма критеріями.

Отже, якими є критерії для оцінок у конкурсі з мікроблейдингу? На даному етапі розвитку існують популярні номінації ⎼ «пудрова техніка» і «волоскова техніка». Для тих, кому незрозуміло, що означають ці критерії оцінок, є підготовчі етапи конкурсу, настановні майстер-класи, на яких докладно роз'яснюють і розбирають злети та падіння. Особливо якщо ви новачок в участі у будь-яких конкурсах, ви дізнаєтеся про правильний вибір моделі, яка складає половину вашої перемоги.

Підбір моделі: вимоги

Модель учасник наводить свою ⎼ відповідальну та адекватну, готову перебувати необмежений час на чемпіонаті. З умінням себе подати. Не молодше 18 років. Модель має бути з чистою та доглянутою шкірою. Середньої чи худої статури. Одягнена в біле чи чорне. Волосся ⎼ чисте та зібране в пучок або косу. На обличчі моделі не повинно бути декоративної косметики та/або раніше зробленого перманентного макіяжу. І не повинно бути видалення перманентного макіяжу лазером чи ремувером. Після роботи з моделлю на чемпіонаті не обов'язково підфарбовувати її, робити макіяж.

Нині конкурси високого рівня, такі як чемпіонат світу IBF або Всеукраїнський відбірковий тур Beautydesire, пропонують дуже докладний оціночний лист моделі «до», що дозволяє визначити складність роботи. Але це не ключова оцінка, яка дає змогу виграти. Найголовніше - це технічна майстерність, яку ви готові показати на конкурсі за виділений час. Тобто можна взяти просту модель, зробити її ідеально і виграти. Якщо ви впевнені у своїх силах на сто відсотків, можна ускладнити завдання, тим самим додати перевагу та показати пік майстерності, впоравшись зі складною моделлю. Але гарантій немає ⎼ є вибір і впевненість учасника, саме це допомагає зберігати спокій, а головне, правильне розуміння результату, хоч би яким він був.

Настройтесь на перемогу

Особливий настрій потрібний перед тим, як ви збираєтеся йти пробувати свої сили. Дуже важливо розуміти, що участь ⎼ це вже перемога, адже ви готові вийти із «зони комфорту» і не боїтеся порівняти свою роботу з іншими. Навіть можливий приємний сюрприз – якщо вашу роботу відзначать авторитетні судді! А якщо ваш шедевр не помітили серед інших, є знову-таки два шляхи: або участь проходила серед набагато сильніших конкурсантів і їх було багато (такий результат подій дає розуміння певного результату та закликає продовжити роботи над своєю майстерністю), або робота не відповідала заявленим. критеріям.

Отже, поговоримо про умови в номінації «пудрові брови» у техніці мікроблейдингу. Серед них:

  • відповідність кольору;
  • форма брів;
  • симетрія;
  • складність роботи;
  • чіткість форми;
  • градієнт;
  • глибина застосування пігменту;
  • рівномірність застосування пігменту.

Розшифрувати ці критерії для професіонала не складно. Відповідність вибору кольору пігменту абсолютно гармонійного з колірним типом моделі, форма брів відповідає формі обличчя, дотримано ідеальної симетрії верхніх та нижніх горизонтальних ліній, вихідна брова мала похибки, але за допомогою техніки вони були виправлені на краще, форма чітко проглядалася, градієнт читався, глибина застосування була рівномірною, і, найголовніше, відсутність крові.

Якщо у вашій роботі все зроблено, як описано, на 10 балів, тоді вас можна привітати з першим місцем! Але навіть якщо учасник не стане переможцем, він обов'язково навчиться не лише виступати публічно, а й поводитись більш зібрано в екстремальних обставинах.

Познайомиться з багатьма учасниками конкурсу, найчастіше не лише з іншого міста, а й з іншої країни. Конкурс дозволяє адекватно оцінити свою конкурентоспроможність, проаналізувати свої помилки.

Правила участі у чемпіонатах

Не можу не звернути увагу на правила поведінки у зоні чемпіонату.

Перед початком туру кожному учаснику та його моделі видається особистий номер (на двох бейджах), що відповідає номеру робочого місця. Бейджі з номером прикріплюються до одягу майстра та моделі та не знімаються до завершення оцінки конкурсних робіт. Кожна модель має прийти на фотографування перед початком процедури і одразу після неї. Фотозйомка проводиться на конкурсному майданчику спеціалістом оргкомітету. Якщо модель не приходить на фотографування, робота учасника не зараховується.

Після команди "Старт!" учасники та моделі повинні знаходитися в межах конкурсної зони та не залишати її до команди «Стоп!».

Анестезія може бути застосована лише аплікаційним способом. Учасник повинен дотримуватись усіх правил гігієни, обов'язкових для даної процедури:

• мати чистий одяг косметолога (з шапочкою), маску, рукавички, бахили чи змінне взуття;

• забезпечити бахилами або змінним взуттям, шапочкою, пелериною свою модель;

• утримувати в чистоті та порядку робочу зону (розташовувати предмети для процедури на відповідних поличках столика, виділяючи антисептичну зону; утримувати в чистоті багаторазові предмети; прибрати робоче місце після виконання процедури; викидати у кошик для сміття використані одноразові матеріали);

• дотримуватись правил асептики та антисептики: мати та своєчасно міняти одноразові рукавички (обов'язково прозорі або світлого кольору) та маски; використовувати одноразові стерильні голки та туби; використовувати косметичний олівець зі свіжим зрізом, спеціальний маркер або оброблену кисть; розкривати крафт-пакет у присутності моделі; обробляти спеціальним розчином шкірні покриви моделі під час процедури та після неї; правильно використовувати змочені антисептичним розчином ватяні диски, палички, серветки (до початку процедури вони змочені спеціальним засобом і знаходяться в антисептичній ємності, а після використання своєчасно викидаються у смітник).

Учасник повинен дотримуватися безпеки процедури, несучи відповідальність за здоров'я моделі та результати своєї роботи. За порушення тимчасового ліміту, правил чемпіонату та загального організаційного порядку учасник карається штрафними балами, а за неодноразове або грубе порушення ігнорування зауважень розпорядника чемпіонату учасник може бути дискваліфікований

До початку конкурсу дозволяється підготувати робоче місце. Під час конкурсу майстрам та моделям забороняється голосно розмовляти, залишати робочі місця.

Під час конкурсу у залі присутні учасники конкурсу, моделі, акредитовані фотографи, особа, відповідальна за гігієну. Моделі повинні залишатись на своїх місцях до первинної оцінки членами журі. Якщо модель залишила зону змагання, не дочекавшись завершення суддівства, майстер, який працював із цією моделлю, буде дискваліфікований. Рішення журі є остаточними і не підлягають перегляду.

Геть страх!

Для організаторів проведення конкурсів має велике значення, може навіть більше, ніж для самих учасників. Розвиток нової індустрії, яка стає ще популярнішою, завдяки конкурсам, виявлення перспективних та талановитих майстрів як серед професіоналів, так і серед юніорів дає можливість гордо називати роботу майстра мікроблейдингу престижною професією.

Для переможця конкурс ⎼ це титул та винагорода організаторів, солідний додаток впевненості та популярності серед колег та клієнтів, підйом у кар'єрі на один щабель вищий, такий успіх та визнання дають право на консультації новачкам в участі конкурсу, з чистою совістю навчання у виграній номінації та багато унікальних та вигідних пропозицій з боку великих компаній.

З чого почнеться ваш шлях до перемоги - це неважливо, головне - знайти в собі сміливість спробувати свої сили, не вигадуючи відмовку про завантаженість в роботі, брак фінансів, часу і т. д. Проконсультуйтеся з фахівцем, прості поради у професіоналів займають трохи часу. Якщо є можливість, пройдіть тренінг у кваліфікованого фахівця, який мав досвід у цій справі. Зверніть увагу на підбір моделей до конкурсу, дуже ретельно та прискіпливо поставтеся до цього вибору. Засікайте час від початку до кінця, потім за критеріями аналізуйте помилки та недоліки і відпрацьовуйте, відпрацьовуйте до автоматизму, щоб запобігти будь-якій ситуації, яка може вибити з колії рівноваги та чіткості. Повірте, ще нікому не вдавалося програти з ідеальною роботою або виграти з неякісним татуажем негармонійним чином.

Просто буває велика конкуренція ⎼ і багато робіт через дрібниці, буквально з різницею в півбала, йдуть на не призові місця. Дуже часто таких учасників заохочують у різний спосіб. Отже, якщо ви маєте хоч дещицю таланту, ви не залишитеся непоміченим, а якщо вважаєте, що так і сталося, значить, потрібно більше працювати над собою, додати ще терпіння, інформації, участі помічників, відпрацювань.

Ніколи ще така праця та старання не виявлялися без винагороди, чи то перемога у конкурсі, чи фінансова незалежність чи загальне визнання.

Беріть участь та перемагайте!

Читайте також