Якість перманентного макіяжу та рівень больових відчуттів: чи є взаємозв'язок?

Logo

Одна з найпоширеніших проблем у процедурі перманентного макіяжу - це больовий синдром. Інтенсивність больових відчуттів залежить від чутливості та індивідуальних показників шкіри. Чи можна уникнути болю у кабінеті перманентного макіяжу?

Зони обличчя, на яких проводиться перманентний макіяж, мають велику кількість нервових закінчень та активне поверхневе кровопостачання. Тому на противагу татуюванню на тілі питання мінімізації больового синдрому при процедурах на обличчі набагато актуальніше. Переважна більшість жінок навіть при процедурі на губах - найчутливішому місці - відмовляються від ін'єкційної анестезії через відсутність необхідності. Однак, якщо клієнтка наполягає, у винятковому випадку можливий навіть загальний наркоз. Чи впливає якість перманентного макіяжу рівень больових відчуттів під час процедури і як?

Психологічний аспект

Психологічний дискомфорт, викликаний больовими відчуттями деяких клієнток, може бути перешкодою щодо процедури перманентного макіяжу як такої. В інших клієнток, які подолали біль на першій процедурі, виникає стійка ворожість до перманентного макіяжу і вдруге вони до фахівця вже не можуть піти. Якість перманентного макіяжу при цьому виявиться не досягнутою. Крім того, ці клієнтки відрадять своїм знайомим робити перманентний макіяж. З іншого боку, якщо при виконанні перманентного макіяжу клієнтка змушена терпіти біль, це може перешкодити проведенню процедури, і фахівець буде обмежений у своїх можливостях. Наприклад, при процедурі на губах у цьому випадку утруднено заповнення пігментом облямівки губ у необхідному обсязі і стає неможливим досягнення необхідної якості перманентного макіяжу.

чи боляче робити татуаж губ

Відома асиметрія людини може виявлятися і в больовій чутливості. Наприклад, клієнтка витримала без достатньої анестезії процедуру на одному столітті і не дає можливості фахівцеві продовжити процедуру на іншому через несподівано низький поріг больової чутливості на даній ділянці шкіри. Аналогічна ситуація з неможливістю продовження процедури може виникнути просто через психологічну втому клієнтки, якщо відсутня анестезія, адекватна її сприйняттю болю. Досвідчені фахівці знають, що для деяких клієнток питання можливої болісності процедур перманентного макіяжу настільки пріоритетне, що поки воно не зняте в їхній свідомості, говорити з ними про інші аспекти перманентного макіяжу, які стосуються зазвичай попередньої консультації — просто марно.

Психофізіологічний аспект

Іншим чинником, що впливає якість процедури перманентного макіяжу, є залежність фізіологічних процесів у шкірі від рівня больового синдрому. Помічено, що сприйняття пігменту шкірою на ділянках підвищеної хворобливості значно утруднене. Фахівець повинен, по-перше, правильно розпізнати такий випадок, а, по-друге, знати, як слід чинити при цьому з погляду тактики та техніки проведення процедур.

Від чого залежить больовий синдром при перманентному макіяжі та як можна його знизити? Одне й те механічне вплив на шкірні структури різні клієнтки сприймають по-різному. Це і від індивідуального порога чутливості больових рецепторів і зажадав від індивідуального ставлення до болю взагалі чи її характеру у разі. За роки практики фахівцям з мікропігментування доводиться стикатися з різними випадками індивідуального сприйняття болю при перманентному макіяжі. Залежно від порога больової чутливості, культури володіння собою, психологічного настрою реакція біль може виявлятися варіантах.

Варіант перший . Навіть незначне пошкодження епідермісу викликає різку негативну реакцію. Процедуру розпочати неможливо без попередньої анестезії. Найчастіше це зустрічається при процедурах на повіках та губах.

Варіант другий. Для клієнта допустиме первинне пошкодження епідермісу без анестезії. Але для продовження процедури є обов'язковою анестезія.

Варіант третій . Клієнт пропонує не застосовувати анестезію до процедури та відмовляється від неї під час проведення процедури, заявляючи: "Краще потерплю, але обійдуся без ліків".

Варіант четвертий. Досить високий поріг больової чутливості. Больовий синдром не проявляється.

Варіант п'ятий . Процедура перманентного макіяжу викликає специфічні відчуття, які можна назвати приємними. Найчастіше це спостерігається при процедурі на губах.

Анестезія

Для забезпечення можливості проведення процедури та досягнення максимальної якості перманентного макіяжу фахівець повинен вміти застосовувати ті чи інші анестезіологічні посібники. Вибір виду анестезії залежить насамперед від кваліфікації фахівця. У зв'язку з тим, що не завжди можна заздалегідь знати реакцію клієнта на біль, перед початком процедури фахівець повинен визначити для себе тактику дій щодо вибору виду анестезії на початку та в процесі процедури. Це питання обов'язково узгоджується із клієнтом. Професійно обладнане робоче місце фахівця з перманентного макіяжу має бути оснащене різними анестезіологічними засобами. Препарати для ін'єкційної та аплікаційної анестезії необхідно мати кількох видів з урахуванням можливих алергічних реакцій та індивідуальної сприйнятливості. Якщо кваліфікація фахівців дозволяє виробляти ін'єкційну анестезію, то на підприємстві обов'язково має бути протишокова аптечка. Засоби для аплікаційної анестезії можуть бути у вигляді розчину, а також гелевої, мазевої або кремової формах.

Психологічна підготовка

Фахівець із перманентного макіяжу може впливати на сприйняття болю клієнтом, використовуючи знання та вміння психологічного впливу. Психологічна підготовка та психологічна підтримка під час проведення процедури — необхідні складові процесу досягнення бажаної якості перманентного макіяжу. Зокрема, однією з ефективних методик, що формують у клієнта необхідні психологічні установки, яку рекомендують до оволодіння фахівцями з перманентного макіяжу, є нейролінгвістичне програмування.

Технічні характеристики апаратури

Залежність больових відчуттів деяких технічних характеристик апаратури цілком очевидна. Зумовлено це прямим зв'язком між травматизацією шкіри та ступенем впливу на больові рецептори. Технічні характеристики апаратів для перманентного макіяжу, що не відповідають сучасним європейським стандартам, визначають надмірні болючі відчуття. Сучасні професійні апарати перманентного макіяжу забезпечують високоточний малотравмуючий рух голки, мають можливість регулювання частоти зворотно-поступальних рухів голки та оснащені голками спеціального заточування. Все це разом взяте дозволяє мінімізувати травму шкіри.

Професійна підготовка фахівця

Оснащення робочого місця професійною апаратурою дає необхідний результат лише за умови, коли апарат перебуває у руках фахівця, що пройшов підготовку у професійній школі. Доводилося не раз бачити на практиці сумні наслідки неправильного застосування найсучаснішої апаратури. Незнання деяких основних принципів на шкіру і невміння підбирати режим роботи апарату під властивості шкіри призводить до невиправданої травматизації шкіри. Це супроводжується відчутним больовим синдромом і може спричиняти гіпотрофічні рубці. Сучасні апарати розвивають значне зусилля на кінчику голки і для роботи на них за методикою мікропігментування шкіри потрібні спеціальні знання та навички. Світовий досвід показав, що перманентний макіяж — одна з найпростіших процедур естетичної косметології з погляду складності досягнення якісного результату. Але при правильній організації справи він може приносити велике задоволення фахівцям, радість і душевний комфорт нашим клієнтам і клієнткам.

Читайте також