Ремоделювання шкіри методом мікроігольчастої терапії
Мікроігольчасті технології зараз на слуху у всіх спеціалістів естетичної медицини! Назв цього методу достатньо, щоб хоч одне з них застосовувалося в діалозі з вами: терапія мікроголками, мікронідлінг, терапія індукції колагену, мікроігольчаста терапія, нанохілінг.
Юлія Київська, кандидат біологічних наук, науковий керівник школи YK School, косметолог-провізор
Процедура з множинними мікропроколами рекомендується при хронологічному та фотоіндукованому старінні шкіри, а також як терапія рубців . Мікронідлінг досить недавно став неабляційним, і тому більш доступним альтернативним варіантом іншим методам корекції шкіри.
Історія винаходу
Передумови появи методу микроигольчатого ремоделювання шкіри виникли ще на початку ХХ століття. Фахівці експериментували з перевірками сучасних апаратів у спробах скоригувати різні дефекти шкіри пацієнта – шрами, гіперпігментацію. На початку 90-х років минулого століття пластичний хірург Каміранд використав у своїй практиці тату-прилади без чорнила для зміни якості післяопераційних шрамів і зауважив, що пацієнти отримують добрі результати. Натхненний доповіддю Каміранда, молодий доктор Фернандес замислився над створенням зручного інструменту для множинного проколу шкіри і вже 1999 представив схему проведення процедури голчастим роликом. На початку 2000-х років "швидкий" доктор Лібл Хорст запатентував назву "дермароллер".
Доктор Лібл запропонував гіпотезу впливу мікронідлінгу через електричний мембранний потенціал клітини. Потенціал клітини у спокої -70 мВ, при наближенні голки до мембрани клітини потенціал наближається до -100мВ. Це викликає підвищену активність клітин та вивільнення різних білків, калію та факторів росту з клітин у зовнішнє середовище, що призводить до міграції фібробластів до місця ушкодження та, отже, індукції колагену.
Таким чином, голки не створюють рану в реальному сенсі, а клітини тіла обманюють, змушуючи повірити, що пошкодження сталося.
Принцип роботи технології
Мікроголки викликають контрольоване ушкодження шкірних структур. Як відповідь на пошкодження відбувається запалення у вигляді типового патологічного процесу, який виникає у тканині та виявляє себе порушеннями місцевого кровообігу, крові та сполучної тканини. Мікротравми від голок викликають мінімальну поверхневу кровотечу та створюють каскад загоєння шкіри з вивільненням факторів росту, медіаторів запалення, вазоактивних речовин.
Запалення завершується проліферацією, відбуваються процеси ремоделювання матриксу:
- У відповідь на пошкодження відбувається активація ММЗ (матриксні металопротеїнази) – вони елімінують пошкоджені структури, замість зруйнованого колагену та ГАГ відбуватиметься синтез нових.
- Міграція нейтрофілів, вивільнення активних форм кисню (АФК). З одного боку – «санітарне прибирання» шкіри, але водночас і додаткове пошкодження тканин за рахунок АФК.
- Зростання нових кровоносних судин – доставка необхідних речовин та видалення відпрацьованих матеріалів.
- Нагромадження макрофагів – «диригентів» діяльності всіх клітин.
- Фактори росту та цитокіни викликають поділ базальних стовбурових клітин та міграцію кератиноцитів у зону пошкодження.
- Активація фібробластів, що починають відбудовувати колагеновий каркас.
Результат: зменшення глибини зморшок, підвищення пружності та еластичності шкіри, покращення мікроциркуляції, освітлення пігменту.
Можливості мікроголок
Омолодження шкіри
За рахунок реорганізації старих волокон колагену відбувається синтез нового колагену, еластину, інтенсивний ангіогенез, зменшується кількість зморшок та тонких ліній, звужуються пори, підвищується еластичність та тургор шкіри.
Лікування рубців
Методика використовується при різних видах: рубці від висипу вугрів, гіпертрофічні рубці, а також від хірургічних втручань, травм, вітряної віспи. Мікронідлінг ефективний для зменшення післяопікових шрамів, впливає на васкуляризацію, стимулюючи ангіогенез у каскаді загоєння ран – збільшується товщина епідермісу, зменшення еритеми, відбувається нормалізація кольору шкіри.
Корекція пігментацій
Нові дослідження підтверджують ефективність мікроігольчастої терапії у боротьбі з гіперпігментацією за рахунок процесів зниження епідермального меланіну, відновлення базальної мембрани та збільшення шкірного колагену. Крім того, ущільнення епідермісу може забезпечити додатковий захист від ультрафіолетового випромінювання.
Терапія випадання волосся
Мікронідлінг полегшує проникнення препаратів, що сприяють росту волосся. Навіть сама монотерапія з використанням мікронідлінгу значно збільшує загальну кількість волосся.
Крім того, метод мікроігольчастої терапії застосовують для корекції інтенсивних жировідкладень (целюліту), в'ялості шкіри, стрій (розтяжок), при неоднорідному відтінку шкіри, розширених порах і т.д.
Переваги мікронідлінгу
Розглянемо кілька вагомих науково підтверджених причин, чому варто придивитися до проведення мікрогольчастої терапії.
- Лише часткове пошкодження епідермісу та/або дерми.
- Менш інтенсивна запальна реакція у порівнянні з аналогічними методами.
- Швидке відновлення шкірного покриву після процедури.
- Регенерація відбувається за рахунок залучення клітинного пулу неушкодженої тканини.
- Низький ризик формування дисхромії та фіброзу.
- Безпека частого проведення процедури.
- Можливість використовувати технологію на різних ділянках обличчя та тіла.
- Ефективне поєднання з пілінгами, PRP, ЛП, БАВ, світловою терапією.
- Проникнення активних речовин збільшується у кілька разів.
- Простота технології та зручність використання апаратів.
Позитивні ефекти від мікроголкової терапії
- Збільшення товщини епідермісу до 140% за рахунок потовщення загальної кількості клітинних шарів, особливо зернистого і рогового.
- Підвищення щільності білкових волокон у сполучній тканині відповідає молодій шкірі, кількість колагенових волокон зростає до 400%.
- Підвищення рівня чинника зростання фібробластів.
- Підвищення рівня глікозаміногліканів.
- Вищий рівень чинника зростання ендотелію судин.
- Виражена складчастість межі епідермісу та дерми.
Такі зміни говорять про якісне покращення епідермісу за рахунок збільшення числа клітинних компонентів дерми, підвищення щільності компонентів міжклітинного матриксу. Це дозволяє припустити, що індукція синтезу колагену шляхом мікроігольчастої терапії є ефективним методом ремоделювання та омолодження шкіри.
З поліпшенням стану шкіри підвищується якість життя пацієнта. І якщо ви у своєму дерматокосметологічному кабінеті подружитеся з мікроігольчастою терапією, то пацієнти будуть вам дуже вдячні!