INJECTION CONGRESS. Ольга Обіщенко

2019-11-18
Logo

Injection Congress – наймасштабніший в Україні захід для фахівців у галузі естетичної медицини та косметології. Дізнайтесь про спікерів цього року більше: Ольга Обіщенко.

1. Чому вибрали косметологію?

Скоріше, косметологія обрала мене. За фахом я дермато-венеролог, і, у міру ведення пацієнтів з дерматологічними захворюваннями виникли питання: "як максимально тривало після призначеного лікування витримувати розацеа в ремісії або що робити з пацієнтами з пігментацією після запальної пігментації і рубчиками після акне". Так, поступово, я стала паралельно розвивати сферу косметології для себе, і зараз у своїй практиці я комбіную ці два напрями – дерматологію та косметологію. Це дозволяє максимально комплексно підходити до ведення пацієнтів.

2. Дайте визначення естетичної медицини.

Естетична медицина – це медицина щастя та здорових людей. Тому що, коли в тебе щось болить, навряд чи підеш до лікаря-косметолога. Тільки в міру задоволення базових потреб, коли все добре, з'являється бажання ще більше, ще краще. Цим, власне, ми – лікарі – косметологи та займаємося. Я роблю своїх пацієнтів впевненішим у собі, роблю щасливішими, і, мені це подобається.

3. Яким був Ваш шлях до естетичної медицини?

Довгим та тернистим. Мій медичний стаж складає понад шість років і починала я з роботи у відділенні реанімації. Безсонні ночі, добові чергування, катетери, зонди, пацієнти в шоковому та коматозному стані, яким необхідно надавати будь-якої миті допомогу при зупинці дихання. Це була дуже гарна школа. Це все під час навчання. Після цього я працювала як фармацевт-провізор в аптеці: вночі працювала, вранці їздила на навчання. Після, була страхова, як лікар-координатор страхової. І вже після здобуття спеціальності як лікар-дерматовенеролог у клініці. Максимальна кількість клінік-робіт яких у мене було це 4. Це був шалений ритм і я моталася з одного кінця Києва до іншого між пацієнтами, між прийомами. Це все було до того, як я зустріла своє велике і сильне кохання. Це клініка, в якій я зараз працюю, куди направляю всі свої сили.

4. Який набутий досвід за останній рік вважаєте найважливішим у професії?

Мабуть, це поїздка на кадавер-курс до Тулузи. Кадавер в естетичній медицині – це щось схоже на MBA в бізнесі. Це була моя неймовірна мрія, мета, і я вдячна моєму головному лікарю Катерині Зонової та компанії Allergan за те, що вони її здійснили.

5. Опишіть портрет пацієнта.

Це переважно дівчина, 25-35 років, з ранніми ознаками старіння, та окрема категорія пацієнтів із розацеоподібними дерматозами. Це акне, це розацеа.

6. Чи у кожного молодого фахівця має бути наставник? Чому? Хто ваш?

За всіх не можу відповісти. Особисто маю. І це мені дало значне і професійне та особистісне зростання. У принципі, дотримуюся думки, що у кожної людини, у кожного фахівця є чому повчитися. Ми маємо дуже дружний колектив, і ми з колегами постійно обмінюємося досвідом, напрацюваннями, новою інформацією, техніками. Це значно допомагає у роботі. Але ключовий момент у моєму житті зіграло дві людини – два мої наставники. Це Катерина Зонова, головний лікар, керівник, наставник, натхненник та просто чудова дівчина. І друга людина – це мій наставник із трихології – Кузьма Миколайович Хобзей – лікар дерматовенеролог-трихолог.

7. Який із медичних випадків у Вашій практиці був найскладнішим?

Я дотримуюся думки, що в принципі немає складних випадків, є ліньки, небажання вчитися чогось нового, і страх направляти до колег, до суміжних фахівців. Тому що з будь-яким найскладнішим, заплутаним завжди можна впоратися, якщо не одному, то за допомогою колег вже точно. Якщо говорити про особистий досвід, то найскладніші є швидше у психологічному плані пацієнти. Що я маю на увазі? Наприклад, на діагностичній дерматоскопії виявлено меланому. Ось таке дуже складно насамперед психологічно сказати пацієнтові.

8. З яким сучасним б'юті-трендом Ви категорично не згодні?

Не згодна з тим, що не підходитиме мого пацієнта. Дотримуюся думки, що все має бути гармонійно, тому якщо я не бачу з цією процедурою, з цими кутами з цими губами людини, яка до мене прийшла, я не робитиму цього, в таких випадках я просто відмовляю в процедурі.

9. Що Ви цінуєте найбільше?

Почуття емпатії, хоча іноді це, напевно, і недолік, я щиро співпереживаю всім людям, що оточують мене. І друге – це позитивний настрій. У будь-якій, навіть найнегативнішій ситуації, я намагаюся знаходити позитивні сторони і ставиться до цього як до безцінного життєвого досвіду.

10. Що Вас дратує у професії?

Мене дратує людська дурість і те, що між прийомом пацієнтів слід робити нічні перерви на сон. Жартую, звісно .

11. Де берете наснагу?

Я багато мандрую. Це мені приносить задоволення. І я люблю готувати сім'ю. У поїздках я купую кулінарні книги з рецептами місцевої кухні, потім влаштовую сімейні тематичні вечори. Це мене надихає.

12. Якби у Вас була можливість обрати нелікарську спеціальність, що б це було?

Я, якось, готувала торти на замовлення, тому, можливо, я відкрила б свою кондитерську або ресторан, і робила б усіх щасливими за допомогою солодощів.

Докладніше про захід за участю Ольги Обищенків можна дізнатися тут:
INJECTION CONGRESS

Читайте також