Стрії: косметологічні шляхи лікування

Грамотний комплексний підхід – запорука рішення проблеми

Logo

Стриї, або розтяжки на тілі, становлять наразі одну з найпоширеніших проблем. На жаль, цей естетичний недолік може зустрічатись не тільки у жінок, котрі народжували чи неодноразово набирали зайву вагу, але й у підлітків. Гормональний дисбаланс, гіподинамія, погана екологія, вживання продуктів харчування з підвищеним вмістом жирів, вуглеводів та консервантів – це ті фактори, через які на тілі з’являються розтяжки.

Існує три види стрій: неглибокі тонкі білі смужки, маленькі шрами блідо-рожевого кольору, великі поздовжні бордово-сині рубці, які з часом світлішають. Найчастіше вони з'являються у вигляді атрофічних рубців на грудях, животі, стегнах і сідницях під час статевого дозрівання, у період вагітності та при швидкому збільшенні ваги – як результат мікротравм шкіри та підшкірної клітковини. Крім того, вони можуть виникати при захворюваннях ендокринної системи, при інших гормональних порушеннях в організмі, а також в результаті порушення швидкості синтезу білків еластину й колагену, котрі відповідають за пружність та еластичність шкіри. 

Сьогодні стриї нерідко з'являються і в чоловіків. Існує точка зору, що однією з причин їхньої появи є гормональні порушення. Тож у комплекс лікувальних заходів ми рекомендуємо включати консультацію гінеколога, ендокринолога та сімейного лікаря. 

Етапи терапії

Одним із перших етапів терапії стрий є візит пацієнтів до клініки для консультації з дерматологом з метою визначення подальшої тактики лікування, обговорення побажань і методик досягнення прогнозованого результату.

Разом із пацієнтом обговорюються протипоказання до лікування стрий, а саме: будь-які захворювання в стадії загострення, вагітність, онкозахворювання, порушення згортання крові, схильність до утворення келоїдних рубців, важка форма цукрового діабету тощо. 

Пацієнт має бути поінформований про можливі ризики та побічні явища при проведенні лікування. 

Правильна всебічна підготовка пацієнта до майбутнього лікування стрий є початком повноцінного комплексного лікування. Активізація мікроциркуляції в проблемних ділянках, поліпшення лімфовідтоку (особливо в пацієнтів, які входять у групу ризику), стимуляція регенераторних властивостей та імунного захисту – все це досягається й активно реалізується за допомогою апаратної косметології та різних видів догляду для корекції фізіологічних і морфологічних змін в епідермісі та дермі. Використовуючи сучасні методи діагностики шкіри, практикуючі косметологи визначають стан гідроліпідної мантії, рогового шару епідермісу, ступінь гідратації (зволоженості), особливості секреції сальних залоз, пігментоутворення, а також стан еластичних структур, мікроциркуляції та здатність до регенерації всіх шарів шкіри для максимальної індивідуалізації програм догляду. Мета проведення всіх процедур – підвищення ефективності та мінімізація ризиків виникнення ускладнень. Із цим завданням блискуче справляються кваліфіковані косметологи, до яких у першу чергу і звертаються клієнти із заявленою проблемою.

Наступний етап лікування стрий продиктований визначеною раніше тактикою, виходячи з локалізації та ступеня ураження поверхні шкіри. 

При локалізації стрий нижче пупка, вираженій деформації живота, яка проявляється відвисанням шкіри у вигляді складок, зайвим відкладенням жиру, в’ялістю шкіри передньої черевної стінки, пацієнти частіше звертаються до пластичного хірурга для проведення пластики передньої черевної стінки (абдомінопластики). Необхідно підкреслити, що головне завдання при цьому – не створити ідеальний живіт, а домогтися помітного покращення його вигляду, порівняно з попереднім станом.

Якщо локалізація стрий – ділянка молочних залоз, тоді методом значного поліпшення зовнішності може виступити редукційна маммопластика – пластична операція з корекції форми й об’єму грудей. З огляду на важливу роль молочних залоз в естетиці та сексуальній сфері, мамопластика залишається бажаною операцією для багатьох жінок. 

Для досягнення значного й вираженого результату у випадку локалізації стрий на зовнішній та внутрішній поверхні стегон, які супроводжуються відкладенням жирової тканини, комплексно застосовуються пластичні операції, фізіотерапевтичні й мануальні методики, мезотерапія, лазерна шліфовка. І, знову ж таки, головним завданням у цьому випадку буде не створення ідеальної фігури, а помітне поліпшення зовнішнього вигляду пацієнта, порівняно з початковим станом.

Якщо пацієнт вирішив зробити пластичну операцію, то наступним етапом стане первинна консультація з хірургом. Після бесіди та відповідного обстеження лікар висловить свою думку про те, чи можливо за допомогою операції значно поліпшити зовнішній вигляд живота, грудей та зробити це з високим показником надійності й мінімальним ризиком. Отже, будь-яка естетична операція передбачає індивідуальний підхід, який визначається фахівцем, та повну поінформованість клієнта. 

Косметологічні шляхи лікування стрий

  • Дерматологічні лазери

Одним із визнаних способів лікування стрий є дерматологічні лазери. Процедура з використанням спеціально призначеної для цього лазерної системи дозволяє проводити шліфування шкіри, за якої стриї стають менш помітними (режим абляції). При використанні системи в термальному режимі здійснюється вплив, при якому стимулюється вироблення власного колагену. Ідеальним для досягнення бажаного результату буде застосування комбінованого режиму під час процедури.

Одним із найефективніших та найбезпечніших методів знеболювання при лазерній шліфовці стрий фахівці визнають застосування охолоджуючого струменя повітря. У дерматологічній лазерній терапії використання холодних потоків повітря для знеболювання справедливо вважається ефективною, безпечною методикою, яка добре сприймається і пацієнтами, і лікарями.

Для мінімізації ризику порушень пігментації шкіри рекомендується уникати впливу ультрафіолетового випромінювання протягом 3–4 тижнів перед процедурою або використовувати сонцезахисні засоби з коефіцієнтом захисту від випромінювання не менше 25-ти. Після процедури протягом тижня не рекомендується піддаватися впливу надлишкового тепла або холоду (відвідування сауни, кріосауни, басейну), ультрафіолетового випромінювання. Після процедури для відновлення й захисту шкіри рекомендується застосовувати гіпоалергенні креми, спреї, які не містять віддушок, емульгаторів, барвників та консервантів. 

  • Мезотерапія

Невід'ємна складова комплексного лікування стрий – мезотерапія. Внутрішньошкірне введення лікарських речовин сприяє посиленню вироблення колагену, еластину, зміцненню дермальних структур. Суворо контрольована глибина введення й дозування препаратів, зручна періодичність та інтенсивність курсу (основний і підтримуючий), можливість безпосереднього комплексного впливу на визначену ділянку, а також поєднання з іншими косметологічними процедурами забезпечують моментальний і тривалий ефект.

При виборі препаратів мезотерапії косметолог має врахувати фармакологію, механізми розвитку патологічного процесу, вікові зміни та індивідуальні особливості організму клієнта. 

  • Фізіотерапія

Мануальні й фізіотерапевтичні методики (дарсонвалізація, міостимуляція, мікрострумова терапія, магніто-квантова терапія, ультрафонофорез), ендермологія – це також важлива частина терапії, яка широко застосовується для підтримки й профілактики утворення стрий. Ці процедури призначаються для поліпшення лімфовідтоку та мікроциркуляції, прискорення регенерації, тому часто рекомендуються під час лікування стрий для досягнення більш стійкого й вираженого результату.

Ендермологія (LPG) – сучасна ефективна комплексна методика, котра дозволяє вирішити безліч естетичних проблем одним із найбільш безболісних та нешкідливих для здоров'я способів – шляхом одночасного тривимірного вакуумно-механічного впливу на всі шари шкіри та на підшкірно-жирову клітковину. Завдяки впливу на фібробласти, які стимулюють синтез колагену та еластину, та на кровоносні й лімфатичні судини поліпшується постачання кисню і живлення тканин, нормалізується процес виведення токсинів, що сприяє покращенню зовнішнього вигляду шкіри, вирівнюванню кольору й рельєфу. 

Під впливом струмів дарсонваля відбувається подразнення рецепторів шкіри. У результаті після короткочасного спазму судин шкіри спостерігається посилення кровообігу в тканинах, поліпшення обмінних процесів шкіри, активізація функції залоз тощо. Дарсонвалізація використовується також для протизапальної та дренажної дії.

Імпульсні струми (міостимуляція), впливаючи на стінки судин і волокна м'язів для активізації крово- і лімфотоку, локального ліполізу на рівні жирових клітин, поліпшення обміну речовин, відновлюють діяльність органів і тканин, які втратили нормальну функцію.

На відміну від міостимуляції, мікрострумова терапія не забезпечує пряму м'язову стимуляцію та не викликає видимого скорочення м'язів. Вплив на лімфатичну й кровоносну системи сприяє лімфодренажу й венозному відтоку, прискоренню процесу загоєння, поліпшенню функції м'язів і нервів і, як наслідок, активізації регенерації тканин. 

Для активізації мікроциркуляції та стимуляції метаболізму клітин, вирівнювання осмотичного тиску тканин, посилення проліферації фібробластів застосовується магніто-квантова терапія – одночасний вплив комбінації магнітного поля та низькоенергетичного лазерного випромінювання. 

Ультрафонофорез (спосіб уведення активних лікарських і косметичних засобів у поверхневі шари шкіри за допомогою ультразвукової хвилі) застосовується для шкіри будь-якого типу та для будь-яких вікових категорій. Ультразвук тонізує тканини, забезпечуючи ефект ліфтингу, масажує тканини на клітинному рівні, дозволяє ввести в тканини цінні поживні косметичні препарати. 

Отже, фізіотерапевтичні методики – це сучасний прогресивний напрямок розвитку косметології. Застосування інноваційних технологій у поєднанні з використанням професійної косметики для догляду за обличчям та тілом дозволяє досягти оптимального естетичного й лікувального ефекту.

Висновки

Комплексне лікування стрий із застосуванням лазерної терапії, пластичної хірургії, апаратної косметології, косметичних доглядів є симбіозом зусиль клінік естетичної медицини, пластичних хірургів, косметологів-дерматологів. Зазначені методики надання комплексних послуг мають на увазі наявність устаткування експертного класу для проведення процедур із використанням дерматологічних лазерів, фізіотерапевтичних методик поліпшення зовнішності, ендермології, а також висококваліфікованих фахівців: косметологів, дерматологів, реабілітологів, пластичних хірургів. 


За матеріалами Les Nouvelles Esthetiques Україна

Читайте також