«Брилі рук»: можливості корекції

Техніка виконання інʼєкцій

Logo

Алгоритм корекції шкіри рук практично не відрізняється від такої для інших ділянок тіла. Розберемося, як підтягнути шкіру рук.


Ольга Антонюк, лікар-дерматолог (Україна)


«Крила кажана», «брили рук», «старечий лікоть» — як тільки не називають побутовою мовою наші пацієнти проблемний стан рук. Ще 10 років тому ніхто не замислювався серйозно про зовнішній вигляд ліктів, кистей, передпліч. Усіх цікавив лише загальний вигляд обличчя, у найкращому разі — зони декольте та, звичайно, загальний контур тіла.

Сьогодні пацієнти приходять до нас із «тонкими проблемами»: відновити мочку вуха, прибрати складку шкіри перед козелком, зробити «молодими» руки. Часто такі проблеми виникають після різкого схуднення.

Що стосується рук, то пацієнтів найбільше дратує їхнє зображення на фотографії та неестетичний вигляд у сукні з коротким рукавом. Вони хочуть повернути тонкі, витончені руки часів своєї молодості.

Як правило, варіанти корекції для різних груп пацієнтів значно різняться. У сьогоднішній статті я хотіла б висвітлити своє бачення вирішення проблеми для так званої «помірної» групи пацієнтів, тобто тих, хто не має серйозних проблем із надмірною вагою, глибоким старінням шкіри. Але водночас зазначає зміну тургору та якості шкіри, легке «провисання» шкіри передпліччя, сухість і надмірність тканини шкіри ліктя, яка, як правило, настає у зв'язку з початковими та середніми віковими змінами та після різкого схуднення. У градації старіння тканин їх можна віднести до ІІ-ІІІ ступеня старіння (25-45 років) (фото 1-3).

Фото 1-3. Старіння рук

В цілому алгоритм корекції шкіри рук практично не відрізняється від такого для інших ділянок тіла. Слід поєднувати методики ліфтингу, зволоження, стимуляції репаративних процесів та антиоксидантного захисту.

Окремою темою можна розглядати тематику схуднення рук. У цій зоні я зазвичай використовую ін'єкційний ліполіз на базі ін'єкційних імплантів, що передбачають непрямі ліполітики, лімфодренажні та судинні компоненти. Прямі ліполітики уникаю застосовувати в цій зоні — щоб уникнути можливих ускладнень контакту препарату з міофібрилами.

Техніка виконання ін'єкцій не відрізняється від такої в будь-якій іншій зоні: жировий пакет береться в защип і виконується рівномірне наповнення його препаратом, при віяловій методиці безболісно і малотравматично будемо використовувати канюльну методику введення. Для ін'єкційного ліполізу непрямими ліполітиками я застосовую досить великі обсяги препарату – 15 мл на одну руку (фото 4) .

Фото 4. Ін'єкційна корекція

Для ліфтингу шкіри, безумовно, ефективним було б застосування апаратних радіохвильових методик. Але, на жаль, пацієнти часто обмежені фінансово і хотіли б отримати для тіла економніші процедури.

У своїй практиці я прийшла до поєднання застосування мезониток та інтрадермальних ін'єкційних імплантів різного наповнення. На першому етапі після оцінки стану шкіри виконую корекцію мезонитками (фото 5). Зазвичай використовую методику «стільники» або «сітка». Вже за місяць проводжу курс інтрадермальної біостимуляції.

Фото 5. Корекція мезонитками

Віддаю перевагу інгредієнтному складу, що містить такі компоненти:

  • Гіалуронова кислота – це глікозаміноглікан, полісахарид з глікозидними зв'язками бета-типів, є натуральною структуруючою речовиною у складі дермального матриксу, покращує трофіку і відновлює втрачений тургор і тонус шкіри.
  • Центелла азіатська – рослинний екстракт, що містить похідні тетрациклічних тритерпенів і тритерпенові сполуки, що володіють загоювальною, протизапальною та антиоксидантною активністю.
  • Sh -поліпептид-1 – використовується завдяки здатності стимулювати синтез колагену й еластину , сприяє регенерації шкіри. Один із небагатьох медичних, тобто дозволених Європейським сертифікатом для ін'єкцій пептидів.
  • Вітамін С – життєво важливий вітамін для контролю синтезу проколагену. Завдяки антитирозиназній активності сприяє зменшенню гіперпігментації шкіри. Є антиоксидантом.
  • Метилсиланол маннуронат – органічний кремній, незамінний мікроелемент, необхідний для синтезу колагену, еластину та глікозаміногліканів. Покращує стресостійкість шкіри до зовнішніх агресивних факторів, запобігає передчасному старінню шкіри.
  • Дезоксирибонуклеїнат натрію (ДНК) позитивно впливає на репаративні процеси в шкірі.

Якщо пацієнт хоче отримати результат якнайшвидше, використовую більш багатокомпонентні антиоксидантні та стимулюючі препарати, які містять у тому числі DMAE. У цій ситуації ін'єкції виконую в глибші шари дерми, щоб цей компонент міг зробити свою дію.

ДМАЕ (2-диметиламіноетанол) як попередник ацетилхоліну виконує такі функції:

  • стимуляція скорочення міофіламентів цитозолю;
  • зниження тонусу судин;
  • активізація газообміну;
  • мембраностабілізатор;
  • антиоксидант;
  • антиліпофусцид.

Техніка виконання ін'єкцій, по суті, повторює малюнок корекції мезонитками – це знову ж таки «стільники» або «сітка». Ідея повторення малюнка у формуванні каркасу відновлення шкіри – відповідно до теорії векторів антигравітаційної дії.

Корекція шкіри в області ліктя, звичайно, не передбачає застосування ліполітиків. Найчастіше слід провести пілінгову підготовку до ін'єкційних процедур. В цілому корекція цієї зони відрізняється більш масованим застосуванням імплантів на основі висококонцентрованої ГК та амінокислот (фото 6) .

Фото 6. Корекція шкіри в області ліктя

 

Читайте також