Logo

Від теорії до практики: програма корекції фігури

Рекомендації косметологам та їх пацієнтам

Logo

До вашої уваги варіант неінвазивної процедури, яка може бути вирішенням проблеми целюліту, локальних жирових відкладень і в’ялості шкіри. Процедура передбачає комплексний вплив ультразвуку, дермодинамічного масажу, діодного лазера терапевтичної довжини хвилі, радіочастот на проблемні ділянки, що потребують естетичної корекції.

Article Image

Перед початком комплексного впливу необхідно з’ясувати у пацієнта, чи не має він протипоказань до проведення будь-яких фізіотерапевтичних процедур.

Абсолютними протипоказаннями стандартно є:

  • інфекційні захворювання на стадії загострення;
  • серцева недостатність;
  • флебіт;
  • тромбофлебіт;
  • захворювання нирок та печінки;
  • онкопатологія.

Якщо пацієнт не має зазначених вище порушень діяльності органів і систем, можна розпочинати процедуру.

Попередньо слід очистити область впливу від усіх забруднень, які можуть взаємодіяти з випромінюваним світлом або перешкоджати ультразвуковому та радіочастотному джерелам випромінювання. Очищення шкіри рекомендується проводити за допомогою м’якого засобу, який необхідно змити водою.

Після цього слід оцінити стан підшкірної жирової клітковини, провести диференційну діагностику целюліту й локальних жирових відкладень. Потім наноситься розмітка області впливу з обов’язковою позначкою межі локальних жирових відкладень.

Для хорошої провідності ультразвуку необхідно нанести на шкіру контактний гель, перед цим уклавши пацієнта горизонтально.

Параметри ультразвуку необхідно завдавати з урахуванням товщини підшкірно-жирової клітковини (ПЖК), спираючись на встановлені програми та суб’єктивні відчуття пацієнта (36–39 кГц). Під час проведення процедури пацієнт не має відчувати болю чи значного дискомфорту. Рухи маніпули мають бути поступальними круговими, спрямованими від периферії до центру оброблюваної області.

Ультразвук розриває сполучнотканинні волокна навколо адипоцитів, нормалізуючи еластичність і зменшуючи тиск на кровоносні судини. Під впливом ультразвуку низької частоти відбувається розрив мембран адипоцитів. Вивільнені ліпіди потрапляють у міжклітинний простір, а потім їхня утилізація відбувається природним фізіологічним шляхом.

Тривалість дії на одній ділянці має становити не більше ніж 10 хвилин. Критерій переходу до наступного етапу – розм’якшення підшкірної жирової клітковини. Під час пальпації ПЖК після дії повинна мати тістоподібну консистенцію. Наступний етап – дермодинамічний лімфодренажний масаж – слід проводити по сухій шкірі за допомогою багатофункціональної лазерної маніпули. Перед початком впливу з поверхні шкіри необхідно видалити залишки ультразвукового контактного гелю та надіти на пацієнта спеціальні захисні окуляри.

Дермодинамічний масаж рекомендується проводити лінійно шляхами лімфатичного відтоку. При цьому подовжену сторону порожнини вакуумної насадки варто розташовувати перпендикулярно до напрямку руху. Масаж не має бути надто інтенсивним, оскільки надмірний спазм судин перешкоджає нормальній мікроциркуляції.

При застосуванні ритмічного вакуумного всмоктування моно- та біфазний масаж надає позитивний ефект на венозні та лімфатичні структури. Глибока лазерна стимуляція покращує роботу артеріальної, венозної та лімфатичної мікроциркуляції, позитивно впливає на активність фібробластів. Глибоке охолодження працює у поєднанні з лазером, оптимізуючи ефект впливу зменшення обсягу жирових відкладень і резорбцію набряку.

Тривалість на одну анатомічну область – трохи більше ніж 15 хвилин.

Перед початком впливу триполярної радіочастоти необхідно нанести на шкіру пацієнта спеціальну емульсію, що містить гліцерин. Температура поверхні шкіри під час виконання процедури має перевищувати 42°С. Тому під час проведення процедури радіоліфтингу необхідно вимірювати температуру поверхні шкіри за допомогою безконтактного лазерного термометра, яким укомплектовано апарат.

Тривалість дії становить від 10 до 15 хвилин, залежно від температури поверхні шкіри, суб’єктивних відчуттів пацієнта, завданих параметрів та досягнутого ефекту ліфтингу.

Радіочастота стимулює скорочення колагенових волокон й активізує мікроциркуляцію. Поєднання радіочастотної дії з вакуумним масажем активізує селективне нагрівання тільки шкірної складки з локальною дією на дерму та гіподерму, обмежуючи розсіювання тепла.

Тривалість процедури: від 40 хвилин до 1 години.

Курс процедур: для досягнення бажаного ефекту потрібно 6–8 сеансів.

Рекомендації пацієнту: у період проведення курсу процедур бажано вживати достатньо тваринного білка для нормалізації процесу утилізації ліпідів. Адекватний питний режим забезпечить нормалізацію метаболізму. У міжпроцедурний період не рекомендуються втручання, пов’язані з порушенням цілісності шкірних покривів у зоні впливу.

Читайте також