Видалення перманентного макіяжу без небажаних наслідків

Видалення перманентного макіяжу – непросте завдання

Logo

За період існування ПМ методика зазнавала змін. За час еволюції як підвищилася якість процедури, а й накопичилося багато невдалих робіт. Видалення татуажу – завдання непросте. Обговоримо, як при цьому уникнути небажаних наслідків

Перманентний макіяж на ринку досить давно і за час свого існування методика зазнавала змін. За час еволюції як підвищилася якість процедури, а й накопичилося багато невдалих робіт. Видалення татуажу – завдання непросте. Обговоримо, як при цьому уникнути небажаних наслідків

Перманентний макіяж на ринку досить давно і за час свого існування методика зазнавала змін: змінювалися покоління майстрів, з'являлися та зникали техніки нанесення, а також обладнання та пігменти для ПМ. На ринку накопичилося багато невдалих робіт - зроблених пігментами, не призначеними для роботи на обличчі, або ж з формою, що абсолютно не відповідає правилам побудови. Також з часом перманентний макіяж міг втратити насиченість, змінити колір, втратити контури, що є результатом застосування неякісних пігментів або неправильного догляду за татуажем на етапі загоєння.

Є різні методи видалення неякісного або набридлого татуажу. Нещодавно для цього використовувалися інфрачервона терапія, висічення або шліфування. Усі названі методи пов'язані з порушенням цілісності шкіри, були досить болючі. Прогресивна косметологія пропонує більш ефективний на сьогоднішній день метод видалення перманентного макіяжу – дієве та безпечне лазерне видалення.

Нюанси, що гарантують результат

Процедура лазерного видалення перманентного макіяжу заснована на властивості лазерного випромінювання з певними довжинами хвиль вибірково впливати на барвники - пігменти, які були введені в шкіру під час процедури. Процес видалення заснований на фототермолізі, що полягає в можливості лазера вибірково реагувати на пігмент і руйнувати його без пошкодження тканин, що знаходяться навколо, та волосяного покриву. Також виключена поява шрамів і рубців.

Процедура лазерного видалення татуажу починається з визначення типу барвника та глибини його залягання. Апарат точково впливає сфокусованим лазерним променем на пігмент та руйнує його. Після чого залишки пігменту поглинаються фагоцитами та виводяться з організму природним шляхом за допомогою лімфатичної системи.

Нині використовують кілька лазерів, основі яких лежить принцип селективної фотоактивації. Залежно від типу лазер може генерувати пучок хвиль різної довжини. Оскільки пігмент раніше міг бути введений на різну глибину, довжина хвилі лазерного променя важлива і необхідно налаштовувати для кожного окремого випадку, також важливо враховувати при цьому колір пігменту. Теплі відтінки видаляють хвилею 532 нм, холодні – 1064 нм.

Також при видаленні татуювань певного кольору і глибини залягання пігменту барвника важливий і колір променя лазера. Для темно-зелених, темно-синіх та чорних барвників рекомендують використовувати інфрачервоний лазер 1064нм. У разі застосування дуже рідкісні пігментаційні зміни, а глибина залягання пігменту і насиченість кольору немає значення. Для видалення червоних, жовтих та помаранчевих відтінків експерти вибирають зелений лазер 532нм. При цьому важливо враховувати, що цей тип лазера не завжди здатний прибрати пігмент, що глибоко залягає.

При взаємодії лазера з пігментом, що містить оксид заліза та діоксид титану, іноді теплі відтінки можуть стати темнішими (наприклад, червоний або рожевий відтінок ПМ губ може перейти в сірий).

Вилучення – це непросто

Кількість сеансів видалення ПМ може змінюватись від 2 до 12 і залежить від ряду факторів. Так, на швидкість виведення пігменту зі шкіри за допомогою лазера впливає техніка виконання – пудрові брови можна забрати за 1 сеанс, татуаж губ – за 3-4 сеанси, для видалення старого татуажу потрібно не менше 7-8 процедур. Крім того, на якість видалення впливають тип та стан шкірного покриву, здатність шкіри пацієнта до регенерації, наявність рубців, склад пігменту, щільності та глибина його введення, нашарування фарби (якщо раніше проводилося перекриття).

При цьому важливо пам'ятати, що простіше видаляється темний пігмент; чим якісніший пігмент – тим легше він йде; чим ближче до поверхні введений барвник, тим менше процедур буде потрібно для його видалення.

Оскільки перманентний макіяж може бути проведений міксом з барвників різного кольору, які поглинають лазерне випромінювання з різними довжинами хвиль, крім довжини хвилі для максимальної ефективності лазерного видалення ПМ важливо правильно підібрати і тривалість лазерного імпульсу. Правильний вибір довжини хвилі та частоти імпульсації дозволяє розщепити на мікрочастинки гранули барвника.

Область татуажу обробляється за допомогою спеціальної фокусуючої насадки. Чим менший розмір світлової плями, тим менш болючі відчуття пацієнта під час процедури. Для місцевого знеболювання шкіри використовують спеціальну приставку до апарату для контактного охолодження.

Після завершення процедури шкіра на обробленому лазером ділянці трохи червоніє, після чого на цьому місці утворюється скоринка, загоєння якої триває кілька тижнів. Перша процедура дозволяє видалити поверхневий шар пігменту. Вона ж є найефективнішою. Це пов'язано з тим, що концентрація пігменту у шкірі під час першої процедури є максимальною та зменшується під час руйнування гранул пігменту лазером. Чим менше пігменту залишається в шкірі – тим менша його абсолютна кількість руйнується під час наступних процедур.

Видалення глибших шарів барвника відбувається в ході наступних процедур, які можна проводити тільки повного відновлення обробленої області шкіри.

Будьте професіоналами!

Видалення татуювання – складна процедура. Майстру для цього потрібно пройти попереднє профільне навчання, придбати якісний апарат, обладнати відповідним чином свій кабінет або салон. Клієнту доведеться відвідати кабінет майстра не єдиний раз. Якщо ваш клієнт зважився на повну та безповоротну зведення тату, ви повинні його попередити, що для цього доведеться витратити більше часу та коштів, ніж на її нанесення.

Лазерні технології делікатно усувають наслідки некоректного або непрофесійного нанесення татуажу, наприклад, плачевні результати неправильної техніки введення барвника, зіпсовану форму стрілки або контур губ, неприродний колір брів.

Лазерні процедури – безпечні, але мають низку протипоказань, серед яких абсолютними є:

  • • травми та захворювання шкіри в зоні впливу;
  • серцево-судинні та гострі інфекційні захворювання;
  • епілепсія;
  • онкологія;
  • вагітність.

При правильному доборі довжини хвилі та тривалості імпульсу лазерного випромінювання, а також при ретельному дотриманні пацієнтом до- та післяпроцедурного режиму, лазер є найбільш ефективним і малотравматичним із запропонованих на сьогоднішній день методів видалення перманентного макіяжу.

Читайте також