Поширені помилки у перманентному макіяжі та способи їх виправлення

Чи помилки майстрів перманента підлягають виправленню?

Logo

Чому так багато витрат у виконанні перманентного макіяжу? Відповідей на це питання може бути кілька, обговоримо варіанти у нашій статті

Від ідеї зробити перманентний макіяж до її якісного втілення, на жаль, дистанція величезного розміру. То в чому ж проблема? Чому так багато витрат у виконанні перманентного макіяжу? І чи можна (а якщо так, то як) виправити неякісний перманентний макіяж? Поговоримо про всілякі помилки при виконанні процедур і зупинимося на можливих способах корекції.

Ескіз: незмивні тонкощі

Помилки на етапі промальовування ескізу зустрічаються найчастіше. Клієнт виявляє бажання прибрати пігмент у зв'язку з тим, що форма, обрана майстром, та геометричні розміри брів, губ чи повік не відповідають естетичним уявленням клієнта. Це відбувається найчастіше у тих випадках, коли клієнтка: а) затвердила ескіз перед процедурою, не представивши усвідомлено, що вийде в результаті; б) взагалі бачила ескізу, а фахівець самовільно взяв він відповідальність вирішувати за клієнтку, наприклад, яка форма губ їй йде.

У цьому випадку прибирати пігмент у зоні брів можливо або за допомогою ремуверу, або з використанням неодимових лазерів. І видалення ремувером, і видалення лазером повинні проводитися майстром перманентного макіяжу, які пройшли спеціальне навчання і мають достатній досвід роботи. Процедура виправлення перманентного макіяжу за допомогою ремуверу є досить трудомісткою. Повне відновлення шкіри може відбутися протягом терміну від одного до кількох місяців залежно від індивідуальних особливостей шкіри клієнта чи тактики роботи спеціаліста. При видаленні пігменту в зоні губ слід зазначити, що працювати ремувер можна лише навколо облямівки губ. На самій облямівці використовується тільки метод корекції кольору, а не видалення пігменту.

Що призводить до помилок у колористиці?

У чому причина того, що після процедур перманентного макіяжу на облямівці губ клієнт спостерігає надмірно темну пігментацію у вигляді синьо-чорно-фіолетових плям? Такий феномен пояснюється або неправильним підбором пігменту майстром через незнання тактики застосування пігментів, або надмірно глибоким запровадженням пігменту.

Ведення пігменту на неприпустимо велику глибину відбувається або через недосконалу техніку фахівця, навіть якщо процедура виконується на найкращому професійному апараті. Ми не розглядаємо зараз застосування примітивних апаратів для перманентного макіяжу або тату-машинок для тіла, оскільки на них використовувати технологію делікатного пігментування шкіри в принципі неможливо через їх технічні характеристики.

Колірна корекція займає кілька процедур з використанням пігментів-коректорів, що проводиться за певною методикою. У деяких випадках, особливо на бровах, може бути показано не видаляти пігмент, а висвітлювати його. Для цього майстри використовують пігмент тілесного, а іноді білого кольору. Фахівець обов'язково повинен знати тактику роботи з білим та тілесним пігментами, щоб досягти бажаного результату. Якщо все ж таки потрібно видалення пігменту, то може бути ефективно застосування неодимових лазерів. Неодимовий лазер з модульованою добротністю є найбільш сучасним апаратом з лазерів такого класу. За допомогою такого лазера можна значно освітлювати або повністю видаляти безліч барвників. Зокрема, найкраще виводяться сині, чорні та червоні барвники.

Надзвичайно потужні імпульсні спалахи від лазера тривалістю всього десять мільярдних частин секунди ефективно руйнують гранули пігментів, але не порушують цілісності нормальної шкіри. Поглинання лазерного світла призводить до руйнування гранул барвника мікроскопічні фрагменти, які потім виводяться самим організмом через лімфатичну систему. Залежно від поставленої задачі (висвітлення або видалення пігменту) кількість процедур, що виконуються за допомогою лазера, може змінюватись від однієї до п'яти. Інтервали між процедурами становлять від 8 тижнів – такий термін потрібен для відновлення шкіри та отримання можливого ефекту, що досягається поступово у міру виведення пігменту клітинами імунної системи.

Обережно, рубці!

Крім колористичних помилок та невдалих ескізів, є витрати непрофесійного перманентного макіяжу і зовсім іншого роду - гіпотрофічні та гіпертрофічні рубці. Гіпотрофічні рубці виникають як посттравматичне западання поверхні шкіри через атрофію деяких структур шкіри, викликане сильним запальним процесом після процедур. Гіпертрофічні рубці трапляються рідше і виникають через надмірне, частіше неодноразове травмування шкіри на бровах. Ефективно зробити косметичну корекцію атрофічних та гіпертрофічних рубців дуже складно, а іноді й неможливо.

Насамкінець хочеться відзначити наступне. Перманентний макіяж — це за своїм змістом дуже складна процедура та поверхове відношення з боку майстрів-коучої до професійної організації навчання, а з боку потенційних фахівців — до вибору школи чи студії, де навчатись, призводить до описаних помилок. Як наслідок – виконання процедур на непрофесійному устаткуванні, невміння застосовувати професійне обладнання, підбирати пігмент, вибирати режим роботи апарату відповідно до особливостей шкіри конкретного клієнта, невміння працювати делікатно, попереджаючи багато проблем, про які ми говорили.


Читайте також