Робота над помилками: лазерне видалення перманентного макіяжу

Рекомендації професіоналів для майстрів перманентного макіяжу

Logo

Робота з неякісним перманентним макіяжем - дуже злободенна тема, яка в усьому світі зараз набирає активних обертів. Лазерному видаленню як одному із способів коригування помилок майстрів ПМ присвячено цей матеріал

Дмитро Єрін , майстер-викладач з лазерного видалення татуювання та перманентного макіяжу, спікер конференцій (Україна)

Неякісний перманентний макіяж, який псує гарні обличчя, – дуже актуальна тема, яка зараз набирає серйозних обертів у всьому світі (і Україна не виняток, на жаль).

Сумно, але сьогодні неякісний перманентний макіяж видаляють чи виправляють не рідше, ніж роблять. Досвідчені майстри зазначають, що на практиці троє з п'яти клієнтів приходять саме на видалення чи коригування неякісного перманентного макіяжу. Раніше вивести результат невмілих дій майстрів ПМ було майже неможливо, але з появою такої послуги, як лазерне видалення татуажу , у клієнток з'явився шанс позбутися ПМ практично безвісти.

Пропоную поговорити про правильну роботу з неодимовим лазером, який не залишає рубців, на відміну своїх попередників. Апарат ефективно видаляє елементи фарбника, не порушуючи цілісність нормальної шкіри. І все ж величезна кількість клієнтів страждає від рук недосвідчених майстрів. Адже якщо ефективність проведення процедури видалення великою мірою залежить від якості обладнання, то безпека ⎼ виключно від вашого професіоналізму!

До та після лазерного видалення. Фото надані автором

Назвемо найпоширеніші помилки:

  • неправильний підбір потужності;
  • робота у фокусі;
  • багаторазова обробка одного місця;
  • обов'язковий фрост (побілення у місці впливу лазерного променя);
  • неправильний догляд після процедури ;
  • витримування недостатнього часового інтервалу між процедурами.

А тепер поговоримо докладніше про кожну з них.

Як уникнути помилок

Починати працювати треба завжди з мінімальної потужності, оскільки, розпочавши з високих потужностей на перших процедурах, ми не прискорюємо процес видалення, а навпаки, уповільнюємо.

Проводити процедуру потрібно розсіяним променем (6?8 мм), працюючи у фокусі. У разі, коли точка впливу лазера ⎼ найтонша, ми надмірно травмуємо шкіру, що очікувано призведе до небажаних результатів.

Одна ділянка татуажу обробляється лазером один раз, повторний прохід може призвести до перегріву пігменту.

Не завжди потрібно чекати на виражену реакцію шкіри (фрост), починайте орієнтуватися на больові відчуття клієнта.

Протягом 2 тижнів після процедури не можна засмагати, тиждень не відвідувати лазню (сауну), перші 2 дні не приймати гарячі ванни та душ.

Робити перерви між процедурами 1 місяць не зовсім правильно, оскільки відновлення шкіри та виведення пігменту залежить від віку та способу життя клієнта. Такий інтервал підійде молодим людям віком до 20 років. Тому рекомендую завжди використовувати універсальну формулу «вік клієнта плюс 10 днів».

Враховуючи все перераховане вище і уникнувши цих помилок, ви здатні знизити травматичність процедури і, відповідно, больові відчуття клієнта. І, звичайно, процес видалення буде максимально швидким. В результаті шкіра повністю відновлюється, і при повторній процедурі тату або перманентного макіяжу пігмент буде лягати добре.

Окремо хочеться поговорити про насадку з довжиною хвилі 532, тому що я знаю, що 90% майстрів намагаються взагалі не використовувати вищезгадану насадку, оскільки вважають її більш травматичною. На мій погляд, це неправильно! Використовувати її можна, але під час процедури ви не повинні чекати на фрост, потрібно в першу чергу орієнтуватися на больові відчуття клієнта. Якщо йому трохи боляче в процесі, то лазер робить свою справу, і за місяць ви в цьому переконаєтесь. Але, звичайно ж, при цьому ви повинні працювати на відстані ⎼ так, щоб діаметр променя був 6⎼8 мм.

Обов'язково треба попереджати клієнта про те, що червоний пігмент дуже часто в процесі видалення змінює колір на темний (сірий, чорний) і залишатиметься таким до повного видалення. Відбувається це в тому випадку, якщо до складу фарби входить оксид заліза, який при дії на нього лазера змінює валентність та колір. Така сама ситуація і з бежевим кольором, тільки він може не почорніти, а стати зеленим, і тоді, на жаль, лазер стане безсилим і доведеться вдатися до ремуверу.

Також не можна забувати про те, що червоний пігмент часто викликає алергію! Навіть якщо в момент, коли робився перманентний макіяж або тату, все було добре, то в процесі видалення реакція може виявитися. Тому я рекомендую зробити пробу, обробити мінімальну ділянку шкіри та відпустити клієнта на місяць! Якщо все гаразд, зі спокійною душею можна видалятися.

Коли реклама лазерів говорить про те, що саме цей апарат видалить тату без шрамів, опіків та травм, це, звичайно ж, просто гарні слова! Як то кажуть, вбиває не зброю, а людина, яка має в руках. Абсолютно безпечних лазерів немає. Можна найдешевшим лазером провести процедуру атравматично і, навпаки, дорогим топовим апаратом розбити шкіру в кров!

Пам'ятайте, що найкраща реклама вашої роботи ⎼ це відгуки вдячних клієнтів. Вчіться, розвивайтеся і робіть світ красивішим!

Читайте також