Видалення перманентного макіяжу: як провести процедуру ефективно
Які фактори впливають на ефективність видалення татуажу
Від чого залежить ефективність процедури видалення татуажу, скільки потрібно сеансів та які протипоказання потрібно врахувати? Поговоримо у статті
Пігмент на бровах змінив колір чи форма не відповідає пропорціям обличчя? Чи потрібно прибрати залишки старої фарби перед новим перманентом?
Видалення перманентного макіяжу – послуга, яка допомагає виправити наслідки неякісної роботи майстра. Часто це складний процес, а успішність результату процедури виведення пігменту та відновлення природного кольору шкіри залежить від певних умов.
Сьогодні фахівці з видалення татуажу пропонує два основних способи видалення перманентного макіяжу: лазерний та хімічний (з можливістю їх комбінування). Спробуємо розібратися, чого залежить ефективність видалення татуажу, як правильно розрахувати кількість сеансів і які важливо враховувати протипоказання.
Чинники, що впливають на ефективність видалення татуажу
Не завжди результат видалення залежить тільки від майстра, хоча навички фахівця і багато в чому визначають результат процедури. Але є 5 важливих факторів, які можуть істотно вплинути на якість видалення.
Склад пігменту
Діоксид титану (мінеральний барвник білого кольору), який входить до складу більшості пігментів для ПМ, є нешкідливим для організму. Але, якщо його в складі пігменту занадто багато, то згодом фарба втратить насиченість, і в шкірі залишиться біло-жовтий відтінок. Великі молекули діоксиду титану лягають щільно і перекрити або вивести досить щільно.
Якщо видаляти такий татуаж лазером, виникне інверсія кольору: білий стане сірим, але не зникне повністю. Тому з фарбами, що містять велику кількість діоксиду титану, лазером практично не працюють, а використовують для їх видалення ремувер.
Відтінок пігменту
Світлі тони – бежеві, жовті, білі – найскладніші для видалення. Вони практично не видаляються за допомогою лазера, оскільки пристрій їх не розпізнає. У кращому випадку результат видалення складно помітити, а в гіршому ви отримаєте потемніння кольору, який мігрує у брудно-зелений або сірий. Саме з цієї причини майстри попереджають, що не варто робити камуфляж старого татуажу світлими квітами, адже потім видалити пігмент буде дуже складно. Для видалення тілесних відтінків використовують методи хімічні.
Виводити темні тони набагато простіше.
Глибина та щільність введення пігменту
Чим більш насиченою фарба і чим глибше вона була введена, тим складнішим буде процес видалення ПМ. Щоб досягти ефективності видалення глибокого ПМ, потрібно провести довгу, копітку роботу. У такій ситуації клієнту потрібно відвідати сім і більше сеансів.
Глибоким укладанням пігменту «грішили» старі роботи. Також недосвідчені майстри, працюючи неправильно, можуть убити пігмент надто глибоко.
Сучасні техніки дозволяють працювати поверхнево, що, за потреби, дає можливість легко позбутися пігменту в шкірі. Наприклад, пудрові брови можна видалити лазером всього за 1-2 сеанси, а за 2-3 сеанси вивести пігмент на губах, опрацьованих в акварельній техніці.
Давність процедури
Старий татуаж, який має схильність виходити у світлі, зелені або жовті відтінки, видаляти максимально складно. Для таких випадків також рекомендується використовувати ремувер.
Колір та вік шкіри
Видаляти пігмент лазером найлегше на світлій шкірі. Шкіра смаглявого відтінку поглинатиме енергетичний промінь, що знизить ефективність та автоматично збільшить кількість процедур.
У віковій шкірі обмінні процеси уповільнюються. Особливо, якщо на ній залишилися рубці після невдалих процедур. Тому потрібно більше сеансів для повного виведення кольору. Молода шкіра, швидше регенеруючись, прискорює процес виведення фарби та загоєння.
Як визначити кількість сеансів?
Лазер або ремувер дають швидкий, але не миттєвий ефект, а перераховані вище фактори впливають на загальну кількість сеансів. Попередньо визначити кількість процедур не можна. Перед початком видалення майстер має оглянути шкіру, оцінити її стан, вивчити глибину введення пігменту. Тільки потім можна орієнтовно визначити обсяг майбутньої роботи, іноді достатньо 2-3 процедур, в інших випадках - більше 7-8.
У процесі видалення, враховуючи індивідуальну реакцію організму, майстер може змінити кількість процедур. Інтервал між сеансами повинен становити щонайменше 4 тижнів, залежно від швидкості загоєння шкіри.
Ефективність сучасних способів виведення татуажу досягає 98% за умови правильного вибору методу видалення та грамотної роботи майстра.