Як відкрити салон краси: поради експерта та помилки новачків

Беремо на озброєння

Logo

Разом з експертом знаємося, як відкрити власний салон краси і з чого варто починати новачкові-бізнесмену.

Сергій Нижельський, бізнес-тренер, коуч

Які зміни зазнає салонний бізнес останнім часом?

На мою думку, салонний бізнес змінюється не на краще. Багато салонів переходять на систему оренди крісел, що ламає взагалі поняття сервісу, оскільки дотримуватись його в таких умовах неможливо. Також бізнес псують люди, які приходять до нього без будь-яких знань, але з метою одразу отримати більший прибуток. Вони вносять у систему хаос, обіцяючи майстрам те, що їм можуть дати.

З позитивного – успішний розвиток деяких франшиз, а також бажання власників покращити якість сервісу, стати кращим, цікавішим, затишним. Усі намагаються чимось здивувати клієнта, і це чудово.

З чого варто розпочинати відкриття власного салону?

Насамперед я рекомендую найняти експерта, який розуміється на питаннях бізнесу і поставить вам правильні питання. Ще перед відкриттям власної справи важливо розуміти, що ти відкриваєш, навіщо чого чекаєш від цього бізнесу, якими будуть твої клієнти, що хочеш отримати в результаті. І залежно від відповіді ці питання потрібно вибудовувати концепцію, шукати приміщення, створювати канал комунікації тощо.

На жаль, у нашій країні все робиться навпаки. Не кожен власник розуміє, що бізнес – це системність, певні правила його ведення, ризики та загрози.

Навіть годинна консультація дасть новачкові-бізнесмену дуже багато. Як мінімум, він зрозуміє, чого робити не потрібно і як уникнути помилок. Після консультації йому стане зрозуміліше, на чому варто фокусуватись, на що варто звернути особливу увагу і що робити далі.

Які помилки найчастіше роблять бізнесмени-початківці?

По-перше, новачки, як правило, очікують на величезний прибуток буквально з першого місяця роботи. Вони вкладають великі гроші та очікують швидкого повернення цих інвестицій.

Другою поширеною помилкою є неправильне ставлення до роботи, з яким приходять у бізнес власники. Наприклад, ставляться до своїх підлеглих як до дітей, допомагають їм у всьому, дивляться в рот і забувають про свою функцію керівника.

Третя помилка – відкриття бізнесу без стратегії розвитку. У цьому випадку розвиток відбувається хаотично, в нього вкладаються великі гроші, але це не дає бажаного результату.

І остання поширена помилка – бажання отримати емоційне задоволення від бізнесу. Спочатку про це взагалі не варто думати, тому що весь час і сили йдуть на процес вибудовування цього бізнесу.

Яку роль відіграють соціальні мережі у просуванні салонного бізнесу?

Якщо салон зацікавлений у розвитку, обійтися без соціальних мереж неможливо. Соцмережі – це must have. Якщо тебе немає у соціальних мережах – тебе немає ніде.

Я також хочу акцентувати увагу на важливості ведення власних облікових записів майстрами, щоб підвищувати рівень впізнаваності та професіоналізму. Також ведення соцмереж прокачує вміння спілкуватися з клієнтами. Якщо майстер не веде робочі сторінки в соцмережах, він залишатиметься на певному рівні і його обходитимуть конкуренти.

Для розвитку в beauty-індустрії канал для просування номер один – це Instagram. Важливо використовувати всі можливості, щоб розвивати свій бізнес: публікувати красиві фото, ставити хештеги, спілкуватися з клієнтами.

Також я вірю в такий канал комунікації, як Telegram, зараз він також набирає обертів. За допомогою цього месенджера легко і просто доносити всю інформацію про новини та акції в салоні, а людині зручно зайти в потрібне листування та знайти все необхідне. Але тут важливо розуміти, що контент в Telegram є особливим і він відрізняється від наповнення в соцмережах. Але якщо у вас вийде вести канал у Telegram правильно і постійно зацікавлювати клієнтів, то ефективність буде набагато вищою, ніж від просування в інших соціальних мережах.

Що ви можете побажати бізнесменам?

Бажаю вам поваги до місця, яке ви створюєте, терпіння щодо результату, який хочеться отримати, та поваги до праці – своєї та майстрів, які працюють разом з вами.

Читайте також