Вікторія Арабаджі: як перетворити улюблену справу на успішний бізнес
Відповідає топ-майстер
Разом з Вікторією Арабаджі розуміємо, як nail-майстру стати не просто чудовим фахівцем, а й власником beauty-бізнесу, який приносить добрий дохід.
Вікторія Арабаджі , член журі онлайн-змагання Pro Beauty Battle: Nails , засновник студії нігтьового сервісу та школи манікюру NAILMANUFACTURA, суддя-старійшина чемпіонату України ABC, nail-інструктор та автор універсальної техніки манікюру фрезами. Під час прямого ефіру на сторінці Pro Nails ми розмовляли з Вікторією про запуск власного бізнесу та секрети, які допоможуть досягти успіху. Топ-майстер поділилася власними думками, висновками та лайфхаками, про які ми вам розповімо.
На якому етапі роботи вам спало на думку ідея відкрити власний бізнес? Із чого ви почали?
То була не думка, а ціла мрія, яку я здійснила. Одного дня я побачила приміщення, яке ідеально підходило для моєї мети і стало своєрідним поштовхом. Найближчим часом ми з чоловіком склали бізнес-план, усі прорахували, щоб наші очікування відповідали реальності. І вирішили куштувати!
Більше того, на той момент мені вже дуже хотілося вийти за рамки просто пилю. Вже були досвід та знання, якими мені хотілося ділитися з людьми. Тому я вирішила відпустити свою щоденну роботу, а точніше, передати її до рук справжнім професіоналам, щоб більше часу навчати, приділяти бізнесу та процесу керівництва.
Які етапи під час запуску бізнесу виявилися найскладнішими?
Найскладнішим етапом став підбір персоналу. Незважаючи на те, що я навчала своїх майстрів, знайти тих, хто працює красиво, спокійно, акуратно, без казусів – не так і просто. Досить часто через брак кадрів мені доводилося самій працювати з клієнтами, тому частково страждали на організаційні та бухгалтерські процеси. Але це мій особистий досвід, який дозволив мені вирости у цій справі. І ось через два з половиною роки я можу сказати, що бізнес повністю оптимізований, все працює як годинник.
Що може допомогти майстру створити власний бренд та бізнес?
Якщо майстер хоче зарекомендувати себе як бренд, йому важливо відвідувати ознайомчі семінари, майстер-класи провідних майстрів, різноманітні виставки хоча б раз на два місяці, онлайн чи офлайн. Це допоможе фахівцю вийти за рамки свого комфорту та побачити зовсім інший світ. Беріть участь у чемпіонатах, проявляйте себе, дивіться майстер-класи та прямі ефіри онлайн – їх зараз величезна кількість. Це дуже довгий шлях, але реальний, який я рекомендую проходити всім nail-майстрам.
Чи варто пройти якісь курси бізнесу, перш ніж починати щось своє?
Звичайно ж, пройти курси можна, але найцінніший завжди особистий досвід – на ньому ви і будуватимете свій бізнес, своє дітище.
Наскільки важливою є унікальна концепція бізнесу? Адже зараз часто можна почути, що всі вже відкрили до нас, навіщо витрачати сили та енергію.
Зараз справді досить складно придумати щось абсолютно нове та унікальне – як кажуть, все вже придумано до нас. Залишається тільки брати та діяти! Визначтеся з концепцією – і йдіть наміченим шляхом. Саме так дію я, вигадуючи щось нове вже у процесі роботи.
Щоб дізнатися більше, дивіться повний спільний прямий ефір Pro Nails та Вікторії Арабаджі.
Читайте також
- Kodi Professional оголошували про запуск франшизи брендових beauty-салонів
- Відповідаємо: як майстру манікюру протягом місяця збільшити клієнтську базу?
- Як відкрити салон краси: поради експерта та помилки новачків
- Cтаття Как запустить успешную школу маникюра и педикюра? доступна російською мовою,
- Cтаття Как выбрать школу маникюра: советы, которые работают доступна російською мовою,
- Cтаття Чистота в салоне: как мотивировать сотрудников ее соблюдать? доступна російською мовою,
- Cтаття Как уйти в отпуск и не растерять клиентов: советы мастерам маникюра доступна російською мовою,