Типи клієнтів салону краси: як із ними працювати?
І до чого бути готовими
Можна виділити п'ять типів клієнтів салону краси, яких можна розпізнати за зовнішніми ознаками. Перед майстром манікюру стоїть завдання передбачити їхні пріоритети, а передбачити – значить перевершити всі очікування.
Тип 1. Принци та принцеси
Це дівчата і чоловіки, які віддають перевагу у більшості або комбінації всіх відтінків рожевого, бежевого, квіткові принти, тематику комах. Дівчата – майже завжди з довгим волоссям, чоловіки – найчастіше з подовженими стрижками. Волосся часто світлих відтінків, з легкою хвилею. Прикраси та аксесуари – округлі форми (банти, квіти, довгі сережки).
Представники цього типу віддають перевагу регулярності. Такі клієнти будуть постійними у гарному бізнесі, оскільки вимагають постійного догляду за собою. Вони не завжди дивляться на склади/якість надання послуги. У виборі керуються емоціями. Даний типаж легко йде на контакт, але догодити таким клієнтам не завжди вдається. Наприклад, у вас в арсеналі може не знайти певного відтінку лілового серед лакових покриттів. Або на один міліметр коротше підстрижена чубчик.
Працюючи з представниками даного типу, завжди потрібно уточнювати всі нюанси, при цьому не давати великого вибору: «У нас є три відтінки, який з них вибираєте?», «Я зроблю зріз чубчика трохи довшим, а потім ми підрівняємо до бажаного». Представники цього типу клієнтів мешкають у Європі, але найбільше їх саме в Україні. Належать до поколінь X та у меншій кількості до Y.
Тип 2. Діти природи
Основний принцип цих людей – комфорт. Вони ніколи не зможуть закувати себе у вузьку сукню чи строгий костюм. Яскрава кольорова гама не для них. Гармонія з природою, відтінки сірого, коричневого, зеленого та бежевого доповнять їхній внутрішній світ.
Велику увагу приділяють якості, складу, функціональності, практичності. Ці люди одразу розкажуть вам про проблему. Найчастіше роблять стандартні процедури. Манікюр із прозорим покриттям. Звична стрижка та практично відсутній макіяж. Більше уваги приділяють стану здоров'я. Не люблять експериментів!
На контакт йдуть, якщо доносити інформацію чітко по темі, що їх цікавить. Слухають поради, якщо майстер наводить аргументи та вказує на практичність. «Якщо ви не хочете покриття у манікюрі, я пропоную нанесення системи IBX, оскільки її не видно на нігтях. Воно не вимагає зняття, натомість фантастично зміцнює нігтьову пластину». Звикають до одного майстра, не піддають себе незвіданим випробуванням. Клієнти цього типу – населення Франції, Німеччини, рідше зустрічаються в Україні та Росії. Належать до поколінь X і трохи менше за Y. Охоплюється частина покоління Z.
Тип 3. Stars
Ексклюзивність – ось що головне. Відомі бренди, лімітовані колекції – їм важливо мати те, що може придбати лише вузьке коло людей. Найчастіше такі люди здатні витратити на послугу суму не за своїм бюджетом заради тієї самої ексклюзивності. Люди епатажу, які не бояться поглядів, їм подобається привертати до себе сторонню увагу. Носять найяскравіший одяг. Люблять насичені кольори. Такі клієнти часто вважають себе експертами у всьому. Їм не можна радити, довго презентувати послуги/товари, розповідати про тенденції моди. Їхня позиція: я сам знаю, що мені потрібно, я – експерт!
З представниками типу 3 необхідно спілкуватися, використовуючи факти, цифри та компліменти: "Цю процедуру роблять тільки у нас", "Ексклюзивно для вас ми відклали саме цей модний колір".
Це часті та постійні клієнти у гарному бізнесі, як і принци та принцеси. Регулярний догляд та приголомшливий вигляд. Контактувати з ними вперше дуже складно, тому краще розпочати розмову із правильних питань, потім уточнювати: «Я правильно вас зрозуміла, ми робимо…?». Тільки за позитивної відповіді можете приступати до процедури. Вибір зупиниться на тому, хто підтримуватиме хвилю ексклюзивності. Лише завдяки власному всебічному постійному розвитку можна потрапити до групи таких людей та завоювати довіру цього клієнтів. Належать вони до поколінь X та Y. За рахунок тривалого обмеження у своєму самовираженні поширені майже лише в Україні та Росії.
Тип 4. Консерватори
Представники цього типу нейтрально ставляться до моди. Досить впевнені у собі люди. Згідно з бюджетом, обирають найвищу якість. Гардероб поєднується за колірною гамою. Макіяж завжди стриманий. Стрижка чи зачіска, колір волосся одноманітні. Тут краще не експериментувати. Схиляти до змін можна лише поступово, крок за кроком. Колір покриття у манікюрі варіюється з трьох тонів – нейтральний, червоний, відтінки темного.
Консерватори – справжні поціновувачі професіоналізму. У виборі звертають увагу на найвищу якість та швидкість. Вони дуже цінують свій час та поважають час інших, тому рідко спізнюються. У разі запізнення, будьте впевнені, вони зробили все можливе, щоб уникнути цього. Обурена особа майстра може дуже вплинути на подальше відвідування салону. Не люблять розмови ні про що. Прислухатимуться до аргументованих порад і пропозицій. Перед тим, як запропонувати щось, розкажіть про функціональність: «У вас дуже суха шкіра рук. Оскільки сьогодні має бути важливий захід, пропоную зробити процедуру зволоження».
Такий покупець тривалий час звикає до майстра, ніби тестуючи його. Але якщо звик – це майже назавжди. Представники даного сегмента зустрічаються у кожному з поколінь (X та Y, менше Z). Поширені майже в кожній нації більшою чи меншою мірою. Люди бізнесу – це саме про них!
Тип 5. Беззмінний тінейджер
Часто про цей тип можна судити з статури. Все сказано у назві. Крихка статура, низький зріст, зазвичай фігура-прямокутник, коротка стрижка. Манікюр віддають перевагу натуральному, до важливих подій йдуть на яскраві покриття або дизайн. Віддають перевагу напівспортивному або класичному з яскравими аксесуарами стилю одягу (наприклад, оранжеві окуляри). У салоні тінейджер – рідкісний і вимираючий гість, оскільки весь бізнес побудований для представників типажів 1 та 3. Це вводить у дискомфорт тінейджерів. За своєю поведінкою та перевагами вони схожі з консерваторами.
Вибирають найвищу якість, доступну їхньому бюджету, а також цінують професіоналізм. Звертають увагу на натуральність складу. З клієнтами цього типу можна експериментувати, але за умови, що вони вам довіряють. Із задоволенням вислухають усі принади процедур та будь-яку презентацію. З ними легко спілкуватися. Контакт встановлюється швидко, адже вони не такі строгі та холодні, як консерватори. Представники даного типажу завжди підкреслюють свою мініатюрність: «Я ж не двометрова модель, щоб носити кучері до пояса». Негатив висловлюють через перебільшення, проте великим плюсом вважається той факт, що вони чітко розуміють, чого хочуть. Такі клієнти зустрічаються у країнах Європи (Англія, Франція), але найбільше проживає у країнах Азії. Згідно з тенденцією, це підростаюче покоління Z.
Саме на представників покоління Z ми повинні орієнтувати beauty-бізнес у найближчі 10-15 років. Це прототип майбутнього! В умовах повсякденності залишилося не так багато часу для роздумів. Пора діяти! Наше завдання – зрозуміти:
- Що бажають бачити люди майбутнього?
- Як їх залучити?
- Що їм цікаво у beauty-індустрії?
Експерти: Дарина Вєтрова, Тетяна Баюшкіна
Першу частину матеріалу про сервіс у салоні краси ви можете прочитати тут .
Читайте також
- Як відкрити салон краси: поради експерта та помилки новачків
- Cтаття Как мотивировать мастеров соблюдать чистоту в салоне: метод поощрений доступна російською мовою,
- Cтаття На заметку: сервис в салоне красоты согласно теории поколений доступна російською мовою,
- Cтаття Чистота в салоне: как мотивировать сотрудников ее соблюдать? доступна російською мовою,