Інноваційні препарати та світові бестселери, доступні в Україні
Патогенетичний підхід у лікуванні целюліту та «жирових пасток»
Якщо з обличчям все складно і необхідно враховувати вікові зміни в декількох шарах шкіри — поверхневому і глибокому жирі, мімічних м’язах і черепі, то з фігурою набагато простіше. Тут все вирішує підшкірний жир, який є однією з найбільших за площею та об’ємом тканин в організмі людини та складає 15-20% маси тіла у чоловіків та 20-25% маси тіла у жінок.
Тетяна Єпіфанцева, мікрохірург, дерматовенеролог, косметолог, сертифікований тренер Sinclair Pharma, сертифікований тренер міжнародного класу EMET Medicine
Саме стан підшкірного жиру найчастіше призводить або до появи додаткових небажаних контурів — жирових пасток, або до появи порушення рельєфу шкіри за типом «апельсинової кірки», тобто целюліту. Жирова пастка — це гіперплазія підшкірного жиру, тобто збільшення кількості адипоцитів, целюліт — це гіпертрофія підшкірного жиру, тобто збільшення адипоцитів у розмірі. І це найчастіші види змін підшкірно-жирової клітковини у косметологічній практиці.
Відповідно, препарати, які ми використовуємо для ін’єкційної корекції цих змін підшкірного жиру, повинні враховувати патогенез розвитку цих змін. Ін’єкції ліполітиків в косметології включають процедури, спрямовані на зменшення обʼєму підшкірного жиру шляхом введення сполук, які так чи інакше діють безпосередньо на жирову тканину або жировий обмін в адипоцитах. Ці сполуки умовно діляться на дві групи: «прямі ліполітики», або коректніше адипоцитолітики, до яких належать фосфатидилхолін і дезоксихолат натрію, які руйнують жир в жирових пастках, а також «непрямі ліполітики», в цю групу входить теофілін, кофеїн, L-карнітин, ліпаза, піруват кальцію, йохимбін, екстракт артишоку тощо — вони не руйнують жир.
Наукова назва целюліту — гіноїдна ліподистрофія. Цей стан можна описати трьома основними характеристиками: гіпертрофія підшкірного жиру (збільшення об’єму адипоцитів), порушення мікроциркуляції і ущільнення сполучної тканини.
Дія існуючих сьогодні методів та ін’єкцій «непрямих ліполітиків» спрямована на те, щоб спробувати вирішити окремі симптоми, тобто або поліпшити кровопостачання, або стимулювати зменшення об’єму жирових клітин, або зруйнувати перетинки сполучної тканини в підшкірному жирі.
Ми розуміємо, що для досягнення гарного результату бажано дотримуватися патогенетичного підходу в корекції будь-яких станів обличчя і тіла. Тому зараз є один із інноваційних засобів ін’єкційної корекції в лікуванні целюліту — це препарат ALIDYA®.
Патогенетичне лікування целюліту
Що таке ALIDYA®?
Це перший ін’єкційний препарат, медичний виріб III класу, спеціально призначений для профілактики та патогенетичного лікування гіноїдної ліподистрофії (целюліту). Це підтверджують дослідження, проведені професором Паскуале Мотолезе, який визначив основу патогенеза, тобто розвитку целюліта — це наявність та накопичення позаклітинних токсичних іонів в області стегон, сідниць і колін, та їх ключову роль у виникненні симптомів целюліту: гіпертрофії підшкірного жиру, порушення мікроциркуляції і ущільнення сполучної тканини, що зовні проявляються порушенням мікрорельєфу шкірних покривів за типом апельсинової кірки.
Перший і єдиний ін’єкційний засіб розроблений спеціально для профілактики та патогенетичного лікування гіноїдної ліподистрофії (целюліту).
Дія ALIDYA® проявляється в патогенетичному впливі на ці токсичні речовини за рахунок наявності особливих інгредієнтів: поліамінокислотного гелю, α-D-глюкопіранозіл-(1,4)-D-глюкопіранози та натрієвої солі етилендіамінтетраоцтової кислоти. Ці інноваційні інгредієнти призводять до солюбилізації і видалення цих позаклітинних токсичних елементів, а також до патогенетичного відновлення нормального клітинного гомеостазу в сполучній тканині, системі мікроціркуляціі та адипоцитах, що клінічно проявляється поліпшенням стану тканин. Цей метод ми можемо використовувати за наявності першої та другої стадії целюліту з високою ефективністю та пролонгованим результатом.
До та після ALIDYA®
До та після ALIDYA®
Коли ми маємо «жирові пастки» — гиперплазію підшкірного жиру, тобто збільшення кількості адипоцитів, то треба використовувати ін’єкції адипоцитолітиків. Ін’єкційний адипоцитоліз призводить до деструкції підшкірної клітковини та руйнування жирових клітин у зоні введення препарату за допомогою природних детергентів — фосфатидилхоліну та дезоксихолату натрію. У сучасних порівняльних клінічних дослідженнях показано, що ефект редукції та руйнування жирової тканини після введення фосфатидилхолін/дезоксихолату натрію або тільки дезоксихолату натрію практично однаковий, тому в даний час робиться висновок про провідну роль дезоксихолату натрію в ін’єкційному адипоцитолізі.
При введенні в підшкірну жирову клітковину дезоксихолату натрію в місцях ін’єкцій негайно розвивається дозозалежний лізис адипоцитів у рамках некрозу жирової тканини з наступною редукцією жирової тканини. Процес супроводжується лімфомононуклеарною інфільтрацією, активним фагоцитозом фрагментів зруйнованих клітин та жирових крапель макрофагами. Що важливо? Це те, що, крім адипоцитолізису, може відбуватися і лізис клітин інших тканин — сполучної, м’язової та судинної, оскільки чутливістю до дії дезоксихолату натрію, за даними досліджень, мають також фібробласти, міоцити та клітини ендотелію судин.
Безпечне усунення жирових відкладень. Безопераційна альтернатива ліпосакції
Чим відрізняється ін’єкційний адипоцітолізіс з AQUALYX®?
Це селективне безпечне руйнування жирової тканини в «жирових пастках» без лізису клітин інших тканин — сполучної, м’язової та судинної, тому що активна речовина AQUALYX® в низький концентрації (0,75% дезоксихолату натрію) покрита двома гідроксильними сполуками галактози, що забезпечує оптимальне зв’язування активної речовини з гідрофільними рецепторами мембрани жирових клітин та поступове вивільнення діючої речовини.
Дослідження по AQUALYX® показали високу вибіркову ефективність активної речовини щодо адипоцитів.
До та після AQUALYX®
Таким чином препарат СЕЛЕКТИВНО та КОНТРОЛЬОВАНО впливає на жирову тканину з мінімальним ризиком отримання побічних ефектів.
До та після AQUALYX®
Зараз для ін’єкційної корекції двох найчастіших видів змін підшкірно-жирової клітковини у косметологічній практиці (гіноїдної липодистофії — «целюліту» та локальних жирових відкладеннях при нормальному індексі маси тіла — «жирових пастках») ми маємо два інноваційні препарати від італійської компанії Marllor Biomedical — ALIDYA® та AQUALYX®.
Компанія EMET є єдиним офіційним дистриб’ютором препаратів ALIDYA та AQUALYX в Україні.
Не піддавайте загрозі здоров’я пацієнтів та свою репутацію! Купуйте препарати ALIDYA та AQUALYX лише у офіційного представника та не наражайте на небезпеку себе та своїх клієнтів. Пам’ятайте, що здоров’я пацієнтів та ваша репутація — безцінні!
Читайте також
- Целюліт і методи об’єктивного аналізу: на чому зупинитися?
- Програми корекції фігури: мікрострумова терапія
- Целюліт: що необхідно враховувати при виборі тактики лікування?
- Анатомія сполучної тканини: таємне стає явним
- Корекція целюліту: чому монометодики є малоефективними
- Різновиди жирових деформацій і методи їх корекції