Logo

«Не ускладнюй»: мікс навчання та приємного відпочинку в колі колег

Коли щось пішло не так: які дії лікаря під час виникнення ускладнення

2025-04-13
Logo

10 квітня у Києві, у Freedom Event Hall відбувся дуже незвичайний професійний захід у сфері косметології та естетичної медицини — Funference під назвою «Не ускладнюй», організаторами якого виступили Група компаній ESTET та Академія МАР.

Що таке Funference? Це похідна від слів Fun + Conference, значення яких усім зрозуміле. Захід став збалансованим міксом навчання та елегантного відпочинку, на якому слухачі отримували професійну практичну інформацію від лідерів думок галузі в розслабленій атмосфері гумору, музики та приємного спілкування. І навіть сніг, який у цей квітневий день раптом вирішив надолужити свою відсутність взимку, не зміг зіпсувати святковий настрій учасників конференції.

Article Image

«Не ускладнюй» — це закритий захід, доступний винятково для спеціалістів, запрошених компаніями-партнерами, від чого учасники почувалися обраними. Професійна інформація «споживалася» під приємну музику та шампанське.

Article Image

Цього року хедлайнерами події стали відомі досвідчені лікарі естетичної медицини та багаторічні спікери професійних івентів Олександр Туркевич, Людмила Безпалько та Роман Школьний, які виступали у форматі стендапу.

Назва конференції «Не ускладнюй» говорила сама за себе: спікери розповідали про випадки ускладнень від естетичних процедур, ділилися реальними клінічними кейсами зі своєї практики. Впродовж 5 годин слухачі розглянули солідний обсяг вкрай важливої інформації про шляхи вирішення ситуацій, коли щось пішло не так…   

Програма івенту складалася з чотирьох сетів. 

Сет 1 присвячувався роботі з колагеностимуляторами, філерами та токсинами. Як працювати з ними безпечно? Що робити, коли виникла гіперкорекція/гіпокорекція або ще гірше — судинні та імунні ускладнення? Говорили також про міфи та реальність застосуванні цих препаратів, існуючі тренди.

У сеті 2 спікери приділили увагу надпопулярним нині екзосомам, а також біоревіталізантам, мезотерапії та PRP. Що не працює, а що дозволить отримати бажаний результат? Яких реальних ефектів і за рахунок чого можна досягти? Які можливі ускладнення там, де ніхто не чекав? Говорили про гіперочікування та агресію маркетингу, розмірковували про нові тренди та антитренди.

У сеті 3 розмова велася про вплив лазерних та радіохвильових методик, а також кислот. Цьому сету був присвячений гумористичний епіграф: «Ну, кажіть чесно, ви теж інколи дивитесь на свої протоколи і думаєте: «А ми точно лікуємо людей, а не збираємо бомбу?».  Спікери обговорювали пілинги з вмістом фенолу, ТСА та гідроксикислот. Розмірковували про апаратні методики: чи справді вони — потужний довготривалий тренд чи данина моді? Яким процедурам віддати перевагу при роботі з гіпертрихозом, рубцями, пігментацією, зморшками, дряблістю шкіри тощо? Що можна робити, а що за червоною лінією?

Сет 4 був присвячений різним аспектам робот з пацієнтами. Говорили про їх запити: як привести очікування к реальному погляду на можливості методики? Які дії лікаря під час виникнення ускладнення? Що треба робити: захищатися, виправдовуватися, співпрацювати? Чого і коли треба навчати пацієнта?

Тож, як бачимо, програма конференція була насичена унікальною прикладною інформацією, яку вже завтра можна використовувати у своїй роботі.

Ведучою івенту була талановита стендап-зірка Ірина Сопонару. Вона не лише дала кілька гумористичних номерів, аби слухачі могли трошки розслабитися між сетами.

Частина обговорення професійних тем пройшла у вигляді консультації умовної клієнтки, коли ведуча розпитувала спікерів щодо можливостей тієї чи іншої методики. А присутні у залі фахівці, слухаючі відповіді «клієнтці», згадували теоретичну базу: який вид лазеру які задачі вирішує, в які шари ін’єкціюється той чи інший препарат за певної процедури, на яких зонах небезпечно проводити певні методики.

Завершував конференцію музичний сет — його сюрпризом став гурт GLOSS band, під пісні якого учасники конференції з задоволенням танцювали.

Читайте також