Ліфтинг обличчя: відновлюємо пружність шкіри

Процедури для збереження молодості шкіри

Logo

Розглянемо одні з найпопулярніших апаратних методів у косметології – мікрострумову терапію та іонофорез. Основні їхні переваги – простота, безболісність і відносна безпечність для клієнтів.

Мікрострумова терапія для обличчя спрямована на стимуляцію клітин дерми та підшкірних шарів електричним струмом з надмалою амплітудою (40-600 мкА) і частотою від 0,1 до 500 Гц. Вплив на тканини – м’який та делікатний, стимуляція м’язів – менш інтенсивна, ніж під час інших процедур електроімпульсного впливу. Під час процедури активізуються процеси метаболізму, що відбуваються в клітинах, покращується робота кровоносних судин, прискорюється мікроциркуляція крові, струм лімфи і синтез речовин, що сприяє регенерації тканин. Всі ці процеси позитивно впливають на епідерміс і дерму, призводять до зменшення набряклості. Особливо вплив мікрострумів помітний на старіючій шкірі.

Для мікрострумової терапії використовують переважно гелі або розчини, до складу яких входить один або кілька препаратів, здатних під дією струму розпадатися на іони та проникати в шкіру.

Мета, яку ставить перед собою косметолог при проведенні МТ, обумовлює вибір техніки проведення процедури. Також залежно від завдань лікування обираються електроди для проведення мікрострумової терапії, бо кожен їхній вид має власне призначення. Так, пересувні конічні, сферичні й інші металеві електроди призначені для процедур на обличчі, шиї, ділянки навколо очей. Вони мають досить велику площу контакту з поверхнею. Такими електродами працювати зручніше зі складами у формі гелю, оскільки їх наносять лише на шкіру. Пересувні електроди з ватними паличками застосовуються для обличчя, шиї, ділянки навколо очей і призначені для роботи з розчинами та лосьйонами. Недолік цих електродів – порівняно невелика площа контакту зі шкірою.

Електроди-рукавички рекомендуються до застосування, якщо необхідно обробити велику площу тіла, шиї або обличчя. 

Мікрострумова терапія чудово поєднується з іншими методами, спрямованими на боротьбу за відновлення пружності шкіри, цілком безпечна і не передбачає відновлювального періоду. 

Іонофорез

Ще одна методика, принцип дії якої заснований на омолоджувальному впливі струмів, –  іонофорез. Ця апаратна процедура поєднує лікувальну дію гальванічного струму і введеної з його допомогою лікарської речовини. Дія іонофорезу спрямована на стимулювання природного вироблення колагену й еластину, покращення метаболізму клітин, прискорення відновних процесів і виведення продуктів обміну. 

Особливості методу: 

  1. Відсутність ушкодження і деформації тканин. 
  2. Безболісність. Пацієнт може відчувати лише легке печіння або поколювання під електродами.
  3. Більша активність діючої речовини в іонізованому стані, тому доза іонізованої речовини може бути значно меншою, ніж при ін’єкційному введенні.
  4. На відміну від ін’єкційного способу, не відбувається введення в тканини розчинника, що майже виключає місцеві розлади кровообігу та алергічні реакції. 
  5. Поєднаний вплив речовини та струму.

Під час іонофорезу використовують електроди різної полярності (прямої або зворотної) та різноманітні препарати й засоби для догляду за шкірою обличчя, шиї, декольте, а також для догляду за шкірою тіла. З метою підвищення тонусу шкіри найчастіше використовують засоби з вмістом гіалуронової кислоти, вітамінні, мінеральні склади, грязьові препарати.

Під дією іонофорезу навіть найбільш несприйнятлива шкіра насичується поживними речовинами і відповідно реагує: розгладжуються дрібні зморшки, висвітлюються пігментні плями, поліпшується тонус та еластичність, зменшується сухість шкіри.

 

Читайте також