RF-ліфтинг + інʼєкційні методи: успішне поєднання

Програми anti-age з пролонгованим ефектом

Logo

Метод RF-ліфтінг - популярний засіб боротьби зі старінням в програмах anti-age. Розглянемо досвід поєднання апаратної процедури з інʼєкційними методами задля досягнення пролонгованого ефекту.


Марина Вашкевич , лікар-дерматолог (Канада)


Акценти у програмах anti-age

Старіння шкіри є частиною біологічного процесу старіння всього організму та регулюється тими самими законами. Оскільки шкіра безпосередньо пов'язана із зовнішнім середовищем, то в ній раніше, ніж в інших органах, виявляються регресивні зміни. Внаслідок вікового прогресуючого зниження рівня естрогенів виникає процес глікозування білків (колагену та еластину). Порушується баланс між синтезом нових колагенових волокон та руйнуванням старих під дією ферменту колагенази. З віком колагеназа втрачає свої властивості через блокаду самого ферменту та утворення колагенових димерів. Ці димери не піддаються розщепленню колагеназою, накопичуються в дермі та гальмують утворення нових колагенових волокон. В результаті волокна колагену зшиваються, погано зв'язують воду, тому шкіра стає більш сухою та менш пружною.

Основна мета терапії у програмах антистаріння – зволожити всі шари шкіри та «виростити» новий колаген. Найбільш результативним препаратом, що застосовується для зволоження, як відомо, є гіалуронова кислота. Бустерів неоколагенезу існує безліч: це і природні, і хімічні препарати. Безумовним лідером тут, звичайно ж, є препарати гіалуронової кислоти, а також апаратні методики, що отримали в останні роки широке поширення.

Для стимуляції неоколагенезу у своїй практичній діяльності я широко застосовую мезотерапію та біоревіталізацію перед курсом проведення процедур радіохвильового ліфтингу, чергую радіохвильові процедури з мезотерапією та біоревіталізацією і призначаю ін'єкційні методики як підтримуючий курс після серії радіохвильових.

Розглянемо докладніше принципи, механізм та особливості поєднаного проведення радіохвильових процедур із процедурами біоревіталізації та мезотерапії.

Важливі умови

Радіохвилі досить агресивно впливають на дерму, нагріваючи її. Теплова дія радіохвиль, обумовлена поглинанням енергії переважно магнітного поля з частотою від 0,8 до 2,4 кГц, призводить до термоефекту в глибині тканин. Усередині тканин утворюється величезна, незрівнянна з виробленим низькочастотними коливаннями кількість тепла. Це саме той випадок, коли в біологічній дії фактора кількість переходить у якість. Наслідки цього теплового впливу такі:

  • руйнування колагенових зшивок, внаслідок чого ми отримуємо негайне покращення еластичності шкіри та її ущільнення;
  • посилений синтез колагену І та ІІІ типів, що призводить до ремоделювання шкіри.

Проте проведення RF-процедур вимагає дотримання певних умов. Насамперед, важливо зберегти у здоровому стані зовнішній гідроліпідний бар'єр шкіри. Епідерміс у процесі проведення процедур залишається інтактним, але суха шкіра має великий опір у порівнянні з зволоженою. Відповідно знижується глибина проникнення радіохвиль. А значить, всі мезотерапевтичні програми, які ставлять однією зі своїх цілей підтримання досить інтактним та зволоженим зовнішнього шару шкіри, є дуже виправданими.

Існують різні стратегії зволоження поверхні шкіри. При терапевтичних процедурах активні речовини наносяться безпосередньо на поверхню шкіри. При процедурах мезотерапії частина препарату також залишається на поверхні шкіри. Отже, для зволоження епідермісу обидві стратегії можливі. Головне – це активні компоненти, які доцільно застосовувати із цією метою. До них належать препарати гіалуронової кислоти, молочної кислоти, амінокислотні комплекси, мінерали. З цією метою я використовую препарати «Гіалуформ мезоліфт» 1,8% та 2,5%, Cytocare, Revitacare, Caviar, Colеlast Complex.

В останні роки в ужиток фахівців увійшов термін «пожирач гіалуронової кислоти». У цьому випадку йдеться про клієнтів, у яких навіть застосування стабілізованої ГК не дає пролонгованих результатів.

Відповідно до фізичних формул, що дозволяють прогнозувати прогрів дерми до 40-43 градусів і, як наслідок, процеси денатурації колагену, а також активації фібробластів для синтезу нового колагену I та III типів, рівень гідратації шкіри також має значення. Радіохвилі переважно поглинаються тканинами з високим вмістом рідини. З цією метою доцільно використати серію процедур біоревіталізації.

Переваги біоревіталізації

Зважаючи на контингент клієнтів, які бажають отримати процедуру RF-ліфтингу, а це переважно жінки після 40 років, можна з упевненістю говорити, що у таких клієнтів адаптаційні функції тканин виснажуються. Причому що більше вік, то швидше відбувається цей процес. Вікова динаміка полісахаридного матриксу шкіри така, що з віком об'ємна гіалуронова начинка шкіри прогресивно зменшується. Особливо страждає зневоднена, себодефіцитна та чутлива шкіра. Це ще раз підтверджує доцільність призначення біоревіталізантів перед курсом радіохвильового ліфтингу.

Отже, введення гіалуронової кислоти перед курсом RF-процедур проводиться з метою:

  • підвищення рівня зволоженості шкіри;
  • підготовки шкіри до жорстких процедур (деякою мірою це стосується і проведення RF);
  • прискорення регенерації.

Відомо, що з віком змінюється стан капілярної мережі. Це призводить до погіршення кровопостачання тканин та зниження кількості рідини, що випотіє через стінку судин і необхідної для зв'язування з гіалуроновою кислотою. Радіохвильові системи, посилені вакуумом, значною мірою не тільки покращують кровотік, але й сприяють розширенню капілярної сітки. Отже, кількість рідини, необхідної для зв'язування з гіалуроновою кислотою, збільшується. У цьому випадку ми однозначно можемо говорити про синергізм біоревіталізації з радіохвильовими процедурами та про позитивний вплив радіохвильових процедур на результати біоревіталізації.

Вплив на неоколагенез

Застосування гіалуронової кислоти в процедурах контурної пластики та біоармування має на меті також вплив на неоколагенез. Однак у сучасній естетичній медицині ми вже говоримо про обмеження у проведенні цих процедур.

По-перше, це обмеження стосується особливого контингенту клієнтів, йдеться про «пожирачів гіалуронової кислоти». Так, у статті доктора Світлани Крюкової (компанія «Мартінес імідж») йдеться таке: «В останні роки в ужиток фахівців увійшов термін «пожирач гіалуронової кислоти». У цьому випадку йдеться про клієнтів, у яких навіть застосування стабілізованої ГК не дає пролонгованих результатів. Було відмічено, що переважна більшість таких пацієнтів у своєму житті неодноразово вдавалися до терапії гіалуроновою кислотою. У разі гіперстимуляція шкіри призвела до виснаження власних резервів самовідновлення і саморегуляції, тому дуже швидко з'явилися виражені ознаки раннього старіння. Отже, стимуляція неоколагенезу за допомогою ГК має обмеження – краще використовувати поєднання методик, оскільки це безпечніше для клієнта.

Для контингенту пожирачів гіалуронової кислоти та гіперстеніків з метою стимуляції неоколагенезу має сенс використовувати радіочастотний ліфтинг. Поєднання цих методик у клініці не лише розширить перелік запропонованих послуг, а й підвищить відсоток задоволеності клієнтів

По-друге, згадаємо у тому, що з отримання найкращого результату контурної пластики необхідне визначення конституційного типу пацієнта. Сприятливими є астенічний та нормостенічний типи з невираженим або помірно вираженим об'ємом підшкірно-жирової клітковини. Менш сприятливим типом є гіперстеніки з товстою шкірою, оскільки в цьому випадку вікові зміни пов'язані з обвисанням масивних тканин, а не з втратою об'єму. При цьому під час контурної пластики створюються технічні складності під час проведення моделювання, висока ймовірність отримання незадовільних результатів. Мій практичний досвід показує, що гіперстеніки із щільною шкірою – найбільш переважний контингент клієнтів для RF-терапії. Таким чином, для контингенту пожирачів гіалуронової кислоти та гіперстеніків з метою стимуляції неоколагенезу має сенс використовувати радіочастотний ліфтинг. Поєднання цих методик у клініці не лише розширить перелік запропонованих послуг, а й підвищить відсоток задоволеності клієнтів.

Комбінація з мезотерапією

У програмах anti-age варто призначати курс із 5-6 процедур RF-терапії з інтервалом 1 раз на 2 тижні. На додаток до цього рекомендую мезотерапевтичні процедури у перервах між RF-процедурами.

Метою проведення мезотерапії у цих програмах є насамперед редукція стресу, отриманого шкірою під час радіохвильового ліфтингу. Для цього застосовуються антиоксиданти. Практично всі антиоксиданти не синтезуються в організмі, тому шкіра може отримати їх з продуктами харчування, або з косметичними засобами. Вітамін С, як відомо, потужний антиоксидант, він стимулює вироблення колагену, посилює активність ензимів, які відповідальні за регенерацію шкіри. Вітамін Е також є сильним антиоксидантом. Амінокислоти є компонентами NMF, а також будівельним матеріалом для епідермісу, що постійно оновлюється. З цією метою доцільно застосовувати Ascormax, камезин, гібілан, екстракт мелілоту, олігоелементи, азіатську центелу, Hyaluform Mesolift M, Cytocare, Revitacare, NCTF 135.

Так як апарат, на якому я працюю, має вакуумне посилення, то можна говорити про потужну стимуляцію розвитку внутрішньодермальної капілярної мережі (цьому сприяє висока температура в дермі та вакуум). Тому будь-які ін'єкції терапевтичних препаратів матимуть більш активну, виражену дію для підтримки ефекту.

Проведення курсу RF-процедур відповідно до протоколів компанії забезпечує результат вираженого ліфтингу протягом 1,5 років. Але фахівці розуміють, що ці цифри усереднені і тривалість ефекту залежить від дуже багатьох факторів. На щастя, це розуміють і наші клієнти: побачивши реальний результат процедур та підвищивши у своїй підсвідомості кредит довіри до косметолога, вони готові прийняти всі рекомендації щодо підтримки ефекту. Фахівці ж, які працюють з ін'єкційними методиками, безумовно, рекомендують своїм підопічним процедури біоревіталізації та мезотерапії як підтримуючі.

Як підтримуючий стан гідратації шкіри та обмінних процесів у ній варто порекомендувати 1 процедуру мезотерапії через 3 тижні після закінчення процедур і потім мезотерапевтичні сеанси з періодичністю 1 раз на місяць (до півроку).

Таким чином, ми з упевненістю можемо говорити про компліментарність використання ін'єкційних методик з методиками радіохвильового ліфтингу, особливо при більш вдумливому підході до кожного клієнта.

Вперше опубліковано: KOSMETIK international journal, №1 (47) / 2012

Читайте також