Причини деформацій контурів обличчя та вибір методу апаратного ліфтингу
Діагностика: на що потрібно звертати увагу під час огляду та пальпації обличчя?
Апаратний (нехірургічний) ліфтинг обличчя (підтягнення шкіри та всіх тканин обличчя) – це велика група процедур, які проводиться за допомогою фізіотерапевтичних апаратів і відрізняються одна від одної способами проведення та факторами лікувального впливу. Як вибрати потрібний спосіб апаратного ліфтингу? На що звертити увагу?
М’які тканини обличчя – це складне, багатошарове утворення. Щоб отримати ефективний результат після процедур, традиційної в косметології діагностики типу шкіри (суха, жирна чи нормальна) буде недостатньо. Обовʼязково треба враховувати і стан м’язів, і вираженість жирової клітковини, і функціонування судин. Метод відновлення пружності шкіри вибирають залежно від причини деформацій обличчя.
Існують кілька груп чинників, які впливають на форму овалу, тонус шкіри обличчя. Деформації, або патології зовнішнього вигляду обличчя та шиї, можна розділити на дві групи – тонічні й об’ємні.
До тонічних причин належать слабкість шкірного та м’язового каркаса, до них призводить зниження тонусу структур, які втратили пружність. Сторонні обʼєми – інша група чинників, що зумовлюють деформацію обличчя й шиї. Через них зʼявляється набряклість і надмірні жирові складки.
Діагностика і вибір методу
Під час огляду та пальпації обличчя косметологу варто звернути увагу на стан шкіри (сухість-вологість, стан пор, активність сальних залоз, тонус (тургор), наявність зморшок, колір, стан рогового шару – стоншання, стовщення, лущення, запальні елементи, пігментні плями тощо); підшкірно-жирової клітковини (товщина й однорідність, локальні зміни); судин (швидкість реакції судин, рум’янець, блідість, набряклість, наявність розширених судин); м’язів (тонус (у тому числі зони зниження і підвищення тонусу), еластичність, симетричність).
Залежно від головної причини деформації обличчя рекомендовано застосовувати різні фізичні впливи, в кожному конкретному випадку обираючи найбільш ефективні та щадні апаратні методи ліфтингу.
Так, в разі зниження пружності шкіри це будуть мікрострумова терапія та іонофорез. Корегувати зниження тонусу мʼязів допоможе електростимуляція (міостимуляція стаціонарними електродами, ліфтинг). Якщо основна причина – набряклість, пастозність обличчя, рекомендують проведення мікрострумового, вакуумного, ультразвуковго лімфодренажу. В разі надмірної жирової складки найкраще допоможе іонофорез ліполітиків, ультразвуковий ліполіз.
Чому шкіра втрачає тонус?
Шкіра обличчя – щільний пружний каркас, що зазнає значного рухового навантаження через зв’язок із язиком, мімікою, жуванням, а також в результаті зовнішнього, екологічного впливу як постійно відкрита частина тіла. На обличчя впливають такі ушкоджувальчі фактори довкілля, як сонячна радіація, перепади температури, вода. Крім того, резерв міцності шкіри обличчя витрачається на внутрішні причини – захворювання, інтоксикації.
Як наслідок, шкіра поступово втрачає пружність. Зміни, які відбуваються на рівні тканинних процесів:
- знижується капілярне кровопостачання, клітини відчувають брак поживних речовин і не можуть вчасно виводити продукти обміну, що призводить до зниження їхнього метаболізму;
- зменшується постачання кисню до клітин – гіпоксія, в результаті чого в них накопичуються токсини та вільні радикали;
- руйнуються еластин і колаген – високомолекулярні білки, які відповідають за пружність тканини;
- зменшується кількість гіалуронової кислоти, що утримує вологу, тому шкіра зневоднюється, стає тонкою, виснаженою (схильною до утворення зморшок) і чутливою;
- клітини повільніше відновлюються, в них відбуваються патологічні процеси.
Основні завдання ліфтингу шкіри
Підвищення пружності шкіри відбувається завдяки нормалізації її життєдіяльності. Особливо важливо забезпечити такі ефекти:
- Відновлення клітинного метаболізму та капілярного кровопостачання.
- Видалення продуктів обміну.
- Глибоке зволоження шкіри.
Це можливо здійснити за допомогою таких апаратних методів, як мікрострумова терапія й іонофорез різних препаратів. Вони давно стали звичними в кожному кабінеті апаратної косметології, встигли себе добре зарекомендувати завдяки простоті і зручності застосування.
Про способи ліфтингу обличчя, спрямовані на відновлення пружності шкіри, читайте в продовженні матеріалу.