Радіочастотний ліфтинг: вибір тактики роботи
Яку тактику роботи з RF варто вибирати, якщо потрібний швидкий результат? Чи можна його досягти? Читайте думки експертів
Радіохвильова терапія спрямована на відстрочений ліфтинг. Якщо говорити про апаратні методики, швидкий результат дають тільки ті з них, які покращують відтік рідини. У їх основі лежить вплив на мікроциркуляторне русло (ультразвуковий масаж, наприклад).
"Про досягнення надшвидкого результату говорити не доводиться. Це неагресивна, стимулююча методика (якщо ми не говоримо про голчастий RF і термаж), яка передбачає курс процедур з певним інтервалом", – Ігор Антонюк, лікар-хірург, лазеротерапевт.
Потрібен час для того, щоб клітини і тканини відновили свою роботу. Цю інформацію необхідно донести до пацієнта й сформувати правильні очікування. Хоча перші результати (розгладження зморшок, підвищення тургору шкіри, приємний колір обличчя) можна побачити відразу після процедури, що пов’язано з покращенням кровообігу та мікронабряком тканин, цей ефект тримається добу-дві.
Для підвищення ефективності роботи з RF надаю перевагу збільшенню часу процедури, ніж підвищуванню потужності струму. Після процедури RF на обличчя накладаю гідрогелеву маску з активними компонентами або поєдную з фракційним неабляційним лазерним омолодженням. Для роботи по тілу можна комбінувати у певній послідовності з процедурами ультразвукової кавітації, вакуумним масажем, пресотерапією.
RF-технології (мова йде про мультисистеми) спричиняють прогрівання дерми до 42 градусів – це найбезпечніша температура, яка може утримуватися протягом 10 хвилин і стимулює підвищення синтетичної активності фібробластів. Швидкий результат за такої технології неможливий. Він накопичувальний протягом курсу процедур (одна процедура на два тижні, рідше – раз на місяць).
Короткостроковий ліфтинг-ефект, який з’являється відразу після процедури завдяки набряку та перерозподілу рідини в тканинах, зміні мікроциркуляції, посиленню лімфатичного струму артеріального притоку, дуже незначний, тому що скорочення шкіри за цих методик не перевищує 5-10%. Тут, швидше, треба говорити про поліпшення тонусу, еластичність шкіри. Надалі настає синдром скасування, підвищується активність металопротеїназ, і ми спостерігаємо зовнішні погіршення, а потім наростання ефекту ущільнення тканин.
Працювати агресивно в цій технології не рекомендують, оскільки перегрівання може спричинити неконтрольоване запалення, яке призведе до фіброзу.
Для отримання результату необхідно визначити, яку проблему потрібно вирішити, та залежно від цього комбінувати RF-технології в тандемі з іншими процедурами. Наприклад, якщо ви хочете отримати яскравий ліфтинг при деформаційному морфотипі, тоді потрібно спрацювати на жирову тканину: провести мультиполярний RF у жировій тканині, а шкіру пропрацювати голчастим RF або неаблятивним лазером.
"У своїй практиці найчастіше використовую монополярний режим, люблю поєднувати з іншими методами", – Юлия Лаврик, лікар-дерматолог, косметолог.
Обов’язково використовую RF-технології як підготовку до подальших процедур (контурна пластика, нитковий ліфтинг, альтеротерапія), а також для потенціювання вже проведених процедур (альтеротерапія, мезотерапія, ліполітична терапія) – для кожної методики є свої оптимальні поєднання. Стимуляція шкіри, яку ми отримуємо після курсу радіохвильового ліфтингу, дозволяє досягти більш яскравої контрольованої відповіді на наступні процедури, оскільки чим старший наш пацієнт, тим більше виражені зміни гормонального фону і прояви фото- і хроностаріння й тим менш ефективною буде монотерапія.
Тільки в комплексній терапії отримуємо виражений, стійкий результат, який задовольняє наших пацієнтів.
Ця сучасна апаратна технологія спрямована на покращення якості шкіри, корекцію зморшок, підтяжку овалу обличчя, зменшення другого підборіддя. Процедури RF-терапії широко застосовуються у програмах корекції фігури, їх мета – зменшення целюліту й надлишкових жирових відкладень, боротьба з в’ялістю шкіри тіла. Неймовірну ефективність радіочастотного ліфтингу підтверджено клінічно. RF використовують як монотерапію, а також у поєднанні з іншими методами. Технологія радіохвильового ліфтингу чудово зарекомендувала себе в тандемі з LPG-масажем. Крім того, при показаннях можна поєднувати RF з будь-якими іншими фізіотерапевтичними методами (ультразвук, низькоінтенсивний лазер, лазерні та світлові методи терапії).
Дія RF посилюється такими механізмами:
- вакуум – для наближення кінцевої мішені, рівного розподілу радіочастотної енергії;
- холод – для охолодження поверхні шкіри, щоб не спричинити несприятливих опікових реакцій;
- ультразвук, який кратно посилює ефективність RF-технологій, особливо за необхідного ліполітичного ефекту;
- інфрачервоне випромінювання;
- магнітне випромінювання.
Поєднань багато, і їхнє варіювання посилює ефективність процедур.
Повну версію статті читайте в Les Nouvelles Esthetiques Україна, №1 (119), 2020
Читайте також
- Апаратна аnti-age-терапія: як уповільнити старіння шкіри
- Чому пресотерапія має бути в кожному кабінеті краси?
- Програми корекції фігури: мікрострумова терапія
- Відновлення у дії – фракційний фототермоліз без пошкодження шкіри
- HydroDiamond: технологія очищення шкіри, яка збільшує прибутки косметолога
- Ліфтинг обличчя: відновлюємо пружність шкіри
- Інвазивна процедура