Homosalate як камінь спотикання

У Британії знову дозволено випробування косметичних інгредієнтів на тваринах

2023-07-13
Logo

Правила ЄС щодо хімікатів вимагають, щоб деякі інгредієнти косметики тестувалися на тваринах для захисту працівників виробництва.

Уряд Великої Британії після 25-річної заборони дозволив випробування косметичних інгредієнтів на тваринах. Розробники вважають, що потрібно протестувати сонцезахисний інгредієнт homosalate, який часто використовується в консилерах і тональних кремах.

Постанова Високого суду Великої Британії змінила політику випробувань косметики на тваринах, щоб косметичні засоби відповідали нормам ЄС, повідомляє BBC News.

Понад 80 брендів уже заявили, що вони стривожені новою позицією уряду. Активісти захисту прав тварин з Cruelty Free International (CFI) подали позов, але суд заявив, що уряд діяв законно. Представник міністерства внутрішніх справ Британії заявив ВВС: «Ми раді, що Високий суд погодився з позицією уряду щодо цієї справи. Уряд відданий захисту тварин у науці».

Випробування косметики або її інгредієнтів на тваринах були повністю заборонені у Великій Британії з 1998 року. Вони дозволялися лише в тому випадку, якщо користь, отримана в результаті дослідження, переважала будь-які страждання тварин, наприклад, для розробки ліків. Але в 2020 році Європейське агентство з хімікатів (The European Chemicals Agency, ECHA) — агентство Європейського союзу, що адмініструє виконання регламенту Європейського союзу про реєстрацію, оцінку та дозвіл хімікатів, ухвалило, що компаніям необхідно тестувати деякі інгредієнти, які використовуються в косметиці. щоб переконатися, що вони безпечні для робітників, які виробляють ці інгредієнти.

У ході справи з'ясувалося, що з 2019 року уряд видавав ліцензії на випробування косметичних інгредієнтів на тваринах відповідно до правил ЄС, які збереглися в Британії, незважаючи на її вихід із ЄС у 2020 році. Це може включати тестування хімічних речовин, які зазвичай зустрічаються в тональних кремах і консилерах, шляхом примусу щурів вдихати або ковтати їх. Скільки таких ліцензій було видано і кому, невідомо. Але, як і раніше, не можуть проводити випробування на тваринах ті виробники, які хочуть перевірити безпеку косметики для споживачів — це слід робити іншими методами.

Cruelty Free International (CFI), яка порушила справу, стверджувала, що це було незаконним та порушувало заборону на випробування косметики та її інгредієнтів на тваринах, яка діє з 1998 року. Суд виніс рішення на користь уряду, заявивши, що зміна політики, як і раніше, відповідає існуючим законам, хоча «сумно», що громадськість не була поінформована.

Зміна позиції уряду зазнала різкої критики з боку великих косметичних та косметичних брендів, включаючи Unilever, Body Shop та Boots. Більшість великих брендів уже давно проводять кампанії за припинення випробувань на тваринах.

CFI заявила, що «обурливо» те, що уряд фактично зняв заборону, і обіцяє «активно виступати» проти змін.

Інгредієнти, які можуть бути протестовані на тваринах, включають homosalate — поширений сонцезахисний інгредієнт, який вже використовується в багатьох тональних кремах та продуктах догляду за шкірою. У низьких дозах він безпечний, але у вищих концентраціях докази його впливу імунну систему людини непереконливі.

У Cruelty Free International вважають, що «…цей випадок чітко показує, що [уряд] віддавав пріоритет інтересам компаній, які проводять контрактні випробування, над інтересами тварин та бажаннями переважної більшості британців, які категорично проти тестування косметики». CFI заявила, що подасть апеляцію на рішення суду і попросить уряд відновити повну заборону у Великій Британії.

Очікується, що цього року буде опубліковано нову стратегію щодо хімічних речовин, в якій буде викладено позицію уряду щодо використання та тестування хімічних речовин у Великій Британії, що може включати подальші рекомендації для косметичних компаній.

 

Читайте також