Антиоксидантна терапія: догляд за шкірою після періоду інтенсивної інсоляції

Косметика, що містить антиоксиданти, може уповільнити старіння шкіри, зменшити запалення та запобігти розвитку багатьох захворювань.

Logo

У період інтенсивної інсоляції на шкіру людини впливають і ушкоджують її сонячні промені типу А і В. Загар є захисною реакцією на промені типу В. Вплив променів типу А проявляється фотостарінням - пошкодженням дерми, глікацією колагену та іншими негативними явищами на шкірі.

Галина Трофімова, біохімік, керівник представництва професійної косметики Natinuel в Україні

Галина Трофімова , біохімік, керівник представництва професійної косметики Natinuel в Україні


Підпишись на Pro Cosmetology Bhub у Instagram!

Сонце є водночас джерелом життя Землі, і постійної загрозою живих клітин. Тому треба пам'ятати, що УФ-випромінювання саме собою не шкідливе, шкідливий його надлишок. Оскільки сонце спричиняє пошкодження шкіри та фотостаріння, нам необхідно відновлювати шкіру після періоду інтенсивної інсоляції. І першим етапом відновлення шкіри є антиоксидантна терапія. Косметика, що містить антиоксиданти, може уповільнити старіння шкіри, зменшити запалення та запобігти розвитку багатьох захворювань.

Антиоксиданти є універсальним вирішенням проблеми вільних радикалів у всіх живих організмах. Принципи роботи антиоксидантів – відновлення радикалу до повноцінної молекули. Косметика з антиоксидантами застосовується для профілактики старіння, захисту шкіри від УФ-випромінювання, токсичних сполук, присутніх у повітрі та воді, для зменшення запалення та подразнення та при лікуванні багатьох захворювань.

Існують кілька груп антиоксидантів: антиоксиданти N (азоту), С (вуглецю) та Про (кисню). З найбільш сильних антиоксидантів можна виділити такі як вітамін С, ліпоєва кислота, ідебенон, тепренон, ДМАЕ, рНАs.

Косметика, що містить антиоксиданти

Дуже цікавим антиоксидантом є ідебенон . Як показують наукові дослідження, його молекула має менший розмір, ніж коензим Q10, і вища ефективність. Вітамін С також виявляє хорошу антиоксидантну активність у високих концентраціях понад 20%, але є нестабільною речовиною. Ліпоєва кислота є коферментом для багатьох ферментативних комплексів.

Прекрасні результати дають також процедури, що відновлюють і зволожують.

З інтенсивних компонентів слід виділити лактобіонову кислоту та глюконолактон.

Лактобіонова кислота зволожує шкіру, допомагає відлущувати мертві клітини, зменшує зморшки та освітлює шкіру. Особливо вона ефективна за відновлення після періоду інтенсивної інсоляції. А на молекулярному рівні діє як гіалуронова кислота, що насичує вологою всі шари шкіри за рахунок того, що притягує рідину.

Глюконолактон - це речовина, що відноситься до нового покоління полігідрокислот. Застосовується для будь-якого типу шкіри, не викликає подразнення, виявляє властивості антиоксиданту. У складі косметичних засобів глюконолактон має зволожуючу та кондиціонуючу дію. Ідеально підходить для відновлення шкіри в період інтенсивної інсоляції та після неї.

Підпишись на PRO Cosmetology by «Косметолог»

Чудовим відновлюючим засобом є гіалуронова кислота , яка має різний розмір молекули. Гіалуронова кислота – відомий полісахарид, вона регулює водний баланс, піклується про її пружність, відповідає за процеси відновлення внутрішніх шарів шкіри.

Високомолекулярна ГК у косметичних засобах не здатна проникати всередину шкіри, але створює на її поверхні захисну плівку, яка утримує вологу всередині. Щоб велика молекула змогла проникнути у глибокі шари шкіри, її модифікують, дроблять на дрібніші або синтезують лабораторно.

Середньомолекулярна ГК має властивості провідника. Основною її дією є прискорення регенерації тканин: речовина проникає в товщу шкіри та вбудовується у міжклітинне середовище, збільшуючи провідність обмінних процесів. Миттєвого візуального ефекту така дія не має, однак саме середньомолекулярна ГК сприяє стимуляції метаболізму шкіри та її регенерації і як наслідок покращенню лімфоструму та виведенню токсинів.

Низькомолекулярна ГК має інтенсивну омолоджуючу дію. Ця дія має доказове значення у медицині.

З інтенсивних речовин, що відновлюють шкіру після засмаги, є провітамін В5 – органічна сполука, біохімічний попередник вітаміну. Спрощено кажучи, ще не вітамін, але може легко стати ним. Під впливом окислювальних процесів в організмі він перетворюється на вітамін В5 (або пантотенову кислоту) . Провітамін В5 виділено у 30-х роках минулого століття. Його вплив на організм дуже різноманітно, він бере участь у всьому обміні речовин, надає помітний швидкий ефект, коли застосовується зовнішньо.

Величезне значення для шкіри та волосся має пантенол : він прискорює регенерацію, зберігає та підвищує пружність тканин, розгладжує зморшки і навіть трохи підтягує шкіру.

Ушкодження шкіри, таке як засмага, як правило, в тій чи іншій мірі робить шкіру більш запаленою, чутливою та потребує відновлення. Тому як першочергові з широкої гами можна виділити антиоксидантні, зволожуючі та регенеруючі процедури. Тому антиоксидантна косметична терапія - це те, з чого я рекомендую починати догляд після періоду інтенсивної інсоляції.


Більше цікавих та актуальних статей читайте у журналі PRO Cosmetology by «Косметолог» №3, 2021 р.

Читайте також