Запитання фахівця: як впливає сонце на перманентний макіяж?
На замітку майстрам перманентного макіяжу
Йде останній місяць літа. Саме час нагадати собі, як впливає сонце на перманентний макіяж та попередити клієнтів про можливі наслідки.
Йде останній місяць літа, і багато клієнток, не бажаючи переживати за свій макіяж на пляжі та в морських хвилях, прийдуть до вас, майстри ПМ, за процедурою. Щоб попередити свою клієнтку про можливі наслідки, нагадайте собі, як впливає сонце на перманентний макіяж
Ця стаття – ексклюзивний переклад матеріалу, опублікованого на сайті міжнародного журналу для фахівців з мікропігментації PMU International. Magazine of Permanent Makeup (оригінал статті – за посиланням )
Люди, які зробили перманентний макіяж, постійно зазначають, що насолоджуються підвищеною якістю життя. Хоча технічно немає нічого поганого в «заготівлі сіна, поки світить сонце», вам слід уникати буквального сприйняття цього висловлювання, оскільки вплив сонця вкрай шкідливий для перманентного макіяжу, оскільки він різко прискорює процес вицвітання і може бути небезпечним для здоров'я.
Щоб зрозуміти, чому ультрафіолетове випромінювання може бути шкідливим для нашого організму, не потрібно мати вчений ступінь. Багаторічне регулярне перебування на сонці є основною причиною раку шкіри. Крім того, при впливі сонця шкіра без належного захисту втрачає свою еластичність, яка розглядається як один із елементів старіння, не кажучи вже про некомфортні, а іноді й болючі наслідки сонячних опіків.
Чому ПМ та засмага несумісні
Механізм засмаги простий. Сонячне випромінювання складається з двох типів променів: UVA та UVB. У той час як UVA-промені можуть проникати у глибші шари шкіри, промені UVB – більш потужні та спричиняють миттєве пошкодження шкіри. Коли людина піддається впливу сонця, зокрема UVB-променів, меланоцити в епідермісі починають перерозподілятись таким чином, щоб захистити шкіру від надмірного випромінювання. Однак там, де меланоцити відсутні, UVB-промені можуть проникати в клітини та пошкоджувати їх ДНК.
Щоб захистити шкіру, все більше меланоцитів починають продукуватися глибоко в дермі, але для їхнього проникнення у верхні шари шкіри потрібно кілька днів, саме тому засмага проявляється вже після перебування на сонці. Для підживлення процесу вироблення додаткових меланоцитів посилюється кровообіг у опроміненій ділянці, внаслідок чого шкіра стає червоною.
Яке це стосується перманентного макіяжу? Найпряміше: через посилений кровоток у відкритій ділянці шкіри лімфатичною системою буде видалено більше частинок пігменту. У поєднані із природним процесом загоєння повне зникнення пігменту практично неминуче. Адже навіть у той момент, коли оброблена область остаточно загоїться, посилений кровотік викличе серйозне вицвітання.
Це головна причина, чому майстри перманентного макіяжу категорично забороняють будь-які форми засмаги, включаючи солярій, своїм пацієнтам протягом приблизно трьох тижнів після завершення процедури. Ніякий сонцезахисний крем не може зберегти пігмент у шкірі на цьому етапі, тому оброблена ділянка повинна бути покрита одягом або, якщо можливо, людина повинна залишатися в тіні. Ультрафіолетове опромінення може призвести до того, що перманентний макіяж, що загоївся, буде темнішим, зникне дуже швидко або взагалі не збережеться. Крім того, пацієнт, який звертається за мікропігментацією, не повинен засмагати протягом 30 днів до процедури, оскільки засмагла шкіра кровоточить і може взагалі не гоїтися.
Після того, як перманентний макіяж заживе , дуже важливо використовувати сонцезахисний крем з SPF не менше 30. Зверніть увагу, що сонячні опіки трапляються не тільки на пляжі: люди дуже часто піддаються впливу сонця у своєму повсякденному житті, не помічаючи цього. Деякі майстри ПМ рекомендують спеціальні сонцезахисні креми для татуювань, оскільки вони не лише оберігають шкіру від шкідливих ультрафіолетових променів, а й зволожують її, при цьому не містять агресивних хімічних речовин, які можуть сприяти надмірному вицвітанню пігменту.
Найпрактичніша порада, яку мають слідувати пацієнти, щоб продовжити життя своєму перманентному макіяжу, – це максимально уникати сонячного впливу.
Читайте також
- Жирна шкіра та перманентний макіяж: допустимі техніки
- 7 причин, або Чому ламаються лазери для видалення ПМ?
- Робота на жирній шкірі: фактори, що впливають на якість перманентного макіяжу
- Нюанси дермопігментації, або Про що потрібно пам'ятати майстру перманентного макіяжу
- Дерматологія для майстрів ПМ: тату-асоційовані реакції
- Можливості перманентного макіяжу: камуфляж
- Приховуємо естетичні дефекти шкіри: особливості пігментів для камуфляжу
- Інфекційна безпека для майстрів перманентного макіяжу