Перманентний макіяж брів: волоскова техніка

Покроковий майстер-клас

Logo

Волоскова техніка ПМ брів застосовується досить давно і є затребуваною. Її особливість у тому, що виконувати цю ювелірну роботу може лише висококваліфікований майстер із великим досвідом роботи

Світлана Омелян , майстер ПМ вищої категорії з досвідом роботи понад 13 років, керівник школи перманентного макіяжу (акредитація КССК «суб'єкт освіти 1-го рівня»), міжнародний тренер РМ Group, член Європейської асоціації макіяжу та візаж

Волоскова техніка ПМ брів застосовується досить давно і є затребуваною. Її особливість у тому, що виконувати цю ювелірну роботу може лише висококваліфікований майстер із великим досвідом роботи.

Техніка підійде для будь-якої шкіри. Потрібно розуміти, що в залежності від типу шкіри ми побачимо різний результат: на сухій шкірі волосинка буде виглядати чіткішою і тоншою, ніж на жирній шкірі. Її можна використовувати для часткового промальовування волосків, що відсутні.

Волоскова техніка виконується досить безболісно, загоєння проходить комфортно, з невеликим лущенням, яке в більшості випадків залишається непомітним. Насиченість і термін носіння брів залежить від якості пігменту, кількості проходів та швидкості обмінних процесів в організмі людини.

Оновлення – приблизно через 1–2 роки.

До та після процедури

Ця техніка має кілька різновидів з технічного виконання:

  • внесення пігменту одним безперервним рухом;
  • внесення пігменту зворотно-поступальним чи поступальним рухом.

Нанесення малюнка виконується за різними схемами/прийомами промальовування волосків – від простих паралельних ліній (по ходу природного росту волосся) до складних переплетень з кількох кольорів. Можливе комбінування схем укладання.

Також можна поєднувати волоскову техніку з розтушовкою.

Сьогодні я познайомлю вас з одним із варіантів виконання волоскової техніки ПМ.

Етапи процедури

Починаємо нашу роботу з клієнтом із підписання поінформованої згоди.

Робимо фото перед процедурою.

З'ясовуємо побажання клієнтки і починаємо підбір форми та кольору відповідно до кольоротипу (звертаємо увагу на відрослі коріння волосся на голові). Важливо підготувати самі брови (ми рекомендуємо клієнту не вищипувати та не фарбувати їх перед процедурою). Колір косметичного олівця має збігатися з кольором пігменту – погоджуємо з клієнткою кінцевий результат роботи.

Промальовуємо брови, максимально дотримуючись природного росту волосся. Якщо потрібно, коригуємо асиметрію.

Показуємо готовий ескіз брів і перевіряємо симетрію промальованих головок, положення найвищих точок на бровах, напрямок хвостиків та їх довжину.

Після схвалення форми клієнтом фіксуємо ескіз білим олівцем.

Накладаємо первинну анестезію на 15 хвилин.

Підготовляємо робоче місце - показуємо одноразові інструменти, надягаємо бар'єрний захист на машинку, при необхідності змішуємо пігменти, готуємо вторинну анестезію, змочуємо серветки ватяним дезінфікуючим розчином хлоргексидину.

Промокуємо анестезію сухим ватним диском. Фіксуємо головку та верхню частину ескізу нанесенням поверхневих точок, які створюються легким дотиком під кутом 90 градусів. Не робимо глибоких проколів, щоб уникнути щільної точки. За наявності густих брів нижню частину ескізу можна напилити м'якою лінією у верхньому шарі епідермісу (вона вилузується під час загоєння брів).

Видаляємо олівець, насухо очищаємо поверхню.

Починаємо наносити малюнок волоска по верхній межі ескізу, дотримуючись напряму природного росту волосся. Робимо волосок плавним, рівномірним рухом маніпули під кутом 50-70 градусів, довжиною 5-7 мм, щоб залишилася необхідна кількість пігменту в дермі.

Важливо дотримується однієї глибини та рівномірності внесення пігменту. Потрібно розуміти, що під час заглиблення пігмент видозмінює колір. При поверхневому внесенні пігменту доведеться робити велику кількість проходів, при цьому тонку лінію складніше створювати. Пігмент вносимо до середнього шару дерми. Виліт голки – 1,5–2 мм, швидкість машинки – вища за середню.

Потім промальовуємо лінії від нижнього контуру, повторюючи розташування волок на бровах. Важливо не перетинати волоски між собою перпендикулярно, щоб малюнок виглядав природно. Волоски можна плавно з'єднувати між собою. Важливо бути уважним, щоб у місцях з'єднання не зробити темних плям.

Витираємо пігмент, переглядаємо та заповнюємо світлі ділянки.

Наносимо вторинну анестезію.

Переходимо на другу брову і виконуємо самі дії.

Повертаємося до першої брови, витираємо анестезію і робимо ще 1-2 проходи, вирівнюючи і насичуючи колір волоска, закінчення при цьому не наводимо, щоб волосок мав світліший і тонший початок і кінець. Від кількості проходів залежить насиченість кольору брови.

Ці ж технічні дії виконуємо і на другій брові.

Після процедури наносимо ранозагоювальний крем (без гормонів та антибіотиків). Інформуємо клієнта про важливість постпроцедурного догляду. Видаємо інструкцію з догляду та необхідні для нього засоби: у перші три дні – протирати брови розчином антисептика (хлоргекседином або фурациліном), промокувати насухо та наносити тонкий шар крему. Потім просто пом'якшувати кремом протягом 2-3 тижнів - до повного загоєння.

Після процедури

Волоскова техніка нанесення, як правило, потребує коригування. Через три тижні зідзвонюємося з клієнтом та обговорюємо подальші дії.

Читайте також