Небажані наслідки процедур краси: травма шкіри та перманентний макіяж

Травма шкіри: що потрібно знати майстрам перманентного макіяжу

Logo

Будь-яка процедура перманенту пов'язана з порушенням цілісності шкірного покриву. Розгляньмо небажані для організму наслідки процедур краси, щоб не допустити їх виникнення у наших клієнтів.

Катя Наве , дипломована медична сестра, спеціаліст у галузі фізіології процесу загоєння ран Wound Care Specialist, медичний косметолог, автор методик відновлення шкіри після травм, автор і викладач навчальних програм, семінарів, курсів і тренінгів з медичної тематики для фахівців в індустрії краси – косметологів , майстрів татуажу, перманентного макіяжу, мікроблейдингу, майстрів манікюру та педикюру, суддя та спікер на міжнародних заходах у галузі косметології обличчя та тіла, мікропігментації та мікроблейдингу, міжнародний тренер з навчання методу плазмового омолодження (Ізраїль)

Про відновлення шкіри після татуажу ми вже писали в одній із статей . Але будь-яка процедура перманентного макіяжу пов'язана з порушенням цілісності шкірного покриву, а значить, несе у собі небезпеку нашкодити здоров'ю клієнта. Розгляньмо небажані для організму наслідки процедур краси, щоб не допустити їх виникнення у наших клієнтів.

Навмисне ураження шкірного покриву застосовується з метою стимуляції процесів омолодження. Можна стимулювати процес омолодження за допомогою контрольованої травми голкою або пучком голок, а також застосовувати різні методи, засновані на світлових, теплових і звукових хвилях. Все – з метою омолодження та покращення зовнішнього вигляду.

Дуже важливо зауважити, що будь-яке порушення цілісності шкіри будь-яким методом відбиватиметься на внутрішніх процесах, що відбуваються в організмі. Задіяні абсолютно всі його системи, оскільки вони пов'язані між собою.

Отже, виходячи з того, що шкіра є органом, який знаходиться в постійному взаємозв'язку з внутрішніми органами та системами, а також схильний до впливів ззовні, необхідно правильно спланувати процедури, ступінь травми, інтервали між сеансами, тривалість кожного сеансу. Правильно підібрати метод стимуляції, враховуючи внутрішні та зовнішні фактори, фактори ризику, можливі ускладнення та побічні явища кожної процедури. До того ж, важливо усвідомити, наскільки має значення застосування різних речовин у процесі стимуляції регенерації клітин.

Запальний процес є ключовою реакцією, в результаті якої відновлюватиметься тканина. Немає жодного сенсу застосовувати протизапальні методи та препарати, оскільки таким чином анулюється результат процедури.

Що спричиняє травму шкіри?

Які методи стимуляції регенерації клітин застосовують зараз?

  • Мікронідлінг - фракційне проколювання шкіри пучком з 9, 12, 36 голок.
  • Мезотерапія та біоревіталізація – ін'єкційне введення активних речовин у мезодермальний шар.
  • Мікродермабразія – обробка шкіри за допомогою насадки з алмазним напиленням. Травма проводиться за допомогою тертя.
  • Ниткові методи (армування).
  • Ін'єкційна техніка.
  • PRP – введення під шкіру власної плазми, збагаченої тромбоцитами.
  • Плазмове омолодження іонізованим газом (апарати плазми).
  • RF-радіочастотна дія, фракційна RF з гострою травмою шкіри.
  • Лазерна дія – фотоомолодження, видалення волосся, видалення тату (все це виробляється різними видами лазерів, але також викликає травму).
  • Мікропигментація - введення пігментів на рівень сосочкового шару дерми з метою семиперманентного закріплення пігменту (застосовується для корекції форми брів, губ та лінії повік).
  • Мікроблейдинг – порушення шкірного покриву за допомогою гострого мікроскальпеля та його модифікацій (також застосовується з метою корекції із запровадженням пігментів).
  • Хімічна травма – застосування препаратів для видалення невдалого татуажу та татуювань.

У момент порушення цілісності шкірного покриву запускаються механізми відновлення тканин, частиною яких є запальний процес. Це природна реакція живого організму якнайшвидше відновити уражені тканини і повернути їм початкову функцію.

Перманентний макіяж – не для всіх

Шкіра має дуже багато функцій, у тому числі і захисну, будучи бар'єром між усім організмом і зовнішнім середовищем. З порушенням цілісності поверхні шкіри порушуються її функції, що може призвести до зовсім непередбачуваних наслідків.

Необхідно враховувати загальний стан клієнта, зібравши максимальну інформацію про стан здоров'я на момент проведення процедури. Заповнення анкети, опитування є невід'ємною частиною процедури. Тільки отримавши достатньо даних, можна вирішити, розпочати роботу чи ні. Враховуються захворювання клієнта – як хронічні, так і гострі, гормональний статус, що застосовуються клієнтом медикаменти аж до нібито невинних безрецептурних препаратів від болю та серйознішого медикаментозного лікування. Важливо визначити наявність алергічної реакції на будь-які речовини. У деяких випадках необхідно одержати дозвіл лікаря на проведення процедури.

Важливо враховувати, що будь-яка, навіть найменша травма стимулює імунну систему та виділення цілого ряду речовин, які беруть участь у процесі загоєння, відновлення та омолодження тканини. У разі серйозних хронічних захворювань, таких як аутоімунні, та застосування препаратів, що пригнічують імунну відповідь, слід утримуватися від травми: вона може спровокувати приховані захворювання, а також активувати захворювання, які перебувають у стані ремісії.

Мікропигментація та мікроблейдинг, у процесі яких застосовуються різні хімічні речовини як пігменти, можуть викликати різну відповідь – від бурхливої алергічної реакції, яка викликає повне відторгнення впроваджуваного пігменту, до небезпечної для життя реакції на побічні інгредієнти складу. Саме це одна з причин, чому необхідно придбати пігменти у підтверджених виробників, які надають інформацію про інгредієнти розчину пігменту.

Застосовуючи різні препарати в рамках процедур мікронідлінгу, необхідно приділити час правильному та грамотному вибору препаратів, що застосовуються у процесі.

Як знеболити грамотно

Ще дуже важливий фактор, який необхідно враховувати – це больовий сигнал. Повноцінну процедуру можна проводити лише тоді, коли клієнт розслаблений та не відчуває болю. Крім дискомфорту та занепокоєння, що виникають при больових відчуттях, у крові циркулюють речовини, які можуть заважати проведенню процедури та навіть впливати на кінцевий результат. Саме тому необхідно приділити максимальну увагу знеболюванню. Для цього застосовують спеціальні препарати місцевої анестезії.

Треба розуміти, що ці препарати є лікарськими та можуть спричинити алергічну реакцію. Тому необхідно направити клієнта до лікаря, який випише препарат для місцевої анестезії.

Нерідко алергічна реакція виникає не так на речовину анестезії, але в додаткові інгредієнти препаратів. До того ж алергічна реакція може виникнути не за першої процедури, а саме у друге відвідування. Як це відбувається?

При першому нанесенні препарату в організмі ще немає речовин, які перешкоджають контакту препарату зі шкірою клієнта, але надходить сигнал для вироблення цих речовин. При наступному застосуванні в крові пацієнта вже циркулюють речовини, які можуть спричинити бурхливу алергічну реакцію.

Застосування хімічних речовин у роботі вимагає широких знань та розуміння їх впливу на шкіру. Це стосується препаратів для усунення помилок у мікропігментації, татуажі та тату – ремуверів, які стали настільки популярними останнім часом.

Хімічна травма може призвести до дуже небезпечних наслідків, тому необхідно мати навички правильного застосування цих препаратів.

Дуже важливо дотримуватись правил безпеки на робочому місці. Це стосується дотримання правил гігієни, правил роботи з електричними пристроями та чіткого виконання посібника з експлуатації апаратури. Чітке дотримання інструкції щодо проведення процедури дасть бажані результати.

Догляд за зоною обробки після процедури є ключовим етапом досягнення бажаного результату. Важливо застосовувати правильні речовини та уникати речовин, які можуть спричинити зворотну реакцію.

Для того, щоб пігмент не зійшов разом із скоринкою, яка утворюється після процедури мікропігментації, слід утримуватися від застосування препаратів, які стимулюють швидке загоєння. Також немає сенсу застосовувати методи, які можуть порушити спеціально викликані процеси.

***

Отже, виявляється, дуже поширені косметичні процедури можуть бути небажаними у певних ситуаціях. Збираючи максимальну кількість інформації про клієнта, враховуючи його звички та стан здоров'я, можна правильно підібрати процедуру, що підходить саме даному клієнту, тоді як іншому та сама процедура може не підійти. Потрібно пам'ятати, що кожна людина має певні дані. І лише на підставі збору інформації, її правильної інтерпретації та планування процедури можна досягти бажаних результатів.

Необхідно постійно вдосконалюватись, освоювати нові знання та методи. Адже постійно з'являються новинки, а той, хто не розуміється на них, не йде в ногу з часом. По всьому світу проводяться навчальні курси, тренінги та майстер-класи. Навчайтеся у фахівців та працюйте професійно. Намагайтеся проводити процедури з мінімальною травмою тканин.

Читайте також