Лазер: життя після видалення неякісного перманентного макіяжу

Зіпсована шкіра не вирок!

Logo

Стало модно клієнта з неякісним перманентним макіяжем відправляти на чищення лазером. Але після лазерного видалення майстри зустрічаються ще з низкою побічних явищ, про які і йтиметься у цій статті

Інна Овчаренко , міжнародний інструктор-викладач KODI PROFESSIONAL, технолог за напрямом «перманентний макіяж», учасник міжнародних та світових чемпіонатів з перманентного макіяжу та мікроблейдингу, суддя міжнародної категорії, розробник авторських технік у ПМ

Що відбувається з пігментом під час процедури лазерного видалення? Лазерне випромінювання дробить пігмент за рахунок фотоакустичного ефекту, цей процес відбувається лише у верхньому шарі шкіри. Пігмент поглинає випромінювання і не пропускає його в глибші шари. Далі слідує перерва в процедурі на певний термін, протягом якого дрібні частинки зруйнованого пігменту виводяться з організму, шар шкіри очищається і відкривається доступ до пігменту, який знаходиться в нижніх шарах шкіри. Так процедура за процедурою проходить очищення шкіри від пігменту. Але слід зважати на той фактор, що іноді промінь не дробить пігмент, а просто його освітлює. І в наступній процедурі промінь лазера вже не бачить пігменту, який знаходиться за освітленим шаром барвника. Тому при повторній процедурі перманентного макіяжу після загоєння проглядаються плями старого татуажу.

Чому так відбувається?

Проникнення голки призводить до пошкодження епідермісу, сполучнотканинних волокон, клітин шкіри та судин. Кристали фарби потрапляють у сосочковий шар шкіри. На місці ушкодження з'являються точкові крововиливи. Реакцією шкіри у відповідь є розвиток асептичного запалення в зоні ушкодження. Воно супроводжується розширенням капілярів, вони переповнюються кров'ю, їх стінки стають проникнішими. В результаті плазма та клітини крові – лейкоцити та еритроцити – потрапляють у навколишні тканини. Візуально цей процес супроводжується набряком, почервонінням. Організм розпочинає боротьбу. Навколо вогнища накопичуються клітини, які відповідають за місцевий імунітет – активні макрофаги. Їхнє завдання – видалити все, що заважає процесам нормальної життєдіяльності. Вони починають фагоцитувати (пожирати) зруйновані волокна та клітини. Оскільки частинки пігменту теж є стороннім тілом, макрофаги намагаються зруйнувати їх. Внаслідок незавершеного фагоцитозу макрофаги гинуть, а пігмент залишається. Паралельно із фагоцитозом протікає процес регенерації шкіри. Клітини-фібробласти починають активно продукувати колагенові та еластинові волокна, які заштопують дефект тканин, що утворився, і обплітають сіткою частинки пігменту, обмежуючи їх від навколишніх тканин. Клітини епідермісу інтенсивно діляться та закривають пошкоджену поверхню. Цей процес відбувається під скоринкою, що утворилася після пошкодження. В результаті незавершеної макрофагальної реакції навколо кристалів фарби утворюється епітеліальна сумка, яка зберігає пігмент у шкірі тривалий час (іноді все життя).

При повторному проникненні голки знову відбувається пошкодження епідермісу, сполучнотканинних волокон, клітин, судин та епітеліальної сумки навколо освітленого пігменту. Імунітет бачить стороннє тіло і намагається його позбутися. У процесі боротьби кристали перевертаються неосвітленою стороною, і після незавершеної макрофагальної реакції навколо кристалів знову утворюється епітеліальна сумка, яка зберігає пігмент у шкірі. І після загоєння просвічує через прозорий шар епідермісу плямами.

Завдання майстра ПМ після лазерної процедури

Завдання майстра перманентного макіяжу - враховувати ці фактори і при повторному перманентному макіяжі після лазерного видалення крок за кроком пошарово укладати різні кольори пігменту з огляду на колористику.

  1. Фіксуємо ескіз основним кольором пігменту.
  2. Укладаємо щільно коректор кольору згідно з колористикою.
  3. Працюємо основним кольором.
  4. Потім глибшим кольором.

Після загоєння, на процедурі корекції, якщо у клієнта проглядаються плями, повторюємо крок за кроком.

Якщо колір рівномірний, то працюємо основним кольором.

І звичайно ж, майстри, завжди аналізуйте шкіру клієнта: наявність на ній фіброзної тканини говорить про те, що працювати треба різними техніками, тому що техніка ефективної роботи на рубцях дуже відрізняється від звичайної. Після першого проходу та вторинної анестезії вже проглядаються залишки старого пігменту, і, знаючи колористику, ви вже можете чітко підібрати наступний пігмент.

Пам'ятайте! Перманентний макіяж – це «тавро» майстра. І тільки від вашої майстерності залежить, буде це знаком перемоги чи знаком вашого фіаско!

Фото 1 . Малювання ескізу

Фото 2-2а . Фіксуємо ескіз основним кольором (пігмент МВ02) та наносимо вторинну анестезію. Для роботи використовую апарат Kodi professional Diamond та голку 3SF

Фото 3 . Працюємо коректором кольору Purple out

Фото 4-7 . Працюємо основним кольором МВ02, закріплюємо Color Booster та наносимо вторинну анестезію

Фото 8-9. Для затемнення та надання обсягу використовуємо пігмент В13

Фото 10 . Витираємо залишок та наносимо анестезію. Працюємо з другою бровою у тій же послідовності

Фото 11-12 . Кінцевий результат

Матеріал був вперше опублікований у журналі Permanent №1(13)/2019

Читайте також