Голки для перманента та особливості роботи з різними типами голок

Все про голки для перманентного макіжяа

Logo

Про візаж і медичний аспект у перманентному макіяжі сказано вже досить багато. Особливу увагу хотілося б приділити технічній частині, оскільки техніка, поряд з естетикою, є важливою складовою процедури.

Перманентний макіяж – унікальна послуга. Досі точаться суперечки, до якого розділу косметології її віднести. З одного боку – це естетична послуга, оскільки насправді це макіяж. З іншого – медична, оскільки нанесення перманентного макіяжу супроводжується пошкодженням тканин. Але хоч би як обізвали цю процедуру, головне завдання майстра – правильно її виконати! Один бік слова «правильно» – естетика, інший – звісно, техніка. Особливу увагу хотілося б приділити технічній частині, оскільки про візаж сказано досить багато.

Технологія виконання - це досягнення необхідної якості роботи при максимально можливому збереженні структури шкіри і мінімальної реакції реакції організму. Ще раз хочеться звернути увагу майстрів на те, що їм доводиться працювати із живою тканиною, яка, на жаль, не завжди відновлюється.

Процес імплантації пігменту

Відповідно, якість роботи залежить не тільки від знання, на якій глибині працювати, а й безпосередньо від того обладнання та голок, які знаходяться у майстра в руках.

Чинники, що впливають на стійкість та якість

  • Захисна реакція організму (що сильніші імунні реакції, то швидше виводяться чужорідні частки з організму). Відповідно при ослабленому імунітеті робота має бути мінімально травматичною, т.к. поверхня гоїться довго і супроводжується запальним процесом, і більшість пігменту відпадає разом із кіркою.
  • Глибина, швидкість і час імплантації пігменту (що вища швидкість і менше глибина введення пігменту, тим менше вводиться пігменту в шкіру).
  • Ділянка особи (чим тонша і сухіша шкіра, тим довше зберігається пігмент).
  • Апарат та голки для ПМ (травматичне обладнання призводить до більшого пошкодження тканин та «неприживання» пігменту).
  • Концентрація пігменту.
  • Колір (насиченість та яскравість).
  • Фірма-виробник пігменту (склад барвника та розмір частинок).

Розберемо чинники, що стосуються технічних аспектів.

Від якості голки залежить робота майстра. У процесі нанесення татуювання використовуються спеціальні голки різних діаметрів із спеціальних сплавів (зазвичай легована сталь, нікель та платина).

Легована сталь — сталь, яка, крім звичайних домішок, містить елементи, що спеціально вводяться в певних кількостях для забезпечення необхідних фізичних або механічних властивостей. Ці елементи називаються легуючими.

Легуючі добавки підвищують міцність, корозійну стійкість сталі, знижують небезпеку тендітного руйнування. Як легуючі добавки застосовують хром, нікель, мідь, азот (в хімічно зв'язаному стані), ванадій і ін.

Леговану сталь за ступенем легування поділяють на:

  • низьколеговану (легуючих елементів до 2,5%);
  • середньолеговану (від 2,5 до 10%);
  • високолеговану (від 10 до 50%).

Нікель - це пластичний, ковкий, перехідний метал сріблясто-білого кольору, при нормальних температурах на повітрі покривається тонкою плівкою оксиду. Хімічно малоактивний. Нікель характеризується високою корозійною стійкістю - стійкий на повітрі, у воді, лугах, ряді кислот. Хімічна стійкість обумовлена його схильністю до пасивування - утворення на його поверхні щільної оксидної плівки, що має захисну дію. Нікель є основою більшості суперсплавів - жароміцних матеріалів, що застосовуються в аерокосмічній промисловості для деталей силових установок.

Платина - хімічний елемент блискучий благородний метал сріблясто-білого кольору, що не взаємодіє з іншими мінеральними та органічними кислотами. З першої чверті XIX століття застосовувалася в Росії як легуюча добавка для виробництва високоміцних сталей.

Від якості металу, звісно, залежить ціна на голки для ПМ. Варто звернути увагу майстрів на те, що економія на витратних матеріалах насамперед призводить до неякісної роботи.

Крім матеріалу, у тому числі виготовляються голки, травматизація шкіри залежить і його конфігурації. Навіть якісною голкою можна нашкодити, взявши в роботу голку, не призначену для даного виду роботи (наприклад спроба контурної голкою зробити розтушовку).

Класифікація голок для перманентного макіяжу

Голки поділяють за декількома ознаками.

1. Заточення (конусність)

L (Long) - довге, гостре заточення; M (Medium) - середнє заточення; S (Short) - коротка заточка, ще її називають кулеподібною.

Найбільшою популярністю користуються «одиниці» із заточуванням S (Short) , а не гострою L (Long) . Занадто гостра голка може легко заглибитися в шкіру, але при цьому вносить мінімум пігменту, що змушує майстра повторно проходити одним і тим же місцям.

2. Діаметр

Розрізняють діаметр голки від 025 мм до 045 мм. Найпоширеніші діаметри - 0,30 мм та 0,35 мм.

3. Конфігурація напаювання голок

R (round) – напаяні в коло голки називають раундами.

У свою чергу, R (раунди) поділяються на:

- Контурні L (linear)

- Тушевочні S (shader)

RL (Round Linear) - у цій напайці голки щільно зведені на кінці в пучок, їх ще називають "зведені". Такі голки призначені для нанесення контуру, ліній. Найчастіше для RL «зведених» використовують голки із заточкою-конусністю L (Long) довгою або M (Medium) середньою з найменшим діаметром голки.

RS (Round Shader) - у цій напайці голки паралельно стоять по відношенню один до одного, їх називають "розведені". Ці голки призначені для гасіння, зафарбовування. Для RS «розведених» використовують заточування-конусність M (Medium) середню або S (Short) коротку з великим діаметром голки.

M (Magnum) - голки, напаяні в 2 ряди, називають "магнум". Голки "магнум", у свою чергу, ділять на М1 та М2.

M1 (Weaved Mag) - голки біля основи припаяні в один ряд, але на кінці поділяються на 2 ряди в шаховому порядку. Такі голки використовують для м'якої тушовки, від прозорого до щільного забарвлення.

M2 (Stacked Mag) - голки біля основи припаяні в 2 ряди щільно один до одного. Вони призначені для щільного забарвлення.

F (flat) - напаяні в один ряд голки називають флетами або плоскими. Вони призначені для щільного забарвлення. Найчастіше мають довге або середнє заточування і можуть мати різний діаметр голки.

RM, RF - голки в плоскій напайці мають неоднакову довжину, створюючи таким чином округлу форму. Така форма напаювання голок безпечна в роботі, дає рівномірність забарвлення, м'якість розтушовки та плавність переходів. Також такі голки менше травмують шкіру.

Замість укладання хочеться додати, що голки для перманентного макіяжу є основним витратним інструментом майстра, а якість проведення процедури та кінцевий результат багато в чому залежать від якості голок, що використовуються майстром.

Читайте також

Голки у перманентному макіяжі: помічник у роботі

Читайте також