Застосування ферментних пілінгів у косметології

2020-03-31
Logo

У попередній статті ми розібралися в тому, що таке ферменти та як вони сприяють покращенню стану шкіри. Розглянемо застосування ферментних пілінгів у практиці косметолога.


Галина Кринська , косметолог, клінічний фармаколог, бренд-тренер PBSerum, BioRePeelCI3, IBSA


Рослинні та основна частина тварин ферментів використовуються при поверхневому неінвазивному застосуванні у вигляді препаратів для домашнього та професійного косметологічного догляду. Це різні засоби для вмивання та очищення шкіри (гомажі, скраби), сироватки, креми, маски, мезопрепарати.

Головна мета таких препаратів – очищення, розпушення, кератолітична дія, вирівнювання рельєфу, стимуляція обмінних процесів у клітинах, покращення тонусу, зволоження або себорегулюючий ефект залежно від дії ферменту, корекція поверхневих дермальних дефектів, освітлення та вирівнювання тону шкіри. Такі препарати працюють у напрямку пілінгів, але з певними відмінностями.

Ферментні пілінги є всесезонними і можуть проводитися досить довгими курсами, тому що не мають агресивності та ризиків ускладнень. Не вимагають особливої підготовки, але використання професійного домашнього догляду із засобами СПФ-захисту дуже бажане і навіть обов'язкове.

Поєднання ферментних препаратів з іншими процедурами

Ферментні препарати в умовах косметологічного кабінету можна включати в апаратні процедури, а саме ультразвукові методи введення, електропорацію, фонофорез. Для УЗ та електропорації підійдуть препарати на водній основі, під фонофорез можна використовувати гелеві або олійні препарати. Введення ферментних препаратів разом із радіоліфтингом має проводитися у порядку: спочатку термаж, потім нанесення препарату.

Використання мікроігольчастої терапії у поєднанні з ферментотерапією дає чудові результати при вирішенні різних дерматологічних та естетичних проблем.

Фракційне мікроушкодження поверхневих шарів шкіри на високій швидкості дає можливість отримати пошкодження з регенераторною відповіддю, провести механічний пілінг з ефектом дермабразії, активні препарати.

Така методика передбачає використання водних стерильних спеціально підготовлених мезопрепаратів, суворе дотримання правил асептики та антисептики та, можливо, проведення аплікаційної анестезії, оскільки при використанні дермапену є можливість регулювати глибину проникнення голок та провести процедуру з кров'яною росою.

При проведенні курсу таких процедур можна дуже ефективно вирішити питання гіперкератозу, гіперпігментації, дермальних заломів при дрібноморщинистому типі старіння, атрофічних рубців постакне.

Подібні процедури особливо важливі для пацієнтів, які через ті чи інші причини не можуть проводити травматичні та інвазивні процедури, а також для косметологів, які не використовують ін'єкційну техніку у своїй практиці.

Протипоказання для проведення процедур:

- Порушення цілісності шкірних покривів;

- запальні захворювання різної етіології у зоні проведення процедури;

- дегідратовані шкірні покриви після інсоляції або агресивних поверхневих процедур;

- Алергічні реакції на компоненти препаратів;

- загострення хронічних та гострих захворювань;

- Зовнішнє застосування препаратів з дублячими властивостями.

Важливо! Ферментні пілінги не варто використовувати надто часто і надто багато, оскільки є ризик дегідратації епідермісу.

Читай також:

Ферментотерапія у косметології

Читайте також