Як підвищити ефективність апаратних інвазивних процедур

Logo

Комплексний підхід до вирішення будь-яких естетичних проблем має більшу результативність у порівнянні із застосуванням одного методу. Розберемося у сумісності різних видів терапії на практиці лікаря-косметолога.


Вікторія Сагалевич, лікар-дерматокосметолог, методист компанії «Академія Наукової Краси» (Україна)


Все більше програм, спрямованих на корекцію того чи іншого естетичного недоліку, має на увазі одночасне або послідовне використання декількох методів, включаючи апаратну косметологію, мезо- та інші ін'єкційні методики, масажі, косметичні догляди і т. д. Комплексний вплив дозволяє коригувати різні ланки патоген , і результат буде більш вираженим та стійким. Однак при складанні таких програм необхідно завжди оцінювати сумісність різних видів терапії як щодо ефективності, так і щодо безпеки.

Бурхливий розвиток естетичної медицини супроводжується створенням нових технологій, ключовими критеріями яких є безпека, малоінвазивність, швидкий та комфортний реабілітаційний період, тривалість збереження одержаного ефекту, а також можливість складання індивідуального протоколу терапії та продуктивного поєднання його з іншими косметологічними процедурами. Робота лікаря естетичної медицини у межах великої клініки дозволяє зробити клінічні спостереження, які ведуть до вдосконалення алгоритмів естетичної терапії та ін'єкційної корекції.

Психологія наших пацієнтів у рамках сучасних реалій також зазнає дедалі більше змін. З одного боку, вони вже розуміють необхідність комплексних процедур , усвідомлюють потребу не просто у волюмізації вилиць та аугментації губ, а й у створенні цілісного образу. В результаті алгоритм корекції повинен включати роботу з текстурою шкіри, активізацію власних клітин дерми, повноцінну роботу з контурами і обсягами обличчя. З іншого боку, пацієнти стають все більш вимогливими . Сьогодні вони хочуть не просто ефективних та безпечних процедур, а й усе частіше ставлять питання про тривалість реабілітаційного періоду, просять дати гарантії на термін можливості «вийти у світ». Таким чином, найчастіше лікар потрапляє в пастку, адже ефективні процедури корекції текстури шкіри обличчя (особливо у вікових пацієнток) не можуть не бути достатньо інвазивними і, відповідно, мати тривалий період реабілітації.

Курс на світлові технології

В даний час в естетичній медицині широко застосовуються різні світлові технології, такі як лазер, імпульсне широкосмугове світло (IPL). Під впливом світла (монохроматичного або певного діапазону довжин хвиль) відбувається нагрівання тканин і структур-мішеней з подальшим їх руйнуванням (при епіляції, коагуляції судин), випаровуванням (при лазерній абляції) або ремоделюванням (неабляційний лазерний вплив, IPL).

Висока ефективність лазерних методів найчастіше пов'язана саме з дією, що ушкоджує, тому після проведення абляційних процедур необхідний реабілітаційний період, дотримання певних правил безпеки. Навіть більш «делікатні» процедури вимагають дотримання цілого ряду запобіжних заходів, мають на увазі попередній відбір пацієнтів і підготовку. Використання ж впливу з нижчими енергетичними показниками нерідко супроводжується втратою ефективності і тягне за собою збільшення кількості процедур у курсі.

Протягом останніх років лазерне омолодження обличчя стало найбільш привабливою процедурою для пацієнтів, які бажають покращити текстуру, тон та загальний вигляд шкіри. Такі естетичні проблеми, як дрібні ниткоподібні та інші зморшки, постакне, пігментні плями, порушення овалу обличчя можуть успішно коригуватися апаратними технологіями.

Але наша практика показує кращі результати при поєднанні апаратних методик впливу з ін'єкційними. Зокрема, з процедурою біоревіталізації.

Поєднаний підхід

В умовах нашої клініки пацієнтам проводилися процедури з використанням лазерних, радіохвильової, Elos-технологій як у вигляді монотерапії, так і у поєднанні з процедурами біоревіталізації – і як підготовка до лікування, і як реабілітація. Втім, перш ніж перейти до результатів лікування, отриманих у нашій практиці, коротко зупинимося на кожному згаданому методі впливу.

Радіочастотний ліфтинг - апаратна процедура, заснована на діатермії, тобто глибокому прогріванні тканин шкірного покриву струмом високої частоти, 1,65 МГц, силою до 3 А, який здатний впливати на дерму та гіподерму, минаючи епідерміс. Це призводить до посилення лімфо- та кровотоку, за рахунок чого обмін речовин активізується, відновлюється робота фіброкластів (клітин, що руйнують старі структурні білки) та фібробластів (клітин, що синтезують білки). Тобто запускається механізм ремодулювання еластину та колагену: труктурні волокна стискаються, набуваючи оптимального тонусу.

Elos – технологія електрооптичного поєднання, заснована на поєднанні двох видів енергії: електромагнітної та світлової. Дозволяє зігріти обділену внутрішнім теплом шкіру не за рахунок зовнішніх факторів, а зсередини, за допомогою високочастотних полів та світлової енергії з постійним контролем температури нагріву дерми та епідермісу, стимулюючи цим природні відновлювальні процеси у шкірі, прискорюючи регенерацію.

В основі фракційного лазерного омолодження лежить принцип фракційного фототермолізу, основним хромоформом є вода. При впливі високоенергетичного променя на клітини світлова енергія трансформується у термічну, миттєво розігріваючи внутрішньоклітинну рідину, яка закипає та руйнує клітинну мембрану. У замкнутому просторі виникає як руйнація плазматичної мембрани, а й випаровування опромінених тканин.

Епідерміс, на відміну від інших тканин, містить менше води (10-30%), тому погано проводить тепло. Низька теплопровідність епідермісу є причиною незначного підвищення температури тканини, на яку впливає лазер, тому фракційному омолодженню допустимо піддавати навіть делікатні та чутливі зони: періорбітальну, періоральну область шиї, декольте.

Клінічні прояви лазерної обробки залежить від здатності шкіри до самостійної реабілітації. Після випаровування дезорганізованих клітин епідермісу відбувається утворення добре організованих кератиноцитів, паралельна структурна реорганізація колагену та еластину у верхній папілярній дермі, що проявляється у покращенні зовнішнього вигляду та текстури шкіри. Подальше клінічне поліпшення найчастіше триває протягом кількох місяців після фракційного фототермолізу, що ще раз наголошує на необхідності введення в протокол біоревіталізантів.

Ін'єкційне посилення

Так як фракційні методики ефективні при багаторазовому застосуванні та мають варіабельний реабілітаційний період, ми вибудували алгоритми підготовки тканин до високотравматичних процедур, які дозволяють не лише значно скоротити процес реабілітації, а й значно підвищити естетичний результат після комплексу. Враховуючи, що будь-яке шліфування стирає зі шкіри сліди постакне, пігментні плями, скорочує пори та зморшки, але при цьому призводить і до зневоднення, ми вводили в протоколи продукт, що запускає механізми активації власних продукуючих клітин шкіри, а також потужного біоревіталізму Teosyal Redensity 1 ( гель, що чинить низький тиск на тканини, тому може використовуватися для вказаних делікатних зон). Препарат вводився до процедури фракційного фототермолізу №2 з кроком 1 раз на тиждень та після №1.

Ефект застосовуваних нами апаратних методик омолодження можна поділити на дві групи:

  • усунення видимих ознак в'янення: вирівнювання шкірного рельєфу, видалення епідермальних утворень, скорочення площі шкіри (ліфтинг);
  • покращення якості шкіри: відновлення тургору та щільності шкіри шляхом відновлення мікроциркуляторного русла, колагенового каркасу та нормалізація нейрогуморальної регуляції.

Ефект був яскравішим, а реабілітаційний період скорочений у пацієнтів, в програму яких був введений Teosyal Redensity 1. 30–40% практично у 80% випадків (проаналізовано дані щоденників пацієнтів за 2013–2014 роки)


Читайте також