У пошуках ідеального філера

2019-01-06
Logo

Beauty HUB розповідає про клінічні параметри естетичного лікування дермальними філерами, які слід враховувати на початок процедур. Індивідуалізація ...

Beauty HUB розповідає про клінічні параметри естетичного лікування дермальними філерами, які слід враховувати на початок процедур.

Індивідуалізація терапії

Як і в будь-якій галузі косметичного лікування, індивідуалізація терапії має важливе значення для досягнення оптимальних естетичних результатів та високого ступеня задоволеності пацієнта. Кожен пацієнт вимагає унікального підходу до лікування з урахуванням його особистих цілей, лицьової патології, попереднього досвіду лікування та характеру процесів старіння [Weinkle S. J Eur Acad Dermatol Venereol. 2006; 20 (suppl1): 7-11].

Перед проведенням ін'єкції наповнювача надзвичайно важливо переконатися, що пацієнт добре уявляє цілі лікування:

  • Чи хоче пацієнт збільшення обсягу у конкретних зонах (наприклад, губи) чи він/вона хоче виправити ознаки старіння?
  • Пацієнт розраховує на швидке рішення чи готовий піти на повноцінний план лікування у кілька етапів та процедур для поступового досягнення стабільного результату?

Хоча кожна людина унікальна, можна виділити кілька типів цілей пацієнта. Незалежно від віку, вони зазвичай вказують, що не хочуть виглядати «сумними» або «втомленими». Багато хто хоче бути схожим на своє «краще я». Навіть вікові пацієнти зазвичай не висловлюють бажання виглядати значно молодше, а, швидше, прагнуть виглядати доглянутими та оновленими для досягнення максимального естетичного потенціалу їхньої індивідуальної зовнішності та віку. Слід зазначити, що недостатній ефект є поширеною причиною невдоволення пацієнтів, які зазнавали аугментації м'яких тканин.

Інформування пацієнта до початку лікування має першорядне значення, оскільки він повинен мати чітке уявлення про препарат та обсяг, необхідний для досягнення його естетичних цілей. У деяких випадках фінансове питання обмежує можливість пацієнта досягти свого ідеального результату. Робота з пацієнтом для виявлення основних цілей та спільна розробка стратегії лікування для забезпечення найкращого реального результату дає вищий рівень задоволеності пацієнтів. Правильний вибір продукту також має значення для оптимального результату. Хоча в даний час є безліч дермальних філерів, не кожен підходить для отримання будь-якого естетичного результату. Часто потрібне використання кількох наповнювачів та комбінації їх з іншими методами лікування задля досягнення оптимальних естетичних результатів.

Перевірка показань та протипоказань

Аугментація м'яких тканин показана для корекції зморшок, складок, рубців та збільшення губ. Цей метод підходить для шкіри будь-якого фототипу. Пацієнти повинні бути проінформовані про тривалість результату та повинні сформувати правильні очікування, що забезпечить максимальну задоволеність пацієнта [Tolleth H Long-term efficacy of collagen. Aesthetic Plast Surg 9 (2). - 1985. - 155-158]. Кожен філер має свої перевірені та схвалені показання до використання. Полі-L-молочна кислота у вигляді ін'єкції у грубі шари шкіри показана для корекції дрібних та глибоких носогубних складок та інших зморшок на обличчі [Sculptra Aesthetic [package insert]. Bridgewater, NJ: Dermik Laboratories; 2009]; кальцію гідроксіапатит – для підшкірного введення для корекції помірних та важких зморшок та складок, таких як носогубні складки [Radiesse [package insert]. San Mateo, CA: BioForm Medical, Inc; 2009]; поліметилметакрилат – для корекції носогубних складок Artefill [package insert]. San Deigo, CA: Suneva Medical, Inc; 2009]; гіалуронова кислота – для корекції помірних та важких мімічних зморшок та складок, таких як носогубні складки [Hydrelle [package insert]. Woburn, MA: Anika Therapeutics, Inc; 2009; Juvéderm Ultra [package insert]. Santa Barbara, CA: Allergan, Inc; 2008; Perlane [package insert]. Scottsdale, AZ: Medicis Aesthetics, Inc; 2009.; Prevelle Silk [package insert]. Santa Barbara, CA: Mentor Corporation; 2008; Restylane [package insert]. Scottsdale, AZ: Medicis Aesthetics, Inc; 2008]. Інші види використання є застосуванням за прямим призначенням.

Протипоказання для аугментації м'яких тканин є [Cheryl M. Burgess. Cosmetic Dermatology. Springer.-Verlag Berlin Heidelberg, 2005.-170р.]:

  • застосування ізотретиноїну протягом 6 місяців до або після лікування, оскільки це може збільшити ризик формування келоїдних рубців;
  • патологічні стани сполучної тканини, патології рубцювання та порушення колагенезу;
  • червоний вовчак у разі використання препаратів свинячого або бичачого колагену, застосування інших препаратів також може призвести до загострення;
  • стадія загострення будь-яких захворювань також може впливати на результат та збільшувати ризики ускладнень;
  • цукровий діабет може вплинути на результат або збільшити ризик ускладнень;
  • порушення згортання крові;
  • дентальні абсцеси;
  • герпес простий;
  • вагітність та лактація;
  • психічні розлади.

Часткові випадки протипоказань:

  • Препарати бичачого колагену протипоказані пацієнтам із відомою гіперчутливістю до лідокаїну або препаратів колагену. Протипоказані для використання в області надперенесення.
  • Ін'єкції мікрочастинок безклітинної алогенної дерми протипоказані при аутоімунних хворобах сполучної тканини, інфікованих або неваскуляризованих хірургічних сайтів за відсутності спеціальних показань, гіперчутливість пацієнта до антибіотиків, які використовуються при виготовленні препарату, використання в периокулярній корекції або в корекції.
  • Препарати на основі людського колагену, зшитого глутаральдегідом, протипоказані при гіперчутливості до лідокаїну, для використання в ділянці надперенесення, для збільшення грудей, для імплантації в кістку, сухожилля, зв'язки або м'язи.
  • В'язкопружні препарати гіалуронової кислоти нетваринного походження протипоказані при аутоімунних захворюваннях, при вагітності, лактації, алергії на гіалуронову кислоту, при високому ризику експозиції прямих сонячних променів або високої температури в ділянку лікування протягом декількох днів після ін'єкції.
  • Гіалуронова кислота протипоказана у разі наявності до неї алергії.

Автор: Світлана Ткаченко , кандидат медичних наук, доцент кафедри дерматології, венерології та медичної косметології Харківського національного медичного університету (Харків).

Читайте також