"Рідкий лазер" - альтернатива пілінгам

Як отримати ефект глибокого поновлення шкірного покриву альтернативним косметологічним методом.

Logo

Косметологія не стоїть на місці. Щодня фахівці та науковці у сфері естетичної медицини працюють над оновленням та удосконаленням технологій. Сьогодні навіть пілінг – не універсальне вирішення всіх проблем шкіри. Поговоримо про альтернативні та не менш ефективні косметичні прийоми.

Данне Монтегю-Кінг , доктор біохімії та фармакології, засновник DMK (США)


Виробники косметичних засобів постійно навіюють сучасним лікарям-косметологам і косметологам-естетистам, що пілінг - це найкраща процедура, коли мова заходить про видалення зморшок, гіперпігментації або поверхневих рубців. Щоправда така: видалення мертвих клітин шкіри – це лише перший крок ефективного перетворення шкіри.

Нові клітини шкіри частково контролюються десмосомами . Проліферація нових клітин шкіри відбувається за певним шаблоном, або ритмом. Коли шкіра знаходиться під агресивною атакою сильних кислот, лазерів або систем мікродермабразії , десмосоми випускають нові клітини, які прагнуть поверхні шкіри для її захисту. Це відбувається набагато швидше, ніж у звичайному режимі. Результатом, зазвичай, є контрольоване рубцювання замість нормальної ревізії шкіри.

Альтернативою стандартним процедурам пілінгу є система, яка одночасно оновлює шкіру і відмінно працює як ензимний ліфтинг.

Принцип роботи

Хоча я досліджував безліч альтернативних систем видалення, існує процедура, схожа за своїми результатами із СО2-лазерами , але позбавлена тимчасових протипоказань та можливої гіпопігментації, які зазвичай супроводжують лазерну хірургію. Я називаю цю техніку «Рідкий лазер» і знаходжу її дуже ефективною як для видалення, так і для перебудови шкіри через високий вміст вітаміну А.

Вітамін А тривалий час використовувався для відновлення клітин як при прийомі всередину, так і при поверхневому нанесенні, особливо у випадку акне. З роками похідні вітаміну А, ретиноїди, стали використовуватися як засоби для пілінгу. Популярний лікарський засіб Retin-A прокотився Америкою, залишаючи за собою безліч випадків пошкодженої шкіри, через те, що він використовувався пацієнтами з протипоказаннями до третиноїну.

Ретиноїди бувають різної сили, і кожен із них по-різному діє на шкіру. Третиноїн є найсильнішим із них, тому він і має статус ліків у США. Але найсильніший не завжди означає найефективніший. Інші комбінації ретиноїдів, більш оптимально підібрані, не маючи протипоказань, можуть м'яко видаляти мертві клітини та забезпечувати енергією, яка допомагає клітинній ДНК підтримувати життя клітини набагато довше. Певні ретиноїди в комбінації з вітаміном С стимулюють нові колагенові волокна, які, у свою чергу, ущільнюють і підтягують шкіру, що в'яне.

Сімейство ретиноїдів складається з третиноїну, ретинілу, ретиналу, ретиноєвої кислоти та ретинолу . Існують інші комбінації, але перелічені є основними. Якщо використовувати комбінації з бета-каротином, ретиніл пальмітатом, невеликою кількістю резорцинолу та сорбату калію, то ретинол стає чудовим неінвазивним засобом видалення верхніх шарів епідермісу. Подальші дослідження показали, що якщо ці інгредієнти змішати в трансдермальний лосьйон (з водорозчинною рослинною рідкою основою), то при щоденному застосуванні вся формула залишатиметься в шкірі протягом багатьох годин, м'яко видаляючи мертві клітини з епідермісу і одночасно доносячи регенеративну. , живі клітини. Зазвичай цей ретиноєвий лосьйон подвійної дії пацієнти наносять на шкіру будинку після початкової процедури в клініці, а потім фахівець проводить завершальний lift-off (відлущує) вплив.

Магія перетворення

Перетворення означає комбінування двох або більше інгредієнтів разом, коли при нанесенні на шкіру вони перетворюються на інший інгредієнт або починають діяти в шкірі за рахунок власних ензимних процесів. Бета-каротин не токсичний для клітин шкіри в будь-яких концентраціях, але не автоматично стає вітаміном А, поки знаходиться всередині шкіри (або тіла). Як тільки власні ензимні процеси в шкірі перетворять його на вітамін А, він відкладається у достатній кількості в мембранах клітини, збільшує тривалість її життя та сприяє ексфоліації мертвих клітин. По суті, ця дія «видалити та відновити».

Суть процедури

Перед процедурою «Рідкий лазер» шкіра пацієнта очищається засобом з низьким pH, переважно з натуральними ПАР. У таких очисниках часто використовуються екстракти білого дуба, юкки та інші типи сапонінів.

Після очищення робиться компрес. Наноситься слабкий розчин суміші AHA-кислот з низьким pH на обличчя, шию, декольте і навіть на верхню сторону долонь, якщо потрібно. Для цього етапу кращі хірургічні ватяні палички. Вони дають кращий, ніж кисті, контроль попадання AHA-кислот у глибокі зморшки, та й виглядають професійніше. Сироватка не повинна повністю залежати від гліколевої кислоти, так як остання, маючи маленький молекулярний розмір, здатна непередбачено потрапляти в ніздрі, рот або навіть очі і викликати подразнення.

Я виявив, що комбінація молочної, гліколевої та яблучної кислот утворює найкращу сироватку. Додавання невеликої кількості лимонної кислоти допомагає підтримувати рівень зволоженості у шкірі, оскільки АНА-кислоти гігроскопічні за своєю природою та зневоднюють шкіру. Рівень pH таких сироваток не повинен перевищувати 3,02. Якщо pH значно підвищується, АНА перетворюються на органічні солі і малоефективні на шкірі.

Після нанесення сироватки на обличчя, шию, декольте накриваємо зону впливу поліетиленовою плівкою на 10 хвилин. Після закінчення експозиції ретельно змиваємо сироватку і витираємо шкіру.

Наступний крок: легкими масажними рухами наносимо ретиновий лосьйон «Рідкий лазер» на ті області, які були під компресом. Відчуття сверблячки в цей момент – нормальна реакція, яка означає, що ганглії (нервові закінчення) реагують на масаж та хімічну дію препарату.

Якщо ця процедура проводиться в сонячний день, рекомендується нанесення трансдермального сонцезахисного крему з SPF 30. Процедура «Рідкий лазер» дуже активна, хоча і не травматична. Будь-який активний вплив на клітини шкіри викликає проблеми з пігментацією, якщо перебувати на сонці. Під дією сонячної радіації замість активних продуктів на шкірі виявляються продукти розпаду (вільні радикали), які подразнюють та травмують шкіру.

Домашній догляд включає щовечірнє нанесення ретиноєвого лосьйону. Протягом приблизно двох днів пацієнт не помітить змін у шкірі або сильного лущення, але шкіра може потемніти та набути жовтуватого відтінку. Про це пацієнта має бути попереджено. Шкіра навколо очей і рота раптово почне виглядати набагато більш зморшкуватою та старою, що буде помітно оточуючим. Але хвилюватися не варто: це старі, мертві клітини рогового шару, а все, що омертвіло і сухе, що має протеїнову природу, темніє і виглядає зморшкуватим. Це ознака того, що лікування проходить ефективно, а зовсім не «зіпсована» шкіра, як вважають багато пацієнтів, і не привід для паніки. А панікувати багато хто може навіть після пояснення, тому необхідний щоденний огляд до завершення лікування.

Зазвичай до 7-10-го дня щоденного застосування лосьйону «Рідкий лазер» пацієнт починає помічати зовсім нову, рожеву та щільну шкіру, що з'являється з-під старого епідермісу, що вилущується під час водних та гігієнічних заходів. Причому результат з'являється тим швидше, що старший пацієнт.

Історія з практики

Так, я мала 30-річну пацієнтку з Німеччини, якій знадобилося 17 днів для повної ексфоліації. Коли вона почала лікування, у неї була лише пара неглибоких зморшок та нерівна, шорстка шкіра. До десятого дня вона виглядала як 60-річна, і її чоловік подзвонив мені до Лос-Анджелеса в люті та паніці. Я його заспокоїв і пообіцяв поговорити з лікарем, який проводив лікування, експертом з нашої дослідницької команди в Німеччині. Приблизно через тиждень пацієнтці була зроблена заключна процедура, що відлущує (lift-off), і її шкіра стала виглядати як фарфор, а ще через кілька тижнів я отримав у подарунок красиву фарфорову вазу від її вдячного чоловіка.


Вперше опубліковано: Les Nouvelles Esthetiques Україна, №3 (85), 2014

Читайте також