Мезотерапія при гіперпігментації

На що слід звернути увагу, і яка тактика фахівця у галузі ЕМ

Logo

Гіперпігментація шкіри – досить часта проблема серед пацієнтів. Розберемося, як за допомогою мезотерапії можна вирішити це питання.

Гіперпігментація шкіри – досить часта скарга клієнтів на прийомі у косметолога. Цей естетичний дефект виникає незалежно від віку, статі, а з низки причин:

  • зміни гормонального фону; ендокринні порушення (у тому числі період вагітності, клімактеричний період);
  • хвороби печінки, жовчного міхура;
  • порушення обміну речовин, нестача вітаміну С;
  • надмірна інсоляція УФ-випромінюванням;
  • травми шкірних покривів; запальні процеси;
  • застосування певних груп лікарських засобів;
  • генетична схильність;
  • травмуючі процедури – пілінги, лазерні процедури тощо;
  • нездоровий спосіб життя: куріння, зловживання спиртними напоями, часті стреси, знижена фізична активність тощо.

На що слід звернути увагу, і яка тактика фахівця у галузі естетичної медицини:

  1. Основний напрям корекції гіперпігментацій – це визначення причини/захворювання, і, відповідно, раціональна медикаментозна терапія. Тактика лікаря-косметолога має бути побудована з урахуванням консультацій та призначеної терапії суміжних фахівців, індивідуальним комплексним підходом до клієнта, що передбачає косметологічні процедури в умовах салону, клініки та підібранй домашній догляд.
  2. Один із успішних випадків у практиці лікування мелазми – комплексний підхід, з урахуванням особливостей клієнтки (тип шкіри, ритм життя і рівень стресу, наявність захворювань ШКТ, гормональний фон).

З анамнезу: дівчина 28 років, суха тонка шкіра, з ознаками чутливості. Пігментні плями в області обличчя (ніс, лоб, щоки, вилиці), поодинокі, нерівні, розміром від 1 до 3 мм, що періодично зливаються протягом двох років, пов'язує з гормональним збоєм і частою інсоляцією в літній період.

З урахуванням ритму життя клієнтки та відсутністю необхідного часу для проведення тривалих курсів пілінгів, доглядових процедур була обрана така терапія:

  1. Консультація та медикаментозна терапія спеціаліста гінеколога-ендокринолога.
  2. Прийом груп препаратів з метою посилити ефект від процедур та домашнього догляду: сорбенти, гепатопротектори, седативні препарати, вітамінний комплекс.
  3. Мезотерапія – курсом 2-4 процедури з інтервалом 1 тиждень – Dermaheal meso SB – у папульній техніці та наппаж.
  4. Домашня доглядова косметика з метою закріплення результату та профілактики виникнення нових пігментних плям: Dermaheal Post Therapy Super Brightening Cream – крем крем на основі пептидів з вираженою депігментуючою і регенеруючою дією і Dermaheal CC Сream SPF 30 – крем на основі пептидів, з потужною зволожувальною дією, а також із SPF-захистом.

Хочу звернути увагу на склад мезококтейлю:

  • пентапептид-13 (CG-ASP) – блокує рецептор MC1R і не дає можливості зв'язатися з ним меланостимулюючому гормону, чим знижує утворення меланосом;
  • олігопептид-50 (CG-Glamerin) – стимулює синтез колагену та гіалуронової кислоти;
  • олігопептид-34 (CG-TGP2) – блокує всередині меланоциту передачу сигналу від рецептора МС1R до меланосоми, чим знижує стимуляцію синтезу меланіну.

Відбілювальні компоненти:

  • аскорбінова кислота – освітлює гіперпігментацію, активізуючи синтез колагену;
  • арбутин – пригнічує процес утворення меланіну й активність ферменту тирозинази, не здійснюючи токсичної дії на клітини шкіри;
  • екстракт кореня солодки – має протизапальну дію та освітлює шкіру.

Під час проведення процедури спостерігалося почервоніння і легке відчуття печіння (чере вітамін С, що входить до складу).

Результат від процедури настає вже наступного дня – клієнтка зазначала освітлення загального тону обличчя, освітлення пігментних плям. Індвідіуально підібраний курс з чотирьох процедур повністю задовольнив вимоги клієнтки.

Ефективна мезотерапія вирішує низку питань в естетичній медицині, грамотний підхід до вибору косметологічних методик у боротьбі з гіперпігментаціями дає позитивний результат з мінімальними витратами часу та коштів. Безпека й ефективність – основний критерій вибору процедури спеціалістом.

Стаття була вперше опублікована на сайті 16 лютого 2017 року.

Ця стаття є частиною спецпроєкту Пігментація шкіри та її корекція

Ознайомитись з усіма статтями цієї теми ви можете:

СПЕЦПРОЄКТ. Пігментація шкіри та її корекція

Читайте також