Регенеративні методики: сучасний підхід
Роль амінокислот у формуванні колагену
Практичні погляди на амінокислотний склад препаратів на онлайн-конференції від компанії Estet «Протоколи перепрограмування шкіри: коли? як? чим?» 14 листопада представила компанія UBC.
Доповідач – Ольга Єрмолович, дерматолог-косметолог, бренд-тренер Medixa, завідувач відділення естетичної медицини в Spadental Studio Company (Україна)
В людському організмі існує 20 генетично детермінованих амінокислот, але саме амінокислоти становлять понад 70% маси тіла і 90% мʼязової тканини. Вони відіграють ключову роль у здоров’ї, структурі та взаємозв’язках шкіри, а особливо ті, що важливі для регенерації, зволоження й підтримки еластичності шкіри. Важливо усвідомлювати їх вплив та значення для оптимального функціонування організму й естетичного стану шкіри.
Дорослому з неактивним способом життя потрібно близько 0,75 г білка на 1 кг маси тіла, що становить приблизно 55 г для чоловіків і 40 г для жінок. Білок втрачається в організмі за умов аліментарної нестачі білків у раціоні, захворювань шлунково-кишкового тракту (порушення всмоктувальної функції, синдром подразненого кишківника), усіх хронічних запальних процесів і за наявності новоутворень.
Ця інформація для розуміння того, що амінокислотний білковий склад часто у нас страждає і представлений не в повному об’ємі, а винні в цьому, частіш за все, ми самі. Тому потрібно переглянути вживання амінокислот, білків у своєму житті й максимально зберігати їх склад, тому що це молодість і здоров’я всього організму.
Амінокислоти і шкіра
Пролін: добова потреба – 5 г. Є важливою амінокислотою, яка міститься у м’ясі, кістковому бульйоні, желатині, молочних продуктах, яйцях, бобових і відіграє ключову роль у підтримці здоровʼя шкіри, кісток, суглобів, а також у регенерації всієї сполучної тканини.
Гідроксипролін: добова потреба – 5 г. При запальних станах та захворюваннях скелетно-м’язового апарату або у тих людей, які інтенсивно займаються фізичними навантаженнями, добова потреба зростає вдвічі, до 10 г. Також є важливою амінокислотою для підтримки здоров’я сполучної тканини. Його можна знайти в таких продуктах, як м’ясо (зокрема, в хрящах, де міститься колаген).
Лізин: добова потреба – 600 мг. Він є незамінною амінокислотою, важливою для синтезу білків і підтримки імунної системи. Міститься в таких продуктах, як жирна свинина, кешью, арахіс, яйця, селера, шпинат, абрикоси, банани, груші, морепродукти, тощо.
Гліцин: добова потреба – 60 г. Він є важливою амінокислотою, що міститься у всіх видах м’яса, риби, яйцях, жирних видах сирів, також значно присутній у морській капусті, гарбузах, кунжуті, в багатьох фруктах та ягодах.
До властивостей проліну, які враховуються при використанні інʼєкційних препаратів, відносяться:
- загоєння ран, лікування постакне, реабілітаційний період після інвазивних та абляційних процедур;
- регуляція апоптозу, видалення пошкоджених клітин і заміну їх новими в процесі загоєння;
- ангіогенез: пролін сприяє утворенню нових судин у місцях запалення і травм;
- міграція клітин: переміщення клітин до найбільш затребуваних місць під час загоєння ран;
- імуномодулююча функція: сприяє адаптивній відповіді імунної системи.
Запис ефіру та відео доповіді можно переглянути на каналі PRO Cosmetology TV.
Читайте також
- Комплексні протоколи із застосуванням патентованих PLGA ліпосом
- Модифікований протокол біомодуляції шкіри: практичні аспекти застосування
- Стратегія ведення та призначення домашнього догляду пацієнтам із хронічними дерматозами шкіри
- Гібридні стабільні екзосоми: нова ера можливостей для ефективного відновлення шкіри
- Перезапуск гомеостазу шкіри: стратегія відновлення
- Початок новітньої ери правильного колагеноутворення: презентація всесвітньо відомого препарату
- Візуальна оцінка шкіри: арсенал спеціаліста ЕМ
- Шкіра та навколишнє середовище: про позитивний і негативний вплив
- Якість шкіри як основний тренд 2024: нові підходи й методики