Гібридні стабільні екзосоми: нова ера можливостей для ефективного відновлення шкіри

Hybrosome проти звичайних екзосом

2024-11-17
Logo

Ця стаття є апробацією доповіді, яка прозвучала в рамках онлайн-конференції «Протоколи перепрограмування шкіри: коли? як? чим?», проведеної ГК Estet 14 листопада 2024 року. Доповідь була представлена компанією Tofy Group.

Доповідач – Ірина Кадькаленко, практикуючий косметолог-естетист, власниця дистриб’юторської компанії Tofy Group (Україна)

Основний акцент було зроблено на інноваційних рішеннях, що спрямовані на омолодження та покращення якості життя та засновані на дослідженнях у регенеративній медицині. Розглянуто дію гібридних стабільних екзосом, їх особливості і властивості. 

У доповіді наголошено, що мікроРНК, які входять до складу гібридних екзосом, є  унікальним інструментом для регуляції клітинних процесів і пов’язані з експресією генів молодості й довголіття, а також здатні регулювати як кількість білка в клітині, так і його якість. Саме мікроРНК, що надходять з гібросомами, забезпечують повний контроль над білковим синтезом у клітині, пригнічуючи небажані процеси.

Згодом цей процес змінює малюнок епігенетичного дрейфу, і ми можемо бачити «ефект Бенджаміна Баттона» – перетворення старіючої клітини на молоду.

Дослідження  гібридних екзосом проходило шляхом: 

  • наночасткового аналізу (вимірювання розміру і розподілу гібросом, екзосом, ліпосом); 
  • цитометричного аналізу (перевірка білкових маркерів на поверхні частинок);
  • клітинного поглинання (оцінка здатності клітин поглинати гібросоми);
  •  аналізу проліферації (дослідження впливу гібросом на поділ і ріст клітин);
  • проведення тесту на загоєння ран (оцінка здатності клітин до міграції та загоєння після обробки); 
  • імуноцитохімії (дослідження колагену І типу й еластину у фібробластах);
  • протизапального тесту (оцінка впливу гібросом на запальні процеси);
  • аналізу експресії генів (досліджувались гени, пов’язани із загоєнням ран);
  • імуноферментного аналізу.

Старіння клітин – це не тільки пошкодження ДНК, а й програмні збої. З віком клітини втрачають важливу інформацію для роботи, генетичні сигнали (коди, що керують відновленням та відповідають на подразники) пошкоджуються, уповільнюючи оновлення клітин. Нові дослідження показують, що старі клітини можна омолодити за допомогою взаємодії з певними факторами. Ця взаємодія здатна перезавантажити клітинну систему, відновлюючи нормальне функціонування клітинних кодів. 

Запис ефіру та відео доповіді можно переглянути на каналі PRO Cosmetology TV. 

 

Читайте також