Починати ще не пізно, або Як успішно модернізувати Instagram

2020-01-09
Logo

"Починати ще не пізно!" – саме цими словами я почала свою доповідь на Injection Congress, і ними хочу почати цю статтю. Починати зараз не пізно, просто це складніше та дорожче, ніж було 2-3 роки тому.


Анджела Гродська, керівник агентства медичного маркетингу "Юконцепт", бренд-менеджер Яни Юцковської (Росія)



Головне, що потрібно зрозуміти для успішного старту в 2020 році - це те, що ваша сторінка в інстаграмі є окремим бізнесом, що вимагає від вас особистого залучення, інвестицій та часу, тому що результат буде не відразу.

Якщо ви згодні приділяти сторінці в інстаграмі щонайменше одну годину на день, вкладати кошти у створення контенту та його просування, не мати швидкого результату, то ласкаво просимо до клубу!

1. Перше правило "бійцівського клубу" під назвою Instagram - "Знай мета, з якою ти ведеш свій аккаунт". Саме вона, як дороговказ, стане висвітлювати вам шлях і мотивувати рухатися далі.

Ось кілька варіантів цілей: залучення нових пацієнтів, іміджева історія (інстаграм як візитка), монетизація блогу шляхом створення інфопродукту, збільшення впізнаваності та інші.

Важливо: на початковому етапі потрібно сфокусуватися на одній меті та не розпорошуватися.

2. Наступний крок – зрозуміти хто цільова аудиторія вашого блогу. Цей пункт безпосередньо пов'язаний із попереднім. Для наочності розглянемо приклади.

1) Ваша мета – монетизація блогу, і для цього створюєте інфопродукт – онлайн-курс догляду за шкірою. У такому разі аудиторія може перебувати не тільки у вашому місті, а й по всій країні, а можливо навіть у ближньому та далекому зарубіжжі.

2) Ваша мета – залучення пацієнтів. Тоді аудиторія буде прив'язана до географії і, найімовірніше, обмежиться кількома сусідніми містами.

Для опису цільової аудиторії дайте відповідь на чотири питання:

- Хто потенційно може зацікавитись вашим профілем?

– Що може зацікавити цих людей?

- Чому вони мають на вас підписатися?

– Де знайти цих людей?

3. Тепер ми готові розпочати аналіз конкурентів. Найважливіше тут – утриматися від «сліпого» копіювання шляху успішного конкурента. Адже те, що спрацювало у нього, не обов'язково вийде у вас, а найдостовірніша копія ніколи не «перестрибне» оригінал.

Але на сторінці конкурентів можна надихнутися і знайти багато фішок, які потім адаптуєте під свій профіль.

Ось кілька профілів, де можна знайти ідеї:

- цікаве оформлення до/після https://instagram.com/simonourianmd1?igshid=199he43oqivyz

- лікар-блогер https://instagram.com/dr.bilan?igshid=ha9xbwqq4183

4. Візуальна концепція профілю або просто візуал. В інстаграмі, як і в житті, зустрічають одяг, тому якщо ви готуєте профіль до притоку нових людей, переконайтеся, що сторінка виглядає привабливо.

Ось кілька головних помилок, які зустрічаються у профілі лікаря-косметолога:

1) У профілі мало самого лікаря – майже немає відео та фотографій з ним.

Важливо, щоб ваше обличчя постійно з'являлося на сторінці. Інакше вона перетворюється на знеособлений блог, яких в інстаграмі незліченну кількість, і передплатники надовго не затримуються.

2) Занадто багато дизайну – це коли у кожному пості різні шрифт, колір тексту, рамочки, шаблони. Усього цього настільки багато, що від їхнього вигляду починає рябити в очах.

Не варто прагнути додати на фото все й одразу. Якщо ви використовуєте дизайн в оформленні профілю, то його головне завдання – структурувати контент та приводити його до гармонійного вигляду. А для цього має бути визначений фірмовий стиль: кілька основних кольорів, шрифт, графічні елементи.

3) Відсутність естетичної концепції спостерігається, як у профіль публікується все поспіль без формування продуманого візуального ряду.

Таке ставлення до візуалу сторінки небезпечне тим, що людей, які заходять до вас у профіль просто нічого в ньому не зачепить і вони пройдуть повз.

Представляю кілька програм на телефон, які допоможуть вам зі створенням гарного візуалу: Lightroom, Preview, Mojo.

5. Після того, як ви визначилися з метою, аудиторією, вивчили конкурентів, придумали свій візуал, починається найкропітніша робота – створення контенту.

Для того щоб ваш контент (пости, відео, сторіс і т.д.) був ефективним, його потрібно заздалегідь планувати хоча б на тиждень вперед, а також робити різноманітним. Ось кілька рубрик, у яких вже можна підбирати окремі теми:

- інформаційна (про препарати, процедури, показання, до/після і т.д.);

- розважальна (розіграші, обговорення трендів, гра правда/брехня тощо);

- корисна (поради щодо догляду, ваш особистий досвід, лайфхаки, добірки коштів тощо);

- сторітлінг – особистий контент (про професійний шлях, історію з практики, історію з життя тощо).

Якщо хочете отримати 150 тем для профілю лікаря-косметолога, напишіть нам в інстаграм @yuconcept

6. Статистика - це навігатор, який показує, що подобається нашій аудиторії, а що "заходить" не дуже.

На що слід звертати увагу? На кількість збережень, репостів в Direct та охоплення, тобто кількість людей, які бачать вашу посаду. А ось лайкати та коментувати медичну тему хочуть не всі, тому ці показники не найважливіші.

7. Просування – платне та безкоштовне.

Робити це необхідно, якщо ви хочете, щоб вас та ваш контент бачили не тільки друзі та колеги.

1) Найкращий метод безкоштовної реклами – це контент, створюваний вашими пацієнтами. Наприклад, відзначають вас у сторіс, знімають відео під час процедури, роблять селфі у вас у клініці тощо. Працює це за принципом «сарафанного радіо», лише охоплення в інтернеті більше, ніж у житті.

2) Однак для повноцінного просування контенту все ж таки доводиться платити за таргетовану рекламу. Якщо ви не вмієте з нею працювати, то краще віддати це до рук професіоналів (хоча знайти таких складно) або навчитися самостійно за допомогою офіційного керівництва Facebook Blueprint.

3) Але є хороша новина. На зміну великим блогерам, від реклами у яких було мало користі, прийшли інфлюєнсери та нано-, мікроблогери, у яких передплатників менше, але довіра аудиторії вища, а значить, і результати реклами у них кращі.

Успіхів вам у практиці і нових пацієнтів з Instagram!

Читайте також