Нотатки косметолога. Три етапи anti-aging програми

2019-01-06
Logo

Прийнято вважати, що реабілітаційна косметологія – це посттравматична реабілітація обличчя та шиї, яка включає усунення косметичних деф.

Прийнято вважати, що реабілітаційна косметологія – це посттравматична реабілітація обличчя та шиї, яка включає усунення косметичних дефектів шкіри, отриманих в результаті опіків, травм, акне, пілінгів, естетичних операцій та ін'єкцій. Це не зовсім точно.

Термін «реабілітаційна косметологія», на мій погляд, треба розуміти і розглядати набагато ширше, як у сенсі естетичної корекції вікових та передчасних деформацій обличчя та шиї, так і у сенсі ускладнень після ін'єкційної чи хірургічної корекції.

Особливість цієї анатомічної зони в тому, що тут, у порівняно невеликих межах, уміщаються важливі та різноманітні за виконуваними функціями органи. Топографо-анатомічна та функціональна різноманітність м'язів, покривних тканин, їх іннервація, кровопостачання та шляхи лімфовідтоку дозволяють назвати цю область однією і найскладніших.

Чому знання про функціональні порушення такі важливі косметологу?

Тому що функціональні порушення ведуть до таких біомеханічних дисфункцій, як зміна м'язового тонусу та м'язовий дисбаланс; спотворення тканинного натягу та дисбаланс натягу; зміна положення нижньої щелепи та скронево-нижньощелепних суглобів; міграція розташованих субмускулярно жирових відкладень.

Всі ці біомеханічні дисфункції, порушуючи циркуляцію крові, венозного та лімфатичного відтоків, ведуть до погіршення якості тканин обличчя, формують такі зовнішні естетичні ознаки старіння як пастозність, одутлість, складки, «мішки», нечіткий овал обличчя, «зайві» об'єми. шия, зморшки, млявість, в'ялість шкіри обличчя.

Як це відбувається з погляду біомеханіки?

Відбувається м'язова перенапруга. Це змінює тонус м'яза, а потім і довжину м'яза. Змінюється тканинний натяг, що призводить до змін у положенні м'язів, кісток та суглобів. Порушується свобода руху. Змінюється баланс міофасціальних структур та порушується черепно-лицьова архітектура. Це призводить до неправильного відтоку та припливу, а згодом і застою в тканинах. Тканина ушкоджується, погіршується її харчування, вона старіє. Зрештою, з'являються естетичні деформації.

Результат на конкретному прикладі

Коли багато років тому я вперше побачила цю пацієнтку на прийомі в клініці, моєю першою думкою було відразу відправити її до пластичного хірурга для операційної корекції верхньої та середньої зони обличчя. Але в неї були очевидні порушення лімфатичного відтоку та зміни стану та положення жирових пакетів у середній зоні обличчя – малярні мішки, набрякові повіки, верхні (хоч і незначні) носогубні складки, в'яла, суха та в'яла шкіра. За таких видимих ​​маркерів порушення в цій зоні про хірургічне втручання не варто навіть думати. Будь-яка естетична корекція (хірургічна, апаратна, ін'єкційна) у цій зоні закінчилася б для неї серйозним ускладненням – через мезіальний прикус; постурального (голова закинута та висунута вперед) та мімічного патернів; обов'язкового у разі зміни тонусу м'язів оклюзійного об'єднання; проблемного стану правого (оперованого) ока; зміни у щитовидній залозі (що впливає на тонус м'язів мімічного об'єднання, що ще більше може провокувати застійні явища у цій зоні). Тому я порадила пройти три етапи:

Перший етап. Відновити бар'єрний шар шкіри та скоригувати гіперпігментацію (домашній догляд). Це обов'язкова підготовка до другого та третього етапу. Перший та другий етапи йдуть паралельно.

Другий етап. Відновити (фізіологічно нормалізувати) стан, положення та баланс сполучнотканинних структур особи та шиї (м'язів, фасцій, зв'язок, кісток, суглобів, судинного русла, рідких середовищ організму та ін.), щоб покращити циркуляцію рідких середовищ. (Метод функціональної естетичної реабілітації тканин обличчя «Пошарова терапія Reface Laitlift System»). Результат відновлення зафіксовано на фото.

[gallery slick_active="true" size="full" link="none" sl_show_caption="true" sl_dots="true" ids="11446,11447"]

Третій етап. RF-терапія (апарат Reaction Viora + Unfusion). Впливати на дермальні шари шкіри для додаткової активації кровотоку. Це має налагодити доставку кисню та поживних речовин, запустити процес неоколагенезу, зволожити шкіру, ущільнити її та зменшити шкірний клапоть.

Результат зафіксовано на подвійних фотографіях.

[gallery slick_active="true" size="full" link="none" sl_show_caption="true" sl_dots="true" ids="11448,11449,11450"]

Post Scriptum

Я негативно ставлюся до практики застосування першому етапі естетичної корекції інвазивних методів впливу. Що виходить? У пацієнта порушення та зміни якості шкіри (наприклад, порушений шкірний бар'єр або дисфункції в дермальних шарах, що відповідають за кількість води у шкірі), змінено тонус м'язів (отже зміщено жирові пакети та порушено лімфовідтік); слабкі нервові сплетення та слабкі судини. Ці порушення викликають безліч запальних осередків, а йому бац… і укол! І обличчя, що? Відразу стане молодим та красивим? Чи здоровим?

Поліна Лайтер – медичний косметолог PME, спеціаліст у галузі відновлювальної косметології та природного омолодження обличчя та шиї, автор методу «Пошарова терапія Reface Laitlift System» (Ізраїль).

Читайте також «Світ усередині нас: 21 факт про мікробіом» .

Читайте також