Нотатки косметолога: передчасне пошкодження тканин

2019-01-06
Logo

Отже, те, що ви бачите на фотографії зліва, називається передчасним пошкодженням тканин. Для нього немає віку, а є рання схильність до застійних.

Отже, те, що ви бачите на фотографії зліва, називається передчасним пошкодженням тканин. Для нього немає віку, а є рання схильність до застійних явищ чи набряків, які є першим кроком цього біологічного процесу.

Процес утворення тканинного пошкодження є природним процесом рубцювання тканини, яке розвивається в трьох стадіях: запалення (набряк), потім з'явиться фіброз (початок спайкового процесу або розростання сполучної тканини) і склероз (фіброзні ущільнення). Тобто склероз є останньою стадією процесу рубцювання тканини, коли внаслідок нестачі (відсутності) васкуляризації затвердіння тканини посилюється. Це означає, що шкіра недоотримуватиме поживні речовини і виглядатиме блідою, тьмяною, втомленою, з дещо жовтим підтоном, може бути пористою. Об'єми ж особи при цьому можуть збільшуватися, і обличчя виглядатиме трохи обвислим, млявим і пухким спочатку, а потім з'являться складки. Якщо додасться зайва вага, то провисання щік, брилів, підборіддя та носогубних складок будуть ще більш видимими. Це саме той момент, коли більшість молодих пацієнтів вперше починають бити на сполох, справедливо вважаючи, що ось воно і прийшло це ненависне «передчасне старіння».

Що я хочу сказати?

Якщо перелічені ознаки вже помітні, це говорить про те, що процес вже бадьоро крокує, але це не означає, що потрібно застосовувати важку артилерію у вигляді ін'єкційних, ниткових і апаратних впливів естетичної корекції. Чому? Тому що ранні (як і багато пізніх, до речі) застійні явища провокуються функціональними порушеннями абсолютно певних структур обличчя, шиї та тіла. Перелічені впливу на відновлення функцій цих структур жодного відношення не мають.

Необхідно відзначити, що і робота тільки зі шкірою або поверхневими підшкірними структурами (у вигляді покращення мікроциркуляції та оксигенації тканин масажами, тейпуванням, препаратами та ін.) теж не впорається з проблемою у подібних випадках. У причин, що викликають ці функціональні зміни наперед, насправді зовсім інші закони. І не в останню чергу – біомеханічні. Тому, перш ніж розпочинати естетичну корекцію подібних деформацій, для початку необхідно розібратися «хто винен», поставивши пацієнтові такі питання:

  • індивідуальні особливості пацієнта (вік, стать, стрес, сон, перебування на сонці тощо)
  • наявність системних захворювань та супутніх патологій (гіпотиреоз, цукровий діабет, гормональні зміни, авітамінози, онкологічні, гематологічні захворювання тощо)
  • спосіб життя (куріння, алкоголь, харчування, дефіцит чи надлишок вітамінів, прийом ліків, прийом води тощо)
  • стан синусів, отити, тонзиліти, гайморити, зниження гостроти зору
  • ортопедична патологія
  • травми (операції)
  • ортодонтичне лікування, протезування
  • наявність у тканинах філерів, ботулотоксину, ниток
  • чи проводилися (і коли) апаратні чи хімічні пілінги (глибокі, серединні)

PS Моя вікова пацієнтка Ілана (65+), дізнавшись, що результат роботи справа – це 5 щотижневих, а потім підтримуючих процедур «Пошарової» терапії Reface Laitlift System, не змогла приховати свого розчарування та назвала цей шлях довгим. Ну що ж, напевно, ще довго молоді та літні пацієнтки (завдяки некоректній рекламі) перебуватимуть в очікуванні чудових, миттєвих, казкових перетворень після однієї-двох процедур… Ну а ми з М. дуже задоволені. До речі, у випадку Ілани, коли про передчасне пошкодження тканин уже не йдеться, протокол естетичної корекції буде зовсім іншим. Але про це іншим разом.

Поліна Лайтер , медичний косметолог PME, спеціаліст у галузі відновлювальної косметології та природного омолодження обличчя та шиї, автор методу «Пошарова терапія Reface Laitlift System» (Ізраїль)

Читайте також